Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a kto tu napisał

__Dziecko ma 39,7 stopni___

Polecane posty

Gość a kto tu napisał

martwie się. Dałam antybiotyk i leki na zbicie gorączki. Boje się, ze w nocy się podniesie. Powinna się zbić prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okłady z mokrego ręcznika
na czółko. Najwyższa temp. jest wczesnym wieczorem, więc może już się nie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
dzięki za radę. Mam nadzieję, ze spadnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, ale jeśli nie spadnie bądź przygotowana ( ubrania, coś do picia? ) na nocny wyjazd na pogotowie. Nie ryzykowałabym przeczekiwania temp. 40 C u małego dziecka. Ale nie jestem lekarzem. Nasza lekarka rodzinna będąc na kontrolnej wizycie powiedziała kiedyś coś takiego: - no muszę lecieć, bo mam jeszcze jednego chłopczyka. 2 latka ma i od 2 dni ma 40 C. Zobaczę, czy udało im się zbić mu temperaturę. Na razie obkładają go zimnymi ręcznikami. Nie znam się, ale trochę mnie zdumiało, ze malutkie dziecko dwa dni z taka gorączką leży w domu... Nie wykluczone jednak, że to rzeczywiście nie jest powód do paniki. Ale moze niech się tu lepiej wypowie ktoś z doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
jak duże jest dziecko?grożą mu jeszcze drgawki? ochładzaj główkę letnim okładem z octem-ocet ściąga gorączkę.Załóż dziecku mokre letnie skarpetki.Tylko nie zimne.Tak stopień mniej niż gorączka i wymieniaj co jakis czas.Dobry też jest okład na piersi z wody z octem np pieluchą,ale nie każde dziecko da sobie zrobić.Albo szybka kąpiel w letniej wodzie.Chłodź główkę.I nie przykrywaj mocno.Ważne żeby organozm się chłodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A bylaś u lekarza ? Bo moja młodsza w zeszłym tygodniu przechodziła trzydniowke, gorączke miala przez 3 dni własnie taka wysoką a potem na 4 dzien wyszła jej wysypka, ( gardło przy tym było czerwone) ja jej pilnowlam dwie pierwsze noce czy sapki nie dostaje ale tak jak ci radziła wczesniej okłady na czólko i łydki gdyby sie podnosiła ile ma dzidzia jesli 2 lub wiecej przywysokiej gorączce zmocz recznik w zimnej wodzie i j owin w niego ja tak robilam starszej goraczka od razu spada do okolo 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
ten okład to oczywiście woda i troche octu,nie sam ocet:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
ma prawie 4 latka. U lekarza dziś była, dostała antybiotyk. Jeśli dojdzie do 40, to na pewno na pogotowie. Ale mam nadzieję, ze spadnie. Dostała kawałek pyralginy i łyżeczkę panadolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
po pyralginie powinno spaść.4 latka to już nie maluszek.Szkoda,że nie dałaś w czopku pyralginy ,szybciej działa.Obserwuj sobie dziecko i najlepiej z nim śpij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..../..................
jak byłam mała i miałam wysoką gorączkę to Mama wsadzała mnie do wanny z o 3-4stopnie chłodniejszą wodą od mojego ciała(ale to w przypadkach jak miałam powyżej 40st) do 40 kładła mi na główę chłodne kompresy i przecierała mi kark tymi kompresami mam nadzieje ze z Twoim Maluszkiem bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janina80
pamiętaj żeby koniecznie dawać jej pić, żeby ci się nie odwodniła i zeby nie była za ciepło ubrana, a w domu jaka masz temperaturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmierz temp, potem zrob dziecku kapiel -woda 1 stopien chlodniejsza niz dziecko. kapiel tak na 3-5minut. potem ubierz dziecko i do lozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
dziękuję dziewczyny:) Czopka za chiny nie da sobie włożyć. A teraz zasnęła. W nocy będę kontrolować temp. Dziękuję za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
