Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie orientuję się za bardzo

grupy krwi rodziców a dzidziuś

Polecane posty

Gość nie orientuję się za bardzo

więc może ktoś w was mi wyjaśni jak to jest z konfliktem serologicznym... czy jeżeli ja mam Rh+ a mój mąż Rh- to mogą być jakieś problemy z dzidziusiem? Czy wszystko oki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokokokoko
konfilkt jest na odwrot- jak matka ma Rh- a ojciec Rh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko ok
w waszym przypadku konflikt serologiczny nie występuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoko sie myli
Tak, moze wystapic konflikt serologiczny. Dziecko moze odziedziczyc zarowno po Tobie jak i po ojcu czynnik RH. Jesli bedzie to Twoj, wowczas nie ma problemu, jesli czynnik ojca to wystepuje konflikt. Z tego co wiem, obecnie nie jest zle. Tuz po porodzie podadza Ci specyfik, ktory uchroni Cie przed wydzielaniem pzreciwcial. Z pierwszym dzieckiem podobno jest najmniejszy problem, pozniej bywaja jakies powiklania, ale jak jestes pod okiem dobrego specjalisty to jets ok. Oczywiscie powiedz, ze moze wystepowac konflikt i upewnij sie ze po porodzie zostanie pobrana krew pepowinowa. POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poważna sprawa
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Konflikt serol wytępuje gdy rodzice maja rózny czynnik Rh. Obojetne kto ma minus; kobieta czy mężczyzna. Jesli ktokolwiek ma Rh - to nie jest dobe=rze. Przy pierwszym dziecku powód do zmartwień nie jest taki duży, ale przy drugim jest duża sznasa że dziecko będzie nienormalne.... Dlatego skoro ty i partner macie konflikt sero. idź koniecznie do lekarza i powiedz o tym. Poniewż wasze dziecko może odziedziczyć czynnik Rh- po ojcu i anty ciała będa traktowac zarodek jako "ciało obce" i będą je niszczyć - tak się dzieje przy drugiej ciąży ponieważ przy pierwszym porodzie dochodzi do zmieszania krwi twojwji dziecka!!!!! Nie lekceważ tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko ok
Nie wypisujcie bzdur.Jeżeli mama ma czynnik Rh/ujemny/ a ojciec czynnik Rh/dodatni/to MOŻeE powstać konflikt ale nie musi. W waszym przypadku Ty Rh+ Mąż - nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wystąpił taki problem ja mam grupę krwi 0 rh- a ojciec mojego dziecka 0rh+ i w naszym przypadku było zagrożenie wystapienia konfliktu. Ale nie ma co się za bardzo martwić bo w przypadku pierwszej ciąży to nie ma większego znaczenia tak na wszelki wypadek miałam w czasie ciąży robione takie badanie z krwi ( nie pamiętam jak się nazywa ) które sprawdza czy mój organizm nie zwalcza ciąży. potem już po porodzie ja dostałam zastrzyk który ma za zadanie coś tam zrobić żeby mój organizm drugą ciąze traktował jak by to była moja pierwsz ciąża. Słyszałam też że dzieci które rodzą się z konfliktu gorzej przechodzą żółtaczkę fizjologiczną że pop[rostu dłużej trwa ale w moim przypadku dziecko wcale nie przechodziło żółtaczki. A co do Twojego przypadku to konflikt nie występuje jeżeli ojciec dziecka ma rh - a ty + tak więc możesz być całkowicie spokojna>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka72
Dziewczyny nie piszcie bzdur. Jeżeli kobieta ma Rh+, a ojciec dziecka Rh -, to nie będzie żadnego konfliktu w układzie Rh. Może być w innym, ale nie Rh!!!!!! Przez dziesięć lat pracowałam jako laborantka w pracowni serologii (oznaczanie grup krwi, próby krzyżowe przed przetoczeniem krwi) w Instytucie położnictwa i Chorób Kobiecych i znam się trochę na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osoby wyżej
ale co próbujesz udowodnić?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osoby wyżej
poza tym to niemożliwe by dziecko rodziców z grupą krwi 0 miało jakąkolwiek inną grupę, możemieć tylko grupę krwi 0 i nie ma innej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osoby wyżej
a konflikt występować może TYLKO i WYŁĄCZNIE w sytuacji jeśli to matka ma odczynnik RH -, a ojciec RH + w sytuacji, gdy matka ma odczynnik RH plusowy, a ojciec minusowy nie ma mowy o żadnym konflikcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
wszytsko oki:) ja mailam rh + a moj facet rh-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabart
