Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rrra

escapella tabletka 72 h po pomocy

Polecane posty

Gość rrra

witam chce opisac moją sytuacje i prosze o odp kobiet które brały ta tabletke. A wiec w nocy z(soboty na niedziele) 2.08 na 3.08 dokładnie o godzinie 2 nad ranem miałam stosunek z finałem w środku z mężem , ostatnia miesiaczke mialam niedawno 29-30 .07 dostałąm okres wiec miala 4-5 dzien miesiaczki (cyklu) z kalendarzyka wyszło że są to dni nie płodne ale jak wiadomo nigdy nie mozna byc pewnym , dzisiaj dopiero miala wizyte u ginekologa i okoł godziny 12 zażyłam tabletke escapelle czy ok 35 h po stosunku , bardzo sie boje o zajscie w ciazy gdyz 7, 5 miesiaca temu urodziłąm córk. Lekarz poinformował mnie gdyz ta tab nie daje pewnosci .... Dzisiaj po zazyciu tej tabletki jestem bardzo senna i ogromne bóle głowy mam ... prosze o informacje kobiec które miały podobne sytuacje i jak sie zakończylo i kiedy najlepiej zrobic test vzy ta tabletka np po 6-14 dniach nie da falszywego wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bralam i nie zaszlam a mialam dni plodne i po 46 h wziela,.glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to im później weźmie się tabletkę tym mniejsza skuteczność ( spada 24 godziny i później). Z doświadczenia stosowalam raz metodę Yuzpee, bo nie mialam dostępu do lekarza, a zostalo mi 3/4 opakowania pigulek Microgynon21. 8 godzin po stosunku ( pekla prezerwatywa) wzielam 4 tabletki, 12 godzin później kolejne 4 ( dawka hormonów taka sama jak escapelle). Skutków ubocznych nie mialam żadnych, w ciążę nie zaszlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrra
kurcze wiem ze szanse spadaja czym pozniej sie wezmie tab,kurcze moze ze maz byl pod wplywem alkoholu ja rowniez to plemniki byly slansze, tak sie kurcze konczy impreza gdy sie ma pierwsze wyjscie od porodu!!!!! wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guxbgf
Ja zażyłam escapelle 12 godzin po stosunku i dziś jestem w 5 miesiącu ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rra
a powiedz mi kiedy doszlo do zblizenia w jakich dniach plodnycg przed czy po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To byl 13 dzień cyklu przy cyklach 27 dniowych. To byl mój szczyt dni płodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak tam dziewczyny nie podzielicie sie ze swoimi doswiadczeniami. ja powiem tyle ze kochalam sie i zaszlam w ciaze w dni plodne sam srodek cyklu a tab wzielam za pozno bo 64 h od stosunku dzisiaj mam pieknego syna i smiejemy sie z mezem ze to nasza mala WIELKA wpadka hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane, wiem, że tematów na ten temat jest ogrom i już wszystkie chyba przeczytałam, ale wraz się nie uspokoiłam. Potrzebuję jakiegoś bezpośredniego pocieszenia, dobrego słowa, poznania różnych, świeżych sytuacji. Otóż w 14 dc miałam wpadkę (pękła prezerwatywa)... Nigdy nam się to wcześniej nie zdarzyło. Przez 2 lata przyjmowałam antykoncepcję hormonalną, ale chciałam trochę od niej odpocząć, zregenerować się i jak na złość musiała się przytrafić wpadka. Po ok. 16 godzinach zażyłam escapelle. Minęły już 3 dni, a ja nie mam żadnych objawów. Pobolewa mnie jedynie podbrzusze. I jestem rozdrażniona, ale to raczej ze stresu. Kochane, powiedzcie mi czy wam pomogła tabletka, nawet w te najbardziej płodne dni. I po ilu dniach od stosunku można zrobić test z krwi (BHcg). Proszę o poważne odpowiedzi. Bardzo się martwię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam raz w nocy pekla prezerwatywa. Lekarza znalezlismy dopiero na drugi dzien w poludnie. Po 12 h. Zrobil mi usg,potwierdzil owulacje i dal tabletke. Bolalo mnie po niej podbrzusze i mialam lekko rozowe uplawy,mdlilo mnie. Potem okres w terminie. B hcg mozesz zrobic jakies 12 dni po stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję, że odpowiedziałaś. Na pewno na chwilę się uspokoję, dopóki znów sobie o tym nie przypomnę,nie zacznę wymyślać i dostawać schiz. Naprawdę jestem uważna i zawsze dbałam, żeby wszystko było ok. Nakręcają mnie głównie posty kobiet, które piszą, że wzięły Escapelle po 7, 12, 15 etc. godzinach i zaszły w ciążę i że jak są dni płodne to i tak się zajdzie. A z drugiej strony przemawia do mnie zdrowy rozsądek, że przecież te tabletki są dlatego awaryjne, aby pomogły właśnie w dni płodne. Chyba oszaleję do 16 sierpnia (dzień, w którym spodziewam się @) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za podzielenie się historią! Super, że dobrze się skończyło. Też o tym marzę! I właśnie obiecałam sobie, że jeśli dostanę miesiączkę i wszystko skończy się tak jak chcę od razu biegnę do mojego ginekologa przebadać się i wziąć receptę na moje plastry, z których zrezygnowałam ze 3 miesiące temu! Nigdy więcej sobie nie pozwolę na taki stres, jaki teraz przeżywam. Gorzej, jeśli jednak skończy się tak jak nie chce. Niby wzięłam 16 godzin po stosunku, ale to jednak były dni płodne i mam mieszane uczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo z ta tabletka to jest tak,ze jak nie doszlo