Odpowiedz na ten temat

Gdzie na wakacje za granicę z małym dzieckiem?

• Wakację z malym dzieckiem 2011.04.12 [17:52]
    Witam, mamy 9 miesięczną córeczkę ( w lipcu kończy rok). Chcielibyśmy się gdzieś wybrać na wakacje, zostawienie małej nie wchodzi w gre, więc chcemy gdzieś pojechać we trójkę. Powiedzcie, gdzie wy jeździliście z takimi maulchami.
    Wolelibyśmy chyba poleciec gdzieś za granicę, gdzie będę miała pewność że bedzie cieplo. Mieszkamy w centrum Polski, więc i nad morze i w góry mamy daleko. A tak to 2 godziny samolotem i będziemy na miejscu. Mamy chęć polcieć do Grecji lub do Hiszpanii, ale nie wiem jak może wyglądać z maluchem taka podróż. Co wtedy, holtel czy prywatne kwatery?
    Wypowiedzcie się, czy wyjeżdzaliście gdzies za granicę z takimi małymi dziećmi, może ktoś poleci jakieś hotele. Ogólnie interesuje mnie wszytsko co możecie powiedzieć na temat takich wakacji
  • Wakację z malym dzieckiem 2011.04.12 [18:33]
    nikt nic nie doradzi?
  • Ola _b 2011.04.12 [18:49]
    Witam!

A nie lepiej wyjechac z biura podróży?? Macie wszystko załatwione i pewny nocleg??

Pozdrawiam usmiech.gif
  • Wakację z malym dzieckiem 2011.04.12 [18:55]
    wlaśnie jak jeździliśmy z mężem sami to jeździlismy z biura, braliśmy opcje all inclusive i niczym się nie przejmowaliśmy, na miejscu jedynie sami organizowaliśmy sobie jakies wypady żeby coś pozwiedzać. I nie wiem jak w takiej sytuacje wygląda wyjazd z dzieckiem, wtedy jedzenie jest już zapewnione przez hotel, więc malej musiałabym dawać miejsowe jedzenie albo jakoś sama musiałabym organizować coś dla niej. Hotel nie robi wtedy problemu?
  • podno 2011.04.12 [21:03]
    szee
  • z maluchem 2011.04.12 [21:09]
    dzieci do 3 roku życia jeżdżą za darmo (lub jedynie opłatą klimatyczną). Nie mają osobnego miejsca w samolocie (czy autokarze) a w hotelu dostaje się dostawkę. Proponuję pójść do biura podróży i podpytać o taki wyjazd. Najlepiej by podróż nie była długa, miejsca nie nadmiernie egzotycznie. Wiele hoteli jest "pro rodzinnych" i oferują wiele atrakcji dla dzieci. Nad naszym polskim morzem też można wykupić wczasy, gdzie w danej godzinie hotel organizuje atrakcje dla dzieci.
  • Hally 2011.04.12 [21:12]
    my planujemy wyspy kanaryjskie, klimat dobry dla dziecka i lot nie trwa długo
    termin porodu: 11.06.2011r.-będzie synek
  • z maluchem 2011.04.12 [21:16]
    a jeśli chodzi o jedzenie to przy all inclusive zawsze znajdzie się coś dla maluszka. Ważne by podawać jedynie przegotowane potrawy usmiech.gif Należy pamiętać o zabrania leków na żołądek i rozwolnienie dla dziecka, i na oparzenia (prawie zawsze jedno i drugie jest potrzebne). Z "normalnych" rzeczy bardzo pomaga podawanie dziecku odrobiny lodów i rozcieńczoną coca - cole... nie wiem dlaczego, ale ułatwia przystosowanie się do flory bakteryjnej - sprawdzone usmiech.gif
  • Wakacje z małym dzieckiem 2011.04.13 [10:03]
    dzięki za rady usmiech.gif
    wlasnie najbardziej zastanawia mnie opcja jedzenia, jak to zorganizowac. Narazie gotuje małej obiadki i jeszcze miksuje (nie na papke, ale w duzych kawalkach nie zje) i nie wiem jak wtedy w hotelu jej to jedzenie podac. No ale moze juz do tego czasu nauczy sie jesc normalne posilki
  • sonia2011 2011.05.18 [13:10]
    A czemu nie chcecie spędzić wakacji gdzieś w Polsce? Jest teraz trochę fajnych miejsc dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. Bardzo fajnie jest np. w Jastrzębiej Górze - Primavera. Mają fajne zaplecze dla dzieci - mini - przedszkole. dla mam spa. Teraz jest promocja, że dzieci do lat 8 jadą za darmo.
  • Hiena 2011.05.18 [13:22]
    Na Majorce sa hotele przystosowane typowo dla rodzin z malymi dziecmi- pokoje w stylu apartamentow- czyli 2 pokoje + aneks kuchenny. Do tego inne udogodnienia w postaci placow zabaw, brodzikow, opiekunek. Mozna wybrac opcje all inclusive lub kazda inna i stolowac sie poza hotelem.

