Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ginekologii twierdzi że za dużo przesyłam w ciąży, a ja się z nim nie zgadzam!

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny proszę Was o opinię, bo już sama nie wiem kto przesadza- ja czy lekarz. Jestem w 24 tc. W pierwszym trymestrze przytylam 2kg i w każdym kolejnym miesiącu po kolejne 2kg, czyli łącznie 7kg. Byłam wczoraj na wizycie i lekarz stwierdził, że 2kg przez miesiąc to za dużo (to już druga jego uwaga tego typu) . Użył słów "ostro pani idzie" !Z tego co czytałam w różnych źródłach jest to tycie w normie. Dodam że to moja druga ciąża i w pierwszej tylam w takim samym tempie, ostateczny wynik to było 15 kg, po ciąży zgubilam 17 bez żadnej diety.. Pierwszą ciążę prowadził inny lekarz i nigdy nie robił uwag na temat wagi. Nie jestem osobą która przesadnie przejmuje się tyciem w ciąży. Wiem że każda kobieta ma inny organizm i inaczej przechodzi ciążę, ale lekarz bardzo mnie zaskoczył i zaczęłam się martwić. Co o tym myslicie? Czy lekarz ma racje? Może powinnam ograniczyć się z jedzeniem? Czy może nie przejmować sie? Jeśli tak to czy reagować jakoś na takie uwagi? Dodam jeszcze ze BMI miałam zawsze w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dużo CZEGO przesyłasz? Dobrej energii? SMSów? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za literówki w temacie. Miało być oczywiście "przytylam". Proszę o przeczytania treści postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo ma racje srefiin jest pol kilo miesiecznie w pierwszym trymestrze, kilogram na miesiac w drugim i po 2 w trzecim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 7685
Ja bym radziła zwracać uwagę na to co jesz tak dla samej siebie i nie przejmować się tym co akurat lekarz powiedział w tej kwestii. Absolutnie nie ograniczaj jedzenia, co najwyżej śmieciowe jedzenie sobie odpuść, chociaż wiem po sobie że nie zawsze się da jak ma się ochotę na lody i słodycze w ciąży. Prawda jest taka że po pierwsze każda ciąża przebiega inaczej u innej kobiety i nawet u tej samej, po drugie jak idziesz się ważyć do lekarza to też możesz byc w różnym stanie, nawodnienia itp. Ja np cierpię w ciąży na zaparcia i też miałam tak że w ciągu 3 dni jak sie ważyłam to waga mi się różniła 3 kg przez wodę w organizmie i inne zaległości a potem znowu spadła. W pierwszym trymestrze to poszłam do lekarza, zważono mnie a pod koniec trymestru miałam wogóle 2 kg mniej i dopiero w drugim zaczęłam powolutku przybierać. Moja koleżanka powiedziała że też jej lekarka powiedziała że za dużo przytyła w ciąży, pod koniec a okazało sie potem że ma bardzo duzo wód płodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia z 18.44: Serio? Piszesz o sredniej? Z tego co podalas wychodzi 10,5kg? Ja sie spotkalam z informacjami ze przy prawidlowym BMI tycie w normie to 12-15kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weźcie kuźwa sprawdzajcie, co piszecie, a nie potem pieprzycie, że literówki. Albo wyłącz t9, jak nie potrafisz korzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziwnie mówi Ci ten lekarz a nawet nie lekarz tylko konowal. Prawidłowy przyrost do porodu przy prawidłowym BMI sprzed ciszy to nawet do 15 kg jest normalne!! Serio są tacy głupi lekarze którzy mają co do tego wątpliwości mimo że medycyna wyznaczyła pułap 10-15 kg??? To jakiś fredzio co ma fetysz na suche laski chyba...nie poważny człowiek. Tez jestem w 24 tc i mam 8 na plusie a jem mało jak przed ciążą ba nawet ćwiczę ! A mimo to waga w górę. Ja w ciąży tyje z powietrza i mówię to szczerze z ręką na sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja myślę, że,to faktycznie sporo. Ja na tym etapie miałam podobnie i skończylam z 22 na plusie. A nie obżerałam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no bo bardzo dużo przytyłaś. ja przez całe 38tc przytyłam 10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam się. Ale ja przytyłam w ciąży 23 kilo, dziecko zdrowe, fajne, a ja szybko wróciłam