Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziewczyny doradzcie, chodzi o biznes. Upadajacy biznes...

Polecane posty

Gość gość

A więc mam sklep w beznadziejnej (jak się okazało z czasem) lokalizacji :( Tzn. nikt po prostu tedy nie chodzi mimo iz jest to boczna uliczka jednej z głównych ulic w mieście. Na tej głównej sklepów tego typu jest kilka. Do tego jest to chyba niezbyt bogata część miasta mimo, ze prawie w centrum. No cóż. Otwarcie było na hura, bo zalatwialam dotacje z urzędu pracy pod koniec roku. Nie zrobiłam dobrej analizy rynku bo nie było czasu. Lokal wynajelam ten bo tylko tutaj facet zgodził się na miesiąc zarezerwować mi lokal (takie wymogi urzędu pracy :o) Teraz chce przenieść się w inne miejsce bo po prostu leżę. Mam zaległości w czynszu itd. Oplacam skrupulatnie tylko ZUS. No mam ochotę rzucić się do rzeki z mostu wierzcie mi wysiadam psychicznie i nerwowo :( No i znalazłam lokal, tańszy. Po drugiej stronie ulicy na przeciwko jest market. Kawałek dalej szkoła i osiedle domkow oraz spore blokowisko. To jest jakby "centrum" dzielnicy i to raczej bogatszej. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten market nie będzie dla ciebie konkurencją, z lepszymi cenami i większym wyborem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to fantastyczny pomysł. Co prawda nie mamy zielonego pojęcia jaka to branża, do jakiej grupy docelowej startujesz, jakim asortymentem dysponujesz, czy wykonujesz usługi czy sprzedaż, ilu mieszkańców jest w twoim mieście oraz czy masz plan b ale tak: to fantastyczny pomysł!!! :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:47 Nie będzie bo to market spożywczy. Ja mam sklep odzieżowy. 11:50 Po co ten bulwers? Musisz od razu sie oburzac i chamsko pisac ? Napisałam, ze sklep. Zapomniałam dopisać, ze odzieżowy. Pisałam szybko. Poluzuj trochę zwieracze bo Ci żyłka pęknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z odziezowymi jest ten problem ze cała masa młodych osob woli kupowac w galeriach ubrania konkretnych marek. sklepy odzezowe kojarza mi sie z paniami w wieku 50+ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety gość wyżej ma rację . ALBO z bazarowymi ciuchami gdzie ceny są raczej takie same jak w siwciowkach a firma żadna wiec wiadomo ze ludzie wolą kupować w ch . Przebranzuj sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś w tym jest co napisały osoby powyżej. Ja już wieki nie kupowałam ubrań w takich sklepikach jak twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim miescie w centrum i okolicach takich sklepikow jest conajmniej 10. I wierzcie mi, ze funkcjonują bardzo dobrze a ciuchy maja raczej dla mlodszej czesci spoleczenstwa. Ale z kim bym nie gadala co w tej branży siedzi to mówią, ze trafiłam na najsłabszy rok od kilku lat ogólnie jeśli idzie o handel właśnie odzieżą itp. No nie ma to jak szczęście mieć :o Ja mam w ofercie odzież damska (głównie turecka i Polska) i odzież dziecięca tylko Polska certyfikowana. No i kilka par butów tak jako dodatek do ubrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym przecież można zwozic produkty znanych marek (np. By o la la) do takiego sklepiku. Vero moda też jest dla nas dostępna hurtowo. Ja akurat wyszukuje innych rzeczy żeby nie dublowac marketowego asortymentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam nikogo młodego kto kupuje w takich sklepach. serio masz klientki w wieku 20 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego w wieku 20 lat? Czy kobieta 30 40 letnią to już nie młoda? A zaskoczę Cię bo i takich 20+ mam sporo bo najwięcej takich można pozyskać na Facebooku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisałam 20 bo nie bralam pod uwagę małolat ;) daj linka do jakiś przykładowych ubran jestem ciekawa co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nawet nie zgaladam do takich sklepow. Wole sie obkupic w centrum hadlowym w okresie przecen. Mam wrazenie ze w tych malych sklepach wybor jest zaden a do tego znizek prawie nie ma. Prownywalam ceny to na bazarze ubrania podbno jakosciowo sa drozsze niz w CH a i na bazarach przecn tez prawie nie ma gdzie w CH mozna kupic cihcy nawet o 70% tansze niz cena na matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 . haha tak 70 %. Serio wierzysz w to? Sklep najpierw podnosi cenę a potem robi obniżkę 70 % i sprzedaje z zyskiem :D ja mam tanio. Pokaż mi sieciowke która ma dobre jeansy za 99 zl i mówię tu o cenie stałej. Ale dobre a nie jakieś szmaty co po dwóch wyjsciach wytra się na kolanach :) Markety mają 300% marzy plus minus. Ile kosztuje torebka monnari w ich sklepie firmowym? Około 300 zl mniej więcej. Wiesz ile ta sama torebka kosztuje w hurcie? Od pośrednika? 