Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Gotowanie pierwszych zupek

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny mam pytanie. Z czego gotujecie pierwsze dania dla swoich dzieci... Mój młody właśnie zaczął jeść warzywa .. Najpierw dałam mu słoiczki takie po 4 miesiącu... Zasmakowal ich. Potem poszłam do sklepu ze zdrową żywnością i kupiłam ekologiczne warzywa ( ziemniaki, marchewkę, pietruszkę selera) z tego też mu mega Zasmakowalo. Wychodzi taniej niż słoiczki dla mnie to nie problem mu gotować... Ale.... Więcej warzyw eko obecnie nie ma :-(( bo to nie sezon, a ja bym chciała żeby on jadł i inne warzywa, i mam dylemat czy resztę kupować w sloiczkach czy walić to warzywo to warzywo i dawać mu takie ze sklepu ( no po wyglądzie tych warzyw widać że napewno eko one nie są te brokuły kalafiory, cukinia wielkie i dorodne błyszczące, nie tak jak te eko brzydkie i psiurowate uwalone w ziemi ).... Widzę że obecnie łatwo wprowadzić synkowi dużo nowych smaków... Tylko nie wiem czy takie warzywa że sklepu nie zrobią mu więcej złego niż dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karmię moje dziecko warzywami ze sklepu- ma się dobrze, czasami dostanie słoiczek Hippa albo Bobovity, ale nie przepada za nimi, ze słoiczków lubi tylko owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak innych nie ma? Buraki, samemu można wyhodować natkę pietruszki, u mnie jeszcze spotka się dynię ( chociaż cena wysoka), brukselka ( niektóre odmiany niedawno się zrywało a i sporo może przeleżeć), kapusta. Można podawać mrożone sprawdzonych firm. Najlepiej w swoim mieście poszukać eko bazaru, bo w sklepach jest znacznie mniejszy wybór. A co do słoiczków to już wolę podawać te warzywa, owoce z targu. Po pierwsze zrób sobie marchewkę z jabłkiem sama ( powiedzmy z eko bazaru) i porównaj smak takiego przecieru ze słoiczka. Dlaczego się tak różnią? No właśnie A po drugie jak żywność dla dzieci może mieć ponad dwa lata przydatności do spożycia? Przetworzone mięsko dwa lata leży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalotka654
Najlepiej gotować na swoich warzywach i mięsie dzieciom. Ja zawsze sadzę warzywa w ogrodzie z nasion http://florexpol.eu/301-nasiona i wtedy zupka wychodzi bardzo dobra i zdrowa lepsza niż ze słoiczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczególnie dla dziecka powinno się kupować tylko i wyłącznie produkty ekologiczne, wyhodowane w naturalny sposób, bez dodatków chemii, na takie produkty stale rośnie zapotrzebowanie, głównie dlatego, że zdrowa żywność jest w modzie http://mobinow.pl/zapotrzebowanie-zywnosc-ekologiczna/ zawsze możemy spróbować wyhodować coś samemu, lub poszukać innego źródła warzyw, sklep czy dogadać się z gospodarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×