do wagi sprzed ciąży. Bez żadnych diet czy ćwiczeń. Początkowo codziennie leciało mi pół kilograma w Dół, później wolniej. Jak córka. Miała rok spadło mi za dużo, byłam za chuda, na szczęściepprzytyło mi się i jestem w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko Nie przejmuj się. Nie przytylaś bardzo dużo. Ja przytyłam dużo więcej właśnie z powodu wody itp. ale i tak warto ograniczyć słodycze np. one chyba do niczego się nie przydają dziecku i co najwyżej szkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie jest ok.Ja w pierwszej ciazy przytylam 30kg mimo nie obrzerania sie ciąża leżąca przez 3 miesiące.Dziecko 2800W drugiej ciazy bez kaplikacji i leżenia 9 kg dziecko 3100!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"bez kaplikacji" ? Chryste jak was czytam.. Bez komplikacji!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie duzo. Pieprzy. Ja przytylam w pierwszej 20 kg. Zrzucilam wszystko w pare miesiecy plus dodatkowe 5 kg... A 12 - spadlo w dwa tyg po urodzeniu. Teraz jestem w 2-giej 38 tc i tez 19 kg na plusie. Nie uwazam tego za tragedie, zrzuce jak i za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, z jaką waga i przy jakim wzroście Zaczynałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uważam, że lekarz coś źle Ci mówi:O pierwszy trymestr to dodatkowe 2kg, a kolejne trymestry to dodatkowe 6kg, razem 14kg na plusie. Pod koniec 2 trymestru powinnaś więc ważyć +8kg więcej:) Ja obecnie jestem w 26 tygodniu, przybrałam 8kg i lekarka nic nie mówiła, wręcz się śmiała jak zaczęłam panikować, że już am na plusie 8kg:) a ona się śmiała, że dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, nie przejmuj się. Prawdłowo przybierasz na wadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:23; nie, to ty przytyłas niestandardowo mali. Doucz się i zajrzyj na wykresy przyrostu wagi w ciąży a potem dołuj ludzi. Chyba ze zaczynałas z nadwagą to wtedy faktycznie podręczniki pokazują ze powinnaś przytyć maks.10. Ale my tu mówimy o kobietach które nie miały nadwagi przed ciążą tylko były zgrabne. Ale mnie poraża wasze niedouczenie dramat.... douczcie się wreszcie ze jak ktoś miał prawidłowa wagę przed ciążą to 16 kg na plusie nie jest upasieniem się. Poczytajcie fachową literaturę bo aż skręca na widok tej waszej ciemnoty ://///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:23 jak ktoś miał prawidłowe BMI przed ciążą (nie wiem czy wiesz co to :/) to powinien przytyć od 10 kg (dolna granica) nawet do 16 kg (górna granica) tak ze przestań się osmieszac..owszem są osoby co przytyly 10 i jest to dolna granica ale patrz wyżej :///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale zalezy co to jest bmi w granicy normy. Osoba nie wycwiczona o drobnej kosci moze byc zwyczajnie tlusta a wciaz miec bmi w granicach normy. Ten wskaźnik dawno obalono. Tak samo jak wysportowana osoba moze miec powyzej normy a bedzie szczupla. I autorko jak przytylas 7kg? skoro 2 po 12tyg, i potem co 4tyg kolejne 2. To daje 8. Moze jeszcze gdzies sie rypnelas i nie chcesz powiedzieć byle wyszło na Twoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ok! W ciazy sie tyje jak sie obzera. A ty przybierasz na wadze, nie tyjesz :-) . Dziecko, wody plodowe, nadmiar wody w tkankach - to wszystko wazy i to nie jest tluszcz. Dlatego nie rozumiem jak lekarz mogl cos takiego powiedziec. Ja mialam 20 kg na plusie. Spadlo zaraz po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Dziekuje za wszystkie opinie. Niestety nadal sie martwie i nie wiem co o tym wszystkim myslec. Ktos wyzej pytal z jakiej wagi startowalam. Mialam 58 kg przy wzroscie 160. Teraz waze 65 w 24 tc. Tak jak pisalam w pierwszej ciazy przybieralam w tym samym tempie i wszystko zgubilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli przed ciążą byłaś szczupła to na finiszu masz prawo przytyć do 20 kg. Jeśli miałaś nadwage to powinnaś przytyć 10-12 kg.na końcówce ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×