• mamadzieci2 2011.05.18 [13:29]
    znajomi właśnie wrócili z synem rocznym z majorki sobie chwalili
  • Turcja 2011.06.01 [21:34]
    hej, ja też rozglądam się nad ofertami , i w zasadzie wszędzie polecają Turcję jako najlepiej wyposażoną dla rodzin z dziećmi, ale z tego co czytałam to w tych wycieczkach to atrakcji jest dużo ale dla dziecka w wieku od 3/4 lat dopiero. Taki roczny maluszek będzie się tylko męczył a i wy razem z nim, może warto byłoby się wybrać ok. września jeżeli chodzi o temperatury:/
  • teneryffaa 2011.06.01 [21:45]
    dla mnie porazka zabierać dziecko w upały do jeszcze większych upałów ...
    wolałabym wyjechać w maju lub we wrzesniu . Tam i tak będzie ciepło ale nie skwarnie.

http://demotywatory.pl/2487665/Nie-wiesz-co-t o-duma
  • olijas 2012.07.01 [02:36]
    Też uważam, że branie małego dziecko w taką podróż, w dodatku do tak upalnego miejsca jest nieporozumieniem. Ja proponowałabym na przykład polskie morze, oferta biura podróży ALMATUR do Jarosławca nieźle się zapowiada.
  • marta meler 2013.05.13 [15:59]
    Tylko Polska, za granicą nie ma takich cen. Weekend czerowcowy dla 4 osób wyniesie nas 1000 złotych, a mamy w pakiecie basen, kort, saunę, tor linowy, plac zabaw dla dzieci, pełne wyżywienie i atrakcje. Zobaczcie - http://www.zielonapolana.com.pl/weekend_czerw cowy.php Za granicą to samo kosztowałby 6 razy więcej oczko.gif
  • gość 2013.07.08 [00:10]
    Polska jest taka piekna, Bieszczady, morze, Kartuzy, Mazury a ty jedziesz na granice pod palmy. Pokaż dziecku nasz świat, fajne oferty znajdziesz na http://top-ogloszenia.net/Zdrowie-i-uroda-17 i na pewno będziesz spokojniejsza o wasz pobyt na wczasach
  • Fettka 2013.10.09 [18:11]
    My byliśmy całą rodziną w tym roku w hotelu Ibersol Son Caliu Mar na Majorce - bajka! Akurat jechaliśmy z biurem Rainbow Tours, które oferowało animacje dla dzieci i dorosłych. Dzieci zachwycone, my równiez mielismy możliwość poznania ciekawych miejsc w okolicy. Animatorki Magda i Asia - stworzone do tej pracy! Polecam wszytskim tę formę wyjazdów usmiech.gif
  • gość 2014.05.16 [10:16]
    http://www.itaka.pl/wczasy/grecja/kreta/hotel -petra-mare ,HERPETR.html?ofr_id=09458969c4f20ad7ace7b85763de8cb85ad eaed05f2b231dad7182c1ef3baf1f&adults=2
    ZASTANAWIAMY SIE NAD TYM HOTELEM
  • jawerty 2014.05.16 [10:44]
    Z takim malcem polecam grecje - bo blisko. Ja z dzeckim bylam na wyspie Kos hoter Blue lagoon resort. Polecam. Przystosowany jest dla rodzin. Mnostwo zjezdzalni osobne baseny dla najmlodszych i kids klub. Warto wydac pieniazki. Hotel na w ofercie Itaka i TUI. Ja bylam z tui i cale szczescie bo wyspa wyglada jak opanowana prze ta firme.
  • gość 2014.06.12 [23:28]
    Mój synek ma 2 lata i na razie nie wybieramy się na dłuższe wakacje, trochę się boję jak zareaguje, czy będzie mu się dobrze czuł. W ten weekend jedziemy do zoo http://zoosafari.com.pl/ Mam nadzieję że będzie zachwycony.
  • gość 2014.06.12 [23:44]
    zle ktos napisal - w samolocie dzieci do 2 roku zycia nie placa normalnej oplaty i nie maja siedzenia - powyzej juz niestety placi sie jak za doroslego ale za to mozna zabrac dodatkowy bagaz podreczny dla dziecka.
    A my polecielismy na Teneryfe jak corka miala prawie 9 miesiecy i bylo super - nie placila za hotel - dostalismy dla niej lozeczko turystyczne