70 zl :D ktoś kupuje monnari w ich sklepie firmowym za 300 a ktoś taka sama kupi i mnie za 150 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykładowa firma odzieży dziecięcej u mnie: All for Kids.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie lubię takich małych sklepików, bo w większości (u mnie w mieście przynajmniej) większość ciuchów ma rozmiar "uniwersalny", w którym wyglądam jak w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre jeansy za 99zl kupuje w sklepie takko na ktore dostaje jeszcze 30% znizki bo mam karte Vip i sami przysylaja kupony znizkowe na maila i to nie w okresie obnizek sezonowych tylko w srodku sezonu. Jestem z nich bardzo zadowlona jeans miekki elastyczny dobry gatunkowo a do tego kupilam je taniej niz 99zl. Lepiej sie przejedz po sieciowkach bo chyba nie wiesz jakie tam ceny obowiazuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jakieś pół roku temu kupiłam dżinsy w Cubusie w regularnej cenie 99zł i nic się z nimi nie dzieje, więc na wyprzedaży dałabym mniej (ale akurat potrzebowałam na już). Także nie wiem czym się szczycisz, bo chyba wcale nie masz powalających cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mowiac np o sklpie C&A gdzie za jeansy z regularnej cenie zaplacisz 69zł-dobre gatunkowo, a czesto ten sklep ma dodtkowo 20% znizki weekdnami lub z kuponami z jakiej gazety. Mam 3 pary spodni z ich sklepu i jestem z nich baardzo zadowolona. Wiec wiesz mi oplaca sie kupowac w sieciowkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś po tym poście nie powinien nikt odpisać nie znoszę chamstwa. Ale jak widać w Polsce to nie przeszkadza nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, nie napisałaś w jakim mieście żyjesz? Miasteczko czy duża aglomeracja? Ja nie kupuję w takich sklepach. Nikt, kogo znam też nie. Powód - ceny. Jeansy za 99zł ok, a co z resztą? Jaka jest np średnia cena jakiejś bluzki u Ciebie? 30 czy 60zł? Wóz albo przewóz, skoro tutaj Ci nie idzie, to próbuj gdzieś indziej, najwyżej interes zamkniesz czy zawiesisz. Ale daj sobie szansę, bo będziesz żałować pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko pisałaś juz tu kilka mcy temu i mówiłam ci, ze masz pójśc w ciuchy dla starszych pań. Nie posłuchałas widzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka postu kompletnie nie sprawdzila rynku bo nawet nie wie ze w CH mozn kupic jeansy o wiele taniej niz 99zl. No chyba ze w jej miescinie nie ma CH. Ale to i tak znajomi co mieskzaja w takich malych aglomeracjach Ci mlodzi to jezdza do CH ktore sa w duzych miejscowoscia. Z jakies powodu ciagle powstaja nowe CH ano wlasnie dlatego ze jednak baardzo duzo ludzi tam kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:30 Nie wiem o czym piszesz. Jak mogę mieć ciuchy dla starszych pań skoro nie mam takich klientek praktycznie? o_O nic tu nie pisałam jeszcze. Ja często chodzę po sieciowkach z mężem i nie widzę w nich spodni za 99 zl. Raczej od 120 w górę. C&A to sa kiepskie jakościowo ubrania akurat takie jest moje zdanie, nie lubię tego sklepu. Nie porównuje się sklepu internetowego ze stacjonarnym. Tam zawsze ceny sa dużo niższe. Internet a sklepy stacjonarne to dwie zupełnie inne kwestie. A w butikach w moim miescie takich jak mój spodni za 99 zl nie ma. Raczej za 189 :o Mam dobry towar i dobre ceny tylko, ze lokalizację do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale my piszemy o sklepach stacjonarnych, ktore ktore znajduja sie w CH. Niby jakos w c&a jest dla Ciebie nie tak ale to ja tez moge napisac ze skoro nie masz jeansow lee czy wranglera to Twoje jeansy to tez jest g. za przeproszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miasto 200 tys ludzi. kilka centrów handlowych. W których nie ma spodni z nowej kolekcji tańszych niż jakieś 120 zl. Nie ma. Każdy mały sklep robi promocje wyprzedaże i ja również robię tego typu akcje raz w miesiącu. Zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, ja tam trzeci raz tego samego pytania zadawać nie będę, więc skoro odpisujesz wybiórczo i jeszcze na każdy argument czy zarzut (pisany w dobrej wierze) rzucasz się jak kurczak na pszenicę, to radź sobie sama, powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To kiepsko patrzysz, skoro nie widzisz takich cen w sieciówkach. Tani sklep z dobrym towarem nawet w najgorszej lokalizacji będzie miał zbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:42 Metka nie zawsze świadczy o jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×