Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwionamocno

Guz na szczece co to jest :(((

Polecane posty

Gość zmartwionamocno

Witajcie.Z ok 3 tygodni temu wyczulam z boku na kosci szczękowej u mojego dwuletnie syna guza wielkości małego orzeszka laskowego.Guzek się przemieszcza,nie zauwazylam by go to bolało.Przez ten okres codziennie obserwowałam guzka czy nie powieksza się,ale nie zauwazylam nic.Pisalam już wcześniej tutaj ale mamy mi odpisywaly ze to powiększone wezly chłonne,ale wezly nie znajduja się chyba na szczece,dokladnie na tej kosci z boku w polowie dlugosci od ucha do brody się znajduje.Zrobilam bylad,moglam od razu isc do lekarza,ale nie poszlam :( Jutro się wybieram z samego rana.Boje się diagnozy.Oby to były faktycznie te wezly,ale tak długo?Syn przez ten okres nie chorowal.W grudniu miał zapalenie krtani,no ale kiedy to było.Czy ktoras również miała podobny problem jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy to samo
Ale ja mam 30 lat I to samo na szczece. Mi to Od czasu do czasu ropieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
A zdrowe ma ząbki? Bo może być to jakby "ropien" od zęba.. Ja tak miałam kiedyś właśnie jak żab mi sie psuł. Nie bolało ani nic tylko taki właśnie guzek sie zrobił jakby na kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionamocno
do buzi mu nie zajrze,bo nie chce otworzyć,ale gdy czasami się smieje to zerkam,ale nic tam nie widze niepokojącego,by jakiś zabek się tam psul.Tylko na tej kosci zuchwy taka kulka twarda przemieszczajaca się.Boje sie ze to cos poważnego może być .... :(((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Spróbuj mu jakoś wytłumaczyć że musi Ci ząbki pokazać. Jeżeli to od zęba to lepiej odrazu stwierdzić bo później stan zapalny itd.. Powiedz mu że tylko zobaczysz, nie będziesz nawet dotykać jego buzi itd. Coś wymyślisz.. Mówię Ci ja miałam identycznie i to było właśnie od zęba. Jeśli okaże sie że żeby zdrowe i nic złego sie tam nie dzieje to nie wiem co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy to samo
Moja Siostra jakos to nazwala ale ja juz nie pamietam. Mowila ze musze isc do dermatologa bo to jest narosl na zuchwie I to on musi zrobic zabieg czyszczenia tego na kosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy to samo
Daj znac jutro co ci lekarz powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionamocno
jestem cala w stresie,powodow może być wiele.Napisze jutro wieczorem co powiedział lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionamocno
młoda mamusiu a u ciebie było tak ze dostrzeglas popsutego zeba?czy cos innego jeszcze od wewnątrz buzi cie zaniepokoilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy to samo
U mnie nic nie ma Od wewnatrz buzi wiec to napewno na kosci zuchwy. Nie martw sie to Pewnie nic groznego. Ale nie zapomnij napisac co I jak bo bede czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionamocno
zapomniałam jeszcze dodac,ze gdy był chory w grudniu,mial zapalenie ucha rowniez i pwoiekszone wezly chłonne z tej samej strony tylko na szyii pod uchem,lekarz to wyczul,ale później na wizycie w polowie stycznia lekarz powiedział ze wszystko już ok.Nie wiem jak on ma długo ten guz,bo lekarz nie dotykal go na zuchwie tylko na szyii,a ja calkiem przypadkiem go wyczulam gdy glaskalam go po buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy to samo
Nie sadze ze to wezly chlonne. A gdzie ten guz sie dokladnie znajduje? U mnie w polowie szczeki miedzy uchem a broda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionamocno
dokładnie jak u ciebie w polowie dlugosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadająca
mój Mąż ma to samo, u niego stwierdzili węzeł, miał wszystkie badania, biopsję, usg, rezonans i nic nie wykryto, oprócz stanu zapalnego, ale od czego to niewiadomo, jego to boli czasem, tak ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wiem czy to samo
Nie martw sie na zapas. Jutro pojdziesz I sie dowiesz. Moze faktycznie Od zabka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam to samoooooo
od czasu do czasu znika apotem sie pojawia, boli. nie poszlam do lekarza, mam to od lat i zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie jak dotykam
to bulwa a widać ja taka dziura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olk
To może być zgorzel tak to u mnie zazwał lekarz środku moze pojawiać się ropa ,mi się takie cos zrobiło ja to nagniotłam a rano obudziłam się z spuchniętą twarzą ,poszlam do lekarza który zapisał mi antybiotyk nastraszył sepsą mi to zrobilo sie od przewiania bo wyszłam z mokrą głową potem czułam ja boli mnie całe ucho ,szczęka a potem pojawiła sie ta kulka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do olk
No ale jak ten zgoRzel mozna zlikwidowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olk
Ja miałam to w zeszłym roku w zimę i lekarz przepisał antybiotyk ale kazał mi iść do dentysty bo może w zębie jest dziurka i dostają sie bakterie i od tego sie robi ,poszłam jak odpuchłam do dentysty to nie było dziury w tym zębie co nad nim miałam kulkę ale za to miałam małą dziurkę dwa zęby dalej ,nie czułam tej dziurki wcale ale dentystka nie wyklucza że mogło mnie przewiać bo jak u niej byłam to miałam zaleczone ale też mogło być od tej dziury właśnie ,teraz mam spokój od roku nic mi nie puchnie tam a zęba mi zaplombowała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do olk
Acha dzieki olk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do olk
Acha a jaki antybiotyk napisz mi prosze cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionamocno
witajcie.mialam napisac wiec pisze.lekarztylko raz namacal ruszajaca sie kulke i od razu stwierdzil powiekszony wezel.powiedzial ze to lubi nawracac nawet po przebytej chorobie i mam sie niczym nie martwic.mam tebo niczym nie smarowac zadnych okladow.samo przejdzie.kamien z serca mi apadl.tak sie martwilam.przepraszam za bledy pisze z tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acha no to super wiadomosc
Wlasnie na Ciebie czekalam. Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olk
Chyba duamox ale na 100 % nie jestem pewna wiem ze byl tani aha i jeszcze plukac jame ustna kora dębu do kupienia w aptece albo zielarskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do olk
Dziekuje bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do olk
Ewelcia a jak to usuwaja? Od strony wewnatrz niej czy zewnetrznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalalalalala
Ja obstawiam węzły chłonne. Czasem u mnie też się powiększają, tylko z jednej strony właśnie w postaci takiego ruchomego "orzeszka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwionamocno
lekarz dodał jeśli to się rusza to to sa wezly chłonne,a jeśli nie rusza to trzeba dokładniej badac,tzn stomatolog,jesli on wykluczy ze w jamie zębnej wszystko ok to kolejne badania.Ciesze się ze to tylko wezly bo naprawdę bylam już przejeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo może to byc węzeł zwłókniony, ja mam takiego od 20 lat właśnie w miejscu jakby na zuchwie w polowie między brodą, a uchem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×