do zaplodnienia to ona pomoze,bo taka dawka hormonow nagke wprawia w organizm w faze lutealna. I zaplodnienie nie jest po prostu mozliwe. Natomiast jak doszlo do zaplodnienia doslownie przed przyjeciem tabletki to ona pomaga ta ciaze nawet utrzymac,bo wysoki progesteron to idealne warrunki dla ciazy. To czy zadziala do tych 72h zalezy na jakim etapie byla twoja komorka jajowa. Wiec zycze ci bys zdazyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to rozumiem, ale nawet jeśli doszło do zapłodnienia przed wzięciem tabletki to napisano w ulotce, że Escapelle uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka w macicy, a to trwa co najmniej 3-4 dni prawda? Albo sobie tylko tak wmawiam, bo pragnę, żeby zadziałała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrra
czesc dziewczyny ja zazyłam w poniedzialek ta tabletke i nic mi sie nie dzieje nie mam bolesci brzucha nic kompletnie nic tylko w dzien zazycia mnie bolala glowa i bylam senna ale nie wiem czym to tlumaczyc moze ta pogoda lub tabletka hmm ciekawe jakie ma prawdopodobienstwo zebym byla w ciazy stosunek 5 dzien okresu tabla 34 h pozniej hmm... za 14 dni zrobie test!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli stosunek był w 5 dzień okresu to myślę, że nie masz się czego obawiać :) Nawet niepotrzebnie brałas tabletkę, chociaż rozumiem, że dla większego spokoju :) Ja mam gorzej, bo samiutkie dni płodne i to wydaje mi się, że dzień przed owulacją... Tabletka po 16h. Umieram ze strachu po prostu, ale czeeeekam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieeetki wypowiadajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rra
tak 5 dzien okresu ale lekarz mi powiedzial ze jestem po ciazy i moje hormony sa jeszcze "niesprawne" hehe i tak mnie pocieszył ze zna przypadki kiedy kobiety w 1 dni okresu zaszły ciąże! nic pozostaje czekac w nadziei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ehh i ja czekam w nadziei, ale już się wykańczam psychicznie... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrra
a powiedz mi kochana zamierzesz kiedy zrobic test?? daj potem koniecznie znac! ale nie boj sie dosc szybko wzielas tabletke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Test mam zamiar zrobic w dniu spodziewanej miesiączki a to dopiero 16.08 :( Ja juz nie daje rady i odchodze od zmysłow. Niby wzielam dosc szybko, ale to byly dni plodne a tyle dziewczyn na forach pisze, ze zaszly w dni plodne mimo szybko wzietej tabletki, bo ona nie pomoze wtedy itp. Nie wiem czy to ściema, żeby nastraszyc czy co.. Na pewno zdarzają się takie incydenty... znając mnie mam pewnie pecha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I na pewno dam znać!:) Martwi mnie, że nie dostałam żadnego krwawienia jeszcze spowodowanego tą tabletkę. Mam tylko dużo śluzu...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak tam dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrra
a powiedz mi kochana odrazu po tej tabletce zauwazyłas wiekszą ilość sluzu? bo kurde ja nie mam żadnych objawów po tej tabletce i mnie to martwi ani bolu brzucha nic kompletnie nic ja pierdziele ja teraz zwarjuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrra
masakra ja już sie modle żeby ten czas szybko zleciał i żebym nie była w ciąży tego Ci również życze~! nie wyobrażam sobie teraz przy mojej małej córeczce mieć jeszcze jedno dziecko! teraz mi tak ciezko przy jednym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochanie, na początku też nie miałam żadnych objawów. Po jakichś trzech dniach pojawił się taki śluz, ale dziś już go mniej. Jutro minie 7 dni od wzięcia tabletki... strasznie sie martwię... nie mogę zostać teraz mamą... świat mi się wali, ale staram sie jeszcze myslec pozytywnie, ze ta tabletka serio działa! trzymam kciuki za Ciebie :* zaglądaj tu! Kiedy spodziewasz się okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrra
no ja dopiero jestem 4 dzien po tabletce a na okres musze dlugo czekac koncowka sierpnia mam dostac miejmy nadzieje ze bedzie! ja powiem szczerze ze gryby ta sytuacja przytrafila by mi sie chociaz za pol roku to nie byla bym zla bo planuje drugie dziecko ale nie teraz gdybym urodzial to moaj corka za mala by byla nie dalam bym sobie rady bo jest strasznie wymagajacym dzieckiem!! chyba najlepsza ochrona przed dzidziusiem to mniej sie kochac haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha racja, najlepsza ochrona to totalna abstynencja! :P Ale tak sie nie da i trzeba sie liczyc z konsekwencjami :( Niestety są poważne i wymagają mega odpowiedzialności. Nie chce mieć jeszcze dzidzi, planuję za jakieś 2-3 lata, ale życie lubi psuć plany :< Żyję ogromną nadzieją, że tabletka zadziała, choć mam dziwne przeczucia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana ja już sobie chyba wmówiłam wszystkie objawy ciąży, choć jutro minie 7 dni od feralnego stosunku.. co ta psychika robi z ludźmi. Podświadomość jest mega potęga, naprawdę:o Śluz, częste siusiu, ból brzucha. Schizuję :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×