z piciem racja tylko poczekaj chwilę po tabletkachżeby nie zwymiotowała wszystkiego.Bo ja to wtedy nie wiem co robić,podawać nowe czy zdążyły zadziałać.Ja zawsze daję miętę nie mocno słodzoną i leciutką herbatę .Po soku są wymioty u nas.I chłodź tą główkę,proszę cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedak :( Prócz okładów i kąpieli sprawdza sie przecieranie chlodnym ręcznikiem czy inna szmatką. Moczysz w chłodnej /nie zimnej!/ wodzie i delikatnie przecierasz ciałko pod koszulą czy piżamką - po kawałku, żeby większa część ciała był cały czas przykryta. Dół od piżamki ściagasz na moment i natychmiast wciągasz z powrotem. Przeciera się też buzię, stopy, kark, to dobrze wychładza ciało i można zbić temperaturę o cały stopień. Trzeba powtarzać całą akcję co jakieś 20-30 minut, aż do skutku. Chyba, że maluch śpi, wtedy wiadomo, że nie warto go budzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janina80
zgadzam się, żadnego soku, bo sa wymioty - ja wręcz polecam przegotowaną wodę albo cieniutką herbatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
ano właśnie,nie każde dziecko pozwoli sobie włożyć czopek,a szkoda bo działa po ok 20 min.Wiem co mówię,bo u nas tylko pyralgina zbija taką gorączkę.Drgawki też prxerobiliśmy.Ale nie chcę cię straszyć.Będzie dobrze tylko okładziki na głowę co pół godz zmaczaj na nowo.Tak żeby mózg się chłodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
z tego co czytałam, to gorączka moze wywołac takie drgawki u dzieci ponizej 3 roku życia. To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka na całego
Dorosły może dostac to tym bardziej taki maluch.Kontroluj i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
do 5 roku,ale to już sporadycznie i jak gorączka utrzymuje się bardzo długo lub wzrasta w piorunującym tempie.U nas były jak w ciągu 7 min gorączka skoczyła z 37 do 39,9.A jak gorączka wzrosła spokojnie i nie trwa np 2 dni to nie myśl o tym.Raczej twoje dziecko już za duże na to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
fakt,u dorosłych tez może być.Ale to sporadyczne przypadki.Weź o tym nawet nie myśl.Chłodź główkę i będzie ok.Do rana będzie po gorączce.Przecież antybiotyk też już zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
wczoraj miała ponad 37, a dziś dostała większej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
no ale ta temp wzrastała przez cały dzień a nie w 7 min jak u nas.Dawno dałaś jej te leki?I co jej jest?pewnie angina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
angina leki dostała jakieś pół godziny temu teraz będzie miała mierzoną temp. mam nadzieję, ze będzie niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
wiedziałam,że to angina.Znam ją jak nikt:) zmierz jej gorączkę,na pewno nie wzrosła ,ale może stanęła w miejscu.U nas po pyralginie po pierwszej dawce spada,ale na 3-4 godz,potem znowu rosnie a dopiero po 2 dawce antybiotyku i pyralginy spada całkiem.Ale każde dziecko inne.Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
dzięki:) mam nadzieję Dostała dziś już 2 dawki antybiotyku. A jaki antybiotyk miało Twoje dziecko? Ospen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalala
nie,pierwszy raz taką nazwę słyszę.Zinnat,augmentin,summamed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DarthE
Jak ja uwielbiam ludowa medycyne.... Dziewczyno lepiej zadzwon po pogotowie prawie 40 stopni ??!! i ty kurwa antybiotyk dajesz , dzieci a szczegolnie 4 letnie sa wrazliwe na taka goraczke , powinna dostac silne zbijacze temperatury i oklady natychmiast a Ty widze ze bardzo odpowiedzialna matka jestes skoro nie wiesz ze tak wysoka goraczka dla malych dzieci jest szczegolnie niebezbieczna - moi asystenci z pediatri kazaliby Cie rozstrzelac za taki czyn.... E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto tu napisał
myślałam, że na pogotowie jedzie sie jak jest 40 i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×