Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona...

Guzek w odbycie

Polecane posty

Gość zaniepokojona...

Witam. Jestem w 5 miesiącu ciąży, przebiega ona prawidłowo i niedługo stanę sie szczęśliwą mamusią. Ale niepokoi mnie jedna rzecz. Otóż niedawno miałam problemy z oddaniem stolca, nie wypróżniałam sie kilka dni, a kiedy juz to zrobiłam to po kilku godzinach zaczęłam odczuwać dziwny bół w okolicy odbytu,. Nie jest to pieczenie ani swędzenie. Po prostu bolało, no więc palcem zbadałam sobie lekko odbyt. I co się okazało. Prawie na zewnątrz odbytu pojawił się jakiś mały \"guzek\". Zgrubienie, które po nacisnięciu palcem chowa sie w odbycie, ale jak się na niego naciśnie boli. Nie wiem co to może być, myślałam że żylaki ale nie jestem pewna. Proszę pomóżcie mi i doradźcie co zrobić i jak to leczyć domowymi sposobami, bo wizyta u lekarza za 3 tygodnie. Z góry dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyp
Witam, mam podobny problem(chociaz jestem chlopakiem w wieku 17 lat!), pojawił mi sie przy odbycie mały guzek nie sprawia mi żadnych problemow, ale wolałbym sie go pozbyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyłek
Ja mam 21 lat i ten sam problem. Nie wiem co się dzieję. Martwię się to wstydliwy problem więc nikomu nie mówiłem. Zauważyłem to z tydzień temu. Nie boli, ale nie ukrywam że jest to krępujące i nie wiem jak się tego pozbyć. To chyba nie hemoroidy bo jestem za młody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pierwszym objawem ciąży były zaparcia,więc hemoroida dostałam bardzo szybko.Bolało tak,że nie umiałam siedziec.Kopiłam sobie maśc Avenoc i po 2 dniach ból ustąpił a guzek zaczął się cofac.Musisz się jednak liczyc z tym,że podczas porodu pewnie znowu wyjdzie :( Ja byłam nieżle rozcięta,ale uwierz,że ten hemoroid bolał mnie bardziej niż wszystkie szwy. paskudztwo :( Jestem 3 mies.po porodzie i nie ma po nim śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada20
Mam 2o lat i od 2 lat cierpię na hemoroidy.Moim zdaniem nie należy poddawać się operacji. Zmieniłam dietę, biegam, chodzę na aerobik i guz zniknął. czopki i maść nie dawały żadnych rezultatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maine
mam 16 lat i pojawił mi sie taki guzek,dlaczego? co mam robić? nie chce mowić o tym rodzicom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paput
Celem złagodzenia bólów stosujemy odpowiednie maści, nigdy nie stosujemy czopków. Bóle stopniowo mijają w okresie kilku dni, maksymalnie do dwóch tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj w klubie ciazowych
hemoroidow.Nabawilam sie takiego fredzla na sloneczku przy pierwszej ciazy.Na szczescie nie bolal,ani specjalnie nie dokuczal.Przy drugiej ciazy nadal sobie radosnie tam siedzial,bez zmniejszania sie czy powiekszania itp.Uzywalam roznych specyfikow,ale hemoroid najwyrazniej ma to gdzies i nic nie wskazuje na to,ze kiedys zniknie.Coz,poki niz zlego sie z nim nie dzieje,nie ma powodu do paniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedemnastolatek
Eh... Jestem chlopakiem jak w temacie mam 17lat. Ostatnio wlasnie pojawil mi sie guzek dzis mnie to zaciekawilo. Mam nadzieje ze jak zmienie diete od jutra to mi cos pomoze... W ile czasu moze on zejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nimf0
WItam , mam podobny problem jednak to nie hemoroida tylko Zakrzep przyodbytowego splotu żylnego juz mam to drugi raz , jak pierwszy raz sie pojawilo nie bolalo tylko mialem obfite krwawienie z tego przez jakies 2 dni .. Mam tez to aktualnie ale poki co nie krwawi , czas pokaze . Niczym nie smaruje poniewaz wiem ze samo przejdzie tylko czas zadecyduje kiedy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz po wszystkim
Witam wszystkich. Przeczytałam co tu napisaliscie i moge powiedziec jedno....nie ma na co czekac , nalezy isc jak najszybciej do proktologa. Miałam ten sam problem. Meczