Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość malinka czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak tak.
jak najbardziej za dzięki temu lekowi mam wspaniałego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka czerwona
Troche mnie to zastanawia gdyz czytałam duzo informacji na stronach zahodnich o szkodliwości tego leku i jego wycofaniu z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak tak.
ja jedną ciążę poroniłam w drugiej od samego początku miałam podawany duphaston mam zdrowego synka i jestem bardzo szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak tak.
Ja powiem tak, w pierwszej ciąży jak zaczełam plamić lekarze dali mi duphaston bałam się to brać nie wiedziałam co to i miałam podejście, że nie powinno się łykać leków w ciąży niestety poroniłam. Dlatego w dniu w którym dowiedziałam się, że jestem w ciąży po raz drugi sama biegiem leciałam do lekarza po receptę na duphaston aby sytuacja się nie powtórzyła. Jak na razie nie spotkałam jeszcze mamy, która urodziła dziecko z jakąkolwiek wadą przez to że brała duphaston. Na pewno zdarzają się takie przypadki ale cóż zrobić jak tak bardzo pragniemy mieć dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, A ja mam pytanie takie: Czy są tu jakieś kobiety, które brały duphaston, ale nie na podtrzymanie ciąży, tylko w ramach uzupełnienia hormonów w organizmie??? Bo ja tak właśnie mam. Jakieś 2 lata temu lekarz stwierdził na podstwie oczywiście badań z krwi, że mam za mało progesteronu, i ze nie jajeczkuje i dobrze by było \"rozruszać\" te moje jajniki, żeby kiedyś tam w przyszłości, jak bede chciała miec dziecko to nie było problemu. No i łykam ten duphaston od 19-25 dnia cyklu. Mam przerwy w tych cyklach-czyli nie całe 2 lata łykam, tylko np. 3 miesiące pod rząd, i np. 2 przerwy, i znowu łykam itd. Ja po duphastonie czuję się ok-żadnych bóli nieczego. A co do kobiet w ciąży - to oczywiste-duphaston to hormon, który jest potrzebny w ciąży i kobiety, które mają podejrzenie o niedonoszeniu ciąży mają go właśnie przepisywanego, aby podtrzymać ciąże. Dziewczyny piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rita101
Ja 10 lat temu brałam lek o nazwie Turinal potem go wycofali bo stwierdzono też że jest szkodliwy dla dzieci w ciąży i zastąpiono go właśnie duphastonem i luteiną a tak naprawdę to jest nadal to samo czyli progesteron i masa tabletkowa - a ja brałam turinal prawie do 20 tygodnia ciąży bo była zagrożona i też miałam plamienia i co mam teraz zdrowego synka który bardzo dobrze uczy się w szkole ,prawie wcale nie choruje więc to nie jest na pewno prawda że ten lek szkodzi - wiele kobiet bierze naprawdę niebezpieczne leki w ciąży bo są chore np. na serce , cukrzycę itp. i rodzą zdrowe dzieci jak tylko dzidzia jest w brzuszku silna to wszystko wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sreberkoooo
Sama sie teraz zastanawiam czy nie powinnam brac jakis leków - chce za trzy miesiące starc sie o nowa dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sreberko? A masz powody do tego aby brac hormony? RObiłaś sobie badania na poziom hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sreberkoooo
Jeszcze nie robiłam zadnych badań. Zabieg miałam tydzień temu , teraz czekam do pierwszej miesiączki a potem ide do gina. To była pierwsza ciąża/ zaszłam w nią podczas drugiego cyklu starń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mi przykro. Trzymaj się dzielnie bo jak widzę się nie poddajesz:) To dobrze. Wiesz, jak słysze, ze kobiety, które nie miały żadnych podstaw zdrowotnych do tego aby choć przez chwilę pomyśleć, że z ciążą może być coś nie tak, jednak tracą dziecko, to zastanawiam się, czy nie powinno być obowiązkowych badań na te hormony. Tylu tragedii można by uniknąć. U mnie też to wszystko wyszło przypadkiem. Bo i ja nic nie narzekałam na zdrowie, miesiączka zawsze w terminie, żadnych bóli ani nic, i nie miałam w planie dziecka. A tu lekarz zrobił badania i masz.... jestem wybrakowana w jeden hormon:) Koniecznie zrób te badania, a jak lekarz Cię zbyje i zacznie gadać, że tak się zdarza itp. pierdoły to go olej i idz do innego. Niestety bencwałów nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak tak.
