Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomaranczowy świat

dziecko ma zatwardzenie po mleku modyfikowanym

Polecane posty

Gość pomaranczowy świat

zmienić mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jakim wieku jest dziecko? Jeśli ma chociaż dwa miesiące to możesz mu podać trochę deserku ze śliwek suszonych od gerbera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowy świat
ma niecałe 2 tyg a daje mu bebilon. do tej pory tylko go dokarmiałam bebilonem podawalam też mleko z piersi i bylo ok. Niestety musialam odstawić od piersi całkowicie i zaczęły się problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i gdzie autorka
u mnie bebilon sie nie sprawdzil, ani nany ani inne takie. Jedyne mleko po jakim moj maly nie mial zaparc to nutramigen i tylko to mu dawalam. mimo ze nie mial skazy bialkowej to podawal to mleko bo po kazdym innym byly problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowy świat
źle wspominam nutramigen. starsze dziecko go piło i mialo problemy z brzuszkiem i paskudne zielone kupy, a kiedy przeszliśmy na bebilon wszystko się unormowalo. Maluszek robil do tej pory śliczne kupki - po kazdym karmieniu. zólte i o odpowiedniej konsystencji. jak tylko odstawiłam od piersi zaczęły się problemy. Ciężko mu zrobić kupkę , a jak już się uda jest bardzo zbita i twarda. Taka jak u doroslego czlowieka a nie jak u noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i gdzie autorka
nie pamietam czy plantex albo podobna nazwa - mozna podawac takim maluchom zapytaj w aptece o to i np o espumisan tez dobrze dzila na trawienie i kolki u maluchow i zmien mleko moze za szybko przeszlas na ten bebilon. Mi lekarka kazala miszec mleko przy kazdej zmianie np mam starego mleka dac trzy miarki to dawalam dwie starego i 1 nowego i tak przez dwa dni, potem dawalam 2 nowego i 1 starego i znow czekalam jak kupki byly i bylo ok to dawalam pozniej 3 nowego tylko i bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowy świat
mały od urodzenia dostawal bebilon. Tylko, ze dawalam jeszcze pierś. Teraz dostaje sam bebilon. Przepajam go herbatką koperkową i dwa razy dziennie dostaje po 5 kropelek espumisanu. Ale to nic nie daje. Kupki sa "twarde i zbite"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i gdzie autorka
troche namieszalam ale chyba zrozumiesz o co mi chodzi a z tymi mlekami to jest tak ze trzeba probowac bo kazdy organizm inny, mi nutramigen jako jedyne mleko pasowala a probowalam wszystkiego a u ciebie inaczej, chyba bedziesz musiala sama szukac i dostosowywac do potrzeb dziecka . Ale wiesz co wile mam pisze tutaj ze wlansie takie kupki dzieci robią po bebilonie i ze sa zparcia albo kolor nie taki np po bebilonie pepeti wiele mam mowilo wlasnie ze kupki twarde i zielone . Moze sprobuj stopniowo zmienic na inne mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i gdzie autorka
wiesz duzo tez kobiet chwali sobie tutaj nan hypoalergiczny moze to sprobuj.Dostepne w kazdym wiekszym sklepie i aptekach, kolezanki go sobie chwalily ale nie wiem ile kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i gdzie autorka
jesli espumisan i herbatki nie pomagają to chyba nie masz wyjscia jak tylko zmiana mleka, tak bylo u mnie a mleka zmienialam az 8 razy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatwardzenie to jeden z objawów skazy białkowej.Moja córka miała zatwardzenie nawet po Bebilonie Pepti.Do tego doszy kolki.Nutramigen rozwiązał ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nan HA kosztuje 22zł za puszkę. Mimo wszystko radze Ci się skonsultować z lekarzem rzed zmianą mleka,gdyż naluch ma doiero 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowy świat
Właśnie myslalam nad nanem, ale trochę się boję że to za szybko na zmiane mleka. Jest jeszcze malusi i obawiam się czy taka zmiana nie podrażni mu układu pokarmowego i czy nie będzie jeszcze bardziej cierpiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowy świat
no właśnie. Tylko, ze lekarka, ktora w każdej innej sprawie jest super, na pytanie o mleko wyjmuje puszke enfamilu i mówi ze to jest najlepsze. Ewidentnie widac, ze coś z tego ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowy świat
własnie chyba będe się musiała przejść. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i gdzie autorka
to idz do prywtnego pediatry jedna wizyta jakies 50 zł i z nim pogadaj. Co do lekarzy ze cos tam mają z mlek i lekow to moge sie zgodzic. Mi swego czasu lekarka dawala tylko jeden antybiotyk drogi jak cholera niedobry tak ze w efekcie maly w ogole nie pil albo zaraz wymiotowal wkoorwilam sie i kazalam jej oddac mi kase za to gowno bo dziecko jak chore bylo tak jest a lek do dupy od tej pory jest przemila i kochana :):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie Nan
zawiera wiekszą dawkę zelaza a to powoduje u dziecka zatwardzenie i co za tym idzie rowniez zielone kupki .Nie kazde dziecko potrzebuje tyle zelaza co jest nanie . Byc moze w bebilonie tez jest duzo zelaza . Na pewno mniej zelaza ma zwykle bebiko - sprawdzalam zawartosc bo moja corcia tez miala problem z zatwardzenami , odkad pije bebiko kupki sa jasne i luzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja lekarka powiedziala
ze kazde dziecko jest inne i kazde rownie przyjmuje rozne mleka - tylką metodą prob i błedów mozna znalezc odpowiednie mleko dla dziecka . tylko zmiane mleka nalezy wprowadzac bardzo powoli najelpiej na przemian z tym co do tej pory dajesz - chodzi o to zeby młody organizm powoli przyjał zmiane mleka zeby to nie byl szok dla organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×