Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

fotelik tyłem do kierunku jazdy dla starszego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Czy są tu osoby które używały takich fotelików i mogły by się podzielić doświadczeniami? Dużo się o tym naczytałam, moja córka ma 8 miesięcy, waży 9 kg a w kombinezonie zimowym ledwo się mieści w foteliku z grupy 0. Zastanawiałam się także czy zwykły fotelik 9-18 mogę zamontować tyłem albo czy fotelik z grupy 0-18 kg mogę montować tyłem po osiągnięciu przez córkę wagi 13 kg? Czy ktoś tak kiedyś robił albo orientuje się czy takie rozwiązania są bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możesz montować fotelika do jazdy przodem tyłem! Jeśli chcesz, żeby dziecko jeździło tyłem, to kup fotelik do jazdy tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam fotelik 9-25 Axkid Kidzone... montowany tyłem lub przodem... oczywiście mam zamontowany tyłem.. dziecko tak pojeździ do ok 3,5 roku.. w każdym razie odda go później młodszemu bratu, który urodzi się niedługo.... fajny fotelik, zagłówek sam się dostosowuje do wzrostu dziecka, sprawdzasz raz na jakiś czas, czy jest ok.. my jesteśmy zadowoleni z zakupu, chociaż z ceny zdecydowanie mniej, ale cóż.. dziecko ma bardzo dobry widok.. do dyspozycji szybę, obok której siedzi, szyby boczne bagażnika i jeszcze tylną ( oparcie siedzenia, na którym zamontowany jest fotelik jest trochę rozłożone, nie zasłania w ogóle widoku dziecku, ale wiem, że w części aut jest to niewykonalne).. w każdym razie u nas się sprawdza ten fotelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja również mam fotelik 9-25 Axkid Kidzone i jestem super zadowolona, to są najbezpieczniejsze foteliki, warte te 1600 zł. Ogólnie dzieci powinno się wozić jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zz
Do osób które mają Axkid Kidzone - jakie macie auta? Jeżdzę 3-drzwiową Toyotą i nie wiem czy nie będzie mu za ciasno? Czy jest obracany na bok żeby łatwiej można było włożyć dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja płaciłam chyba mniej niż 1600, wydaje mi się, że poniżej 1500.. nie, fotelik nie jest obracany w bok, ale nam to nie utrudnia wkładania dziecka.. zresztą nie wiem, czy się orientuję dobrze, ale chyba tylko 1 fotelik montowany tyłem czy też tyłem i przodem- z tych dostępnych w kraju- jest obracany w bok.. my mamy citroena c8 z chyba 2002 czy 2003 roku, nawet nie wiem... w każdym razie fotel jest tak zamocowany, że ani drgnie... nie idzie go ruszyć.. starczy na bardzo długo, więc przeliczając pieniądze na lata użytkowania, nie jest to dużo.. chociaż wiadomo, że lepiej by się kupowało to jakoś w ratach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bąbelkowo
Ja niedlugo kupuje cybex sirona, 0-18kg, obraca sie 360 stopni. Jezdzi tylem i przodem. Nie wyglada jak tir, jest zgrabny, ladny, ale tylko na isofix. Do mojego auta pasuje. 1600zl, a 1700zl z lepszym oddychajacym materialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×