Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kombinezon w łaty

Farmaceuta wydał zły lek a ja go podałam dziecku.

Polecane posty

Gość kombinezon w łaty

W czwartek pediatra wypisała córce Plataginis ( http://www.doz.pl/leki/p1973-Sirupus_Plantaginis ) . Poszłam do apteki. Farmaceuta powiedział, że nie ma tego ale ma zamiennik. "To jest to samo". Ok wzięłam "to samo"czyli Plantagen ( http://www.doz.pl/leki/p1013-Plantagen ). Dodam, że wiedział, że dla dziecka bo kupowałam jeszcze (z tej samej pokazanej mu kartki od lekarza) Rutinaceę oraz Tantum Verde (podkreślając,że to dla dziecka). Byłam też z dzieckiem. Moja córka po 2 dniach podoawania tego stała się nerwowa, w nocy płacze jak niemowlę (ma 2,5 roku). Gorączki nie ma. I zerkam na tą ulotkę a tam ". Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia ze względu na zawartość alkoholu.". Nosz kurwa mać! Na tym wypisanym przez pediatrę nie ma takiej informacji. Mogą małe dzieci go brać. I co teraz? Myślicie, że mogło to zaszkodzić córce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hghj
A dzwoniłaś do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niee wieeem
Zadzwoń do lekarza i przedstaw sytuacje. Na odległość nie powiemy Ci czy zaszkodziło dziecku. Jednakże farmaceuta chyba wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.p
sirupus plantaginis tez zawiera alkohol Preparat zawiera ok. 2% (V/V) etanolu. Dawka 2,5ml zawiera 0,04g etanolu, dawka 5ml zawiera 0,08g etanolu, dawka 10ml zawiera 0,16g etanolu. Preparat może powodować szkodliwe działanie przy uszkodzeniu wątroby, alkoholizmie, padaczce, przy chorobach umysłowych, a także u kobiet w ciąży i dzieci. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie powoduje u dorosłego człowieka przekroczenia poziomu fizjologicznego alkoholu we krwi tj. 0,2?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duch ducha nie wyrucha
myślimy ze jestes głupia matka która swoim dzieciom poba kazde gowno byle go zareklamowal ktoś kto nasi bialy fartuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.p
farmaceuta dała Ci DOKŁADNIE TO SAMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko napewno po 1 niezwlocznie udaj sie pediatry skonsultowac to z nim , a pozniej po wizycie wybierz sie do tej apteki i pogadaj z tym farmaceuta , co on na to , jak sie odnosi do tej sprawy , za taka sprawe jezeli to jest rzeczywiscie szkodliwe dla dziecka to moze stracic robote , a to od Ciebie zalezy jakie konsekwencje z tego wyciagniesz ..pogadaj z pediatra byc moze ta ilosc alko , ktora jest zawarta w tym leku nie jest szkodliwa, a ulotka nie jest adekwatna bo tak jak na wielu lekach jest napisane - nie stosowac w ciazy , a jednak sie stosuje .. aczkolwiek ta sprawe przede wszystkim przedyskutuj z pediatra . Niemniej jednak do apteki tez bym sie wybrala chocby po to aby uswiadomic aptekarza o bledzie , bo kiedys komus moze krzywde wyrzadzic swoja niekompetentnoscia - jezeli rzeczywiscie to braki w wiedzy , bo moze byc i tak , ze pediatra powie , ze rzeczywiscie mozna uzywac tego leku jako zamiennik nawet u malego dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kombinezon w łaty
Tak, tylko, że Plantaginis zawiera 2% etanolu a ten Plantagen...60%. Do lekarza nie dzwoniłam bo dziś jest sobota a to lekarz z przychodni. Trolom idiotom dziękuję i środkowym palcem pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kombinezon w łaty
mp -> z ulotki : Plantaginis - Zawartość etanolu: (nie większa niż 1,54%). Plantagen - (etanol 60%, 1:2,0-2,5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot_ Sylwester
jesli to to samo to mamy rewelacyjnych lekarzy w tym kraju: bezmozgich i na uslugach przemyslu farmaceutycznego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.p
jezus maria!!! etanolu o stężeniu 60% zawiera 2% miałyście chemię kiedykolwiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.p
etanol może byc użyty w różnym stężeniu w zależności od potrzeby 96,95,70,60% tutaj został uzyty 60% w ilości 2,0 na 100,0 całego syrpu przecież gdyby ten syrop miał 60% alkoholu to byś wyczuła a dziecku by poparzyło buźkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem pediatrą i ci mówię
Nie podawaj go więcej dziecku, skoro ma obj. niepożądane i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffffffffffffggggggggggg
Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia ze względu na zawartość alkoholu.---- ---------TAKIEJ WZMIANKI JESZCZE NIE CZYTALAM NA ZADNEJ ULOTCE:D:D:D i nawet jakbys podala dziecko by spalo jak reks a nie plakalo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
każda matka normalna zanim poda dziecku lek czyta ulotke, tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danper
To jest to samo tylko inaczej zapisane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danper
m.p. po prostu mamusi wydaje się że jest mądrzejsza od farmaceuty po studiach ale jak widać jej to nie wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
Co za durna baba, przecież to to samo, ten drugi lek też ma ok. 2% zawartości etanolu 60%...:o Mam nadzieję, że nie polazłaś awanturowac się w aptece, chociaż jak polazłaś to moze i lepiej, bo najesz się wstydu. Ty w ogóle chodziłaś do szkoły? Że takie tępaki są matkami, wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
Co za durna baba, przecież to to samo, ten drugi lek też ma ok. 2% zawartości etanolu 60%...:o Mam nadzieję, że nie polazłaś awanturowac się w aptece, chociaż jak polazłaś to moze i lepiej, bo najesz się wstydu. Ty w ogóle chodziłaś do szkoły? Że takie tępaki są matkami, wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ach te sPiSkowe teorie
że takie kretynki się jeszcze rozmnażają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danper
Wystarczyło żeby ten pustak wziął krople na język od razy by wiedziała że to nie 60% , ale nie ma zakazu posiadania dzieci przez pustaki więc wszystko w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka dała popis swojej inteligencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko może być rozdraznione bo jest przeziebione.czuję dyskomfort to logiczne,że nie tryska humorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pierwszy syrop należy podawać od 3-go roku życia, więc lekarz też źle przepisał ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nooo to mamy te wykszalcone osoby... ktore "studiuja" 2 razy w tygodniu, zaplaca ...a 5 dostana, bo nauczyciel ma dobry humor :O tak jak moja kuzynka. sama opowiadala, ze nauczyciel stawial dobre oceny...bo uczniowe przynosili mu ciasteczka, robili kawke...I tak samo u innych nauczycieli. A ona jest teraz wielka farmaceutka. ( bedac w ciazy sie zapisala, z czego rok jej prawie nie bylo)...Ale bo placila..to teraz ma papierek, ze jest farmaceutka. I potem mamy efekty jak tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:50 2 razy w tyg. to nie studia, tylko technikum twoja kuzynka nie jest farmaceutką, tylko technikiem farmaceutycznym co najwyżej farmaceuta to wg ustawy magister farmacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to wgl- co to za lek? jakis cudowny specyfik na co to wgl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tej z 15:50 nie ma zaocznej farmacji, sama jesteś niedouczona, nie masz pojęcia o tym, ze aby być farmaceuta trzeba studiować dziennie. Zabłysłaś:D jak neon nad burdelem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to kochana musze ci powiedziec, ze malo wiesz i sie mylisz, studiowala zaocznie dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:35 nie buzuj sie, bo ci zylka peknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×