  • gość 2014.06.12 [23:47]
    a poza tym jestem ciekawa dlaczego Polacy lubia przeplacac czasem dwukrotnie za wakacje i jezdzic z biurem podrozy? My nigdy tak nie latamy - samolot osobno i hotel osobno kupujemy (porownujemy na ktorej stronie jest najtaniej i tam kupujemy). Czasem za dokladnie te same wakacje, w tym samym hotelu jest sie w stanie sporo zaoszczedzic
  • gość 2015.01.19 [12:20]
    Jeśli chodzi o wakacje z dziećmi to ja szukając pomysłu, trafiłam na ciekawą stronkę Dziecko w Podróży-www.dzieckowpodrozy.pl. Tam jest mnóstwo pomysłów, propozycji wyjazdów, ale też cennych wskazówek, porad na temat samej podróży usmiech.gif Warto zajrzeć.
  • gość 2015.01.19 [16:47]
    My rok temu w maju bylismy na Kos z synkiem.tez z lipca wiec mial 9 mies.nie bylo goraco, taka ciepla wiosna.kapabie sie w basenie czy morzu nie bylo mozliwe ( z trzy odwazne dorosle osoby raz zdecydowaly sie na basen jezyk.gif w tym moj maz hehe ) tak wiec nie bylo upalow.nie korzystalismy z kkimatyzacji.mielismy bungalowa tzn dwa pikoje z tarasem tuz przy morzu , wiec wspaniale spacerki.wzielismy ze soba sloiczki ..chociaz w sklepach byly dostepne i pod koniec nawet zakupilismy kilka....jesli chodzi o zwiedzanie to pozyczylismy dwa razy auto , sa dostepne foteliki, maly spal duzo podczas jazdy , wysepka malutka wiec wszystko zwiedzilismy, w tym okresie duzo ludzi z dziecmi ..wiec nie straszny im placz w samolocie usmiech.gif dzieciaki co chwila na zmiane plakaly..w drodze powrotnej wszystkie dziexi spaly bo lot o 4 rano.polecam
  • gość 2015.01.19 [17:07]
    my lecimy na gran canarie w tym roku córka bedzie mial 15 miesiecy boj sie tylko lotu samolotem 5h ...macie doswiadczenie z dziecmi w samolocie w takim wieku?
  • gość 2015.07.09 [09:38]
    Wygraj wycieczkę na w Ciepłe kraje. Szybki Konkurs!!!
    więcej tutaj http://lot.twojanagroda.pl/28d95a68/12
  • Ewelinda107 2015.10.16 [18:43]
    zimową porą polecam wyspy kanaryjskie - w zeszłym roku w listopadzie z maluszkiem pojechaliśmy na Fuerteventurę. Nie było upałów, ale za to piękne słońce i super plaża - byliśmy bardzo zadowoleni. Spędziliśmy tydzień w hotelu Taro Beach - polecam http://www.traveligo.pl/hotel/Hiszpania/SBH-T aro-Beach-132617.html
  • gość 2016.02.01 [16:02]
    Ja na pierwszych wakacjach z moim synkiem byłam w hotelu Kormoran w Rowach. Mają bardzo dobre warunki dla dużych i małych. oczko.gif
  • gość 2016.02.19 [15:48]
    My bylismy z 7. miesieczna corka w grecji we wrzesniu. Najpierw kilka dni w atenach a potem na wyspie Kefalonia - promem i wypozyczonym samochodem. Wszystko organizowalisml na biezaco- jadalismy w restauracjach- bez problemu, poproszeni robili cos dla malej, robilismy tez zakupy w sklepach, pikniki, etc. Wszyscy bardzo pozytywnie nastawieni do dzieci. Opcja, ktora wybierzecie zalezy w duzej mierze od waszej otwartosci na inne kultury czy znajomosci jezyka. Nam nawet przez mysle nie przyszlo, zeby jechac z biurem podrozy... bardzo duzo podrozujemy i wolimy wszystko organizowac sami. A Kefalonie polecam- piekna wyspa!
  • gość 2016.02.20 [12:15]
    hehe... fajny pomysł dla tych, którzy chcą się odizolować oczko.gif
    http://www.jcmag.pl/2015/jesien-na-polwyspie- bonus/

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...