witam mam pewien problem otóż ja mam krew B rh+mąż AB rh-a dziecko 0 rh+czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka na całego
Poważna sprawa,co ty wygadujesz.Jeżeli nie wiesz o czym pisza to po co się wypowiadasz.W tych czasach konflikt jest tak rzadki.....wiem bo mam dwoje dzieci i mam 0rh- a mąz orh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka na całego
i występuje tylko wtedy kiedy matka ma rh- a ojciec orh+ ,dodatkowo przy bardzo rzadkiej grupie krwi np 0 a dziecko dziedziczy A lub B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabart
mnie nie chodzi o konflikt dziecko ma już 7 lat ale zastanawia mnie fakt różnicy naszej krwi,o to że syn ma 0 rh+ ja B rh+ a ojciec dziecka AB rh-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka na całego
dobraliscie sie z ta krwia,tylko oddawać w krwiodactwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszanka wybuchowa
ja mam Arh- , mąż ma Arh+ mamy synka , w ciąży było ok lekarze mówili ze konfliktu niema czy to znaczy że przy drugiej ciązy były by problemy?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka na całego
Małe prawdopodobieństwo(przy dzisiejszych lekach) ale zgłosic musisz na początku ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka na całego
Przy drugiej ciązy dostałam immunoglobine w ok 12 tc........dziecko mam "normalne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabart
pomyłka mąż ma AB rh+ ale to i tak jest coś nie tak ja mam B rh+ a dziecko 0rh+ to i tak dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katkamatka
23:52 jaaa___ moja mama ma gr 0rh- tata 0rh+ a ja mam Arh- !! jest to mozliwe, jestem srodkowym dzieckiem. starsza i mlodsza siostra maja 0rh+ obawiam się, że niekoniecznie jesteś dzieckiem \"swojego taty\" z 0 i 0 niezależnie od czynnika rh, może być tylko 0! u nas jest właśnie tak: ja 0 rh (-) mąż 0 rh(+) wszystkie dzieci 0 rh (+) po każdym porodzie i po poronieniu dostałam zastrzyk z imunoglobulina anty D, w celu zapobieżenia konfliktowi! no i w każdym trymestrze, każdej ciąży miałam robione badanie, czy konflikt się nie pojawił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze strony: http://www.karczew.pl/podstrony/krwiodawcy/uzytkowe/rh.htm "Co to jest czynnik Rh? Czynnik Rh jest substancją obecną w ścianie krwinek czerwonych u 85% ludzi. Nazwa pochodzi od składnika krwi, który w 1939 r. wykryli Philip Levine i R. E. Stetson, badając krew małp z gatunku Macacus rhesus (Rh to pierwsze litery słowa rhesus). Osoby mające ten czynnik określane są jako Rh-dodatnie, te zaś, które go nie mają, jako Rh-ujemne. " Konflikt jest gdy matka nie ma tego czynnika, a dziecko odziedziczy go po ojcu i ma +. Organizm matki nie zna tego i będzie starał się zniszczyć. Gdy matka ma czynnik, a dziecko nie, to nic złego się nie stanie. "Sytuacją szczególną jest niezgodność Rh między matką a płodem, do której dochodzi, jeżeli matka jest Rh-ujemna, a ojciec Rh-dodatni. Ojciec może przekazać pierwszemu dziecku swoją cechę Rh-dodatniości. W takim przypadku podczas porodu Rh-dodatnie krwinki czerwone płodu mogą przejść do ustroju matki Rh-ujemnej. Organizm matki reaguje na to wytworzeniem przeciwciał przeciw Rh-dodatnim krwinkom płodu. Pierwsze dziecko urodzone z takiej ciąży jest zdrowe. Jeżeli natomiast w drugiej ciąży sytuacja się powtórzy i płód będzie Rh-dodatni, to przeciwciała przeciw krwinkom Rh-dodatnim zaatakują je i zniszczą. Zaburzenie to nazywa się erytroblastozą płodową"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anabart
proszę w takim razie koleżankę wyżej o zdanie w mojej kwesti czy to możliwe?mama B rh+ tata AB rh+ a dzidziuś 0 rh+ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem dziecko powinno mieć albo AB albo B, albo jest dzieckiem sąsiada... A swoją drogą czynnik rh można dziedziczyc po dziadkach, moi rodzice maja rh + a brat rh - (po babci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO anabart
jeśli jednak Ty miałabyś grupę krwi B a ojciec dziecka nie AB tylko A ,to jak najbardziej Wasze dziecko mogłoby mieć grupę krwi 0, ale widzę, że za pierwszym razem pomyliłaś sie i poprawiłaś grupę krwi ojca dziecka z A na AB i niestety, ale Wasze BIOLOGICZNE dziecko nie może mieć grupy krwi 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×