ja będę - dzięki bardzo Sreberko idź do lekarza i najlepiej przed kolejną ciążą zrób badania ja zrobiłam na toxoplazmoze, cytomegalię i przeciwciała antyfosfolipidowe, hormony też były ok nic nie wyszło z badań ale z kolejną ciążą się nie spieszyłam organizm doszedł do siebie i dopiero po dwóch latach od poronienia podjęłam próby aby zajść w ciążę i udało się za pierwszym razem i mam zdrowego wspaniałego chłopaczka Byłam umówiona z lekarzem, że jak tylko nie pojawi się miesiączka i test wyjdzie pozytywnie mam przyjść od razu i zapisze mi duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sreberkoooo
Wiem, że kretynów nie brakuje. Jeden lekarz w szpitalu krzyczał ze chce dokonac aborcji!!!!! Płakać sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sreberkoooo
U mnie nie było poronienia samoistnego - (brak krwawienia , bólu). Trzeba było wywołac - podobno organizm barzdo si ebronił przed tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takich to wystrzelać normalnie. Kobieta przeżywa tragedie a ten będzie się uzewnętrzniał !!! Cięta jestem na takich palantów. Ciekawa jestem czy jakiejś kobiecie ze swojej rodziny też by robił takie akuratne uwagi??? Kiedyś byłam w szpitalu-zabieg ortopedyczny-i lekarze + pielęgniary- to chyba myśleli, że jak taka młoda-wtedy miałam 22 lata- to mogą sobie po mnie równo jeździć i wyżywać się na mnie. Wspomniałam tylko delikatnie acz stanowczo, że chyba w tym szpitalu istnieje coś w rodzaju księgi skarg i że ja lubię pisma pisać. Od razu się tacy ludcy zrobili:) I tak być powinno:) Mają zakichany obowiązek traktować pacjenta jak człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sreberkoooo
Ja nerwowo nie wytrzymałam w tym szpitalu i zostałam wypisana do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewekm
witam was dziewczyny właśnie czytam iczytam i mam mętlik ja też mam za mało progesteronu w 5 dniu cyklu zrobiłam badania i wyszło mi 0,03 a norma była 0,6 potem powtarzałam je i też brak narazie jednak dostałam tylko clkstilbegyt a wy piszecie że duphaston spotkałam sie juz na forach że właśni tak biorą może podpowiem mojemu doktorowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaH24
Witam Byłam dwa razy w ciąży lecz poroniłam teraz lekarz przepisał mi lek Duphaston mam go brać dwa miesiące przed planowaną ciążą.Czy ktoś może mi powiedzieć jak brał ten lek chodzi mi o dawke i jak zaczynał (cykl).Bo lekarz mi powiedział przez 10 dni potem przerwa i ma wystąpić miesiączka.Bardzo proszę napiście mi jak braliście ten lek.Pozdrawiam AniaH24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malinka czerwona
rozumiem dziewczyno ze jestes sfrustrowana tym ze straciłaś ciążę, ale jaki dowód masz na to ze Duphaston jest temu winien, jeżeli masz jakies linki do stron w których pisze się o szkodliwości Duphastonu( ciekawe dlaczego akurat Duphastonu a nie innych środków z Progesteronem) to prosze podaj, drażni mnie to jak ktos wypisuje bzdury i nie ma na to zadnych dowodów, pozatym skąd wiesz czy twoje dziecko nie miało jakiejs wady genetycznej, a niestety na takie powikłania Duphaston nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaH24
Przy pierwszym i drugim poronieinu nie brałam leku duphaston.Dopiero gdy jest planowana trzecia ciąża lekarz zalecił mi ten lek.Mam go brać dwa miesiące przed planowaną ciążą.Czy ktoś moze mi powiedzieć jak brał ten lek przed ciążą.Kiedy zaczyna sie go brać czy jak wystąpi owulacja czy póżniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B-ew
Dziewczyny cz któraś z was miała bule jajników podczas zażywania duohastinu tak mocne że trudno sobie znaleźć miejsce, nie wiem co się dzieje dopiero co zaczełam go zażywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biorę 3 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bede- moj gin tez sie przymierza do tego zeby mi zapisać duphaston tak na wszelki wypadek. nie mogłam zajśc w ciązę i w 24 dc zrobiłam badania hormonów. progesteron wyszedł niski, a 4 dni pozniej okazało sie ze jestem w ciązy. duphaston dostałam od razy, niestety nie pomogł mi utrzymać ciązy. poroniłam w 6 tyg. teraz czekam na moment kiedy będę mogła znów się starać o dziecko, i gin juz zapowiedział ze duphaston( lub luteine) będę brać od początku- czyli od połowy cyklu, zeby nie przegapić tych pierwszych tygodni ciązy. mam nadzieję ze uda mi się szybko zajśc i utrzymać dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodus
mnie lekarz przepisal duphaston zebym mogla zajsc w ciaze .czy wam tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duphaston TAK TAK TAK TAK dzięki niemu Nasz synek jest z Nami i już niedługo się zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaa5
brałam na poczatku ciazy bo miałam krwiaki teraz mam sliczna córunie tez czytałam o tym ze on jest szkodliwy ze niby dzieci autystyczne moga sie urodzic ale moja pani doktor tego nie potwierdziła zaufałam jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxima13
Ja nie moglam przez lata zajsc w ciaze i jak sie udalo to od razu zazywalam duphaston.raz lekarz mi zmnienil na luteine,bo mowi ze to niby to samo a po co przeplacac.po kilku dniach dostalam klucia i sie przestraszylam.zadzwonilam do prof do kliniki gdzie sie leczylam(on mi wlasnie duphaston przepisal) i on na mnie naskoczyl ze mam natychmiast zaczac brac duphaston a nie luteine.Podobno nie ma badan potwierdzajacych ze luteina podtrzymuje ciaze .Jakias roznica pewnie jest w tych lekach.mnie pomoglo i mam coreczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melesl
Zdecydowanie za!!! Mam 2 dzieci tylko dzięki temu lekowi. Poroniłam trzy razy, 2razy przyjmując turinal. Ten lek jest bez porównania. Dzieci są zdrowe, jedynie bardzo żywe. Może wasze też są takie??? Teraz znów mi się okres przedłuża, więc znowu jest mi potrzebny i to pilnie. Może ktoś jest w stanie go odsprzedać, bo do mojej kliniki jest ponad 100 km. a chcę jechać na wczasy-już zaplanowane. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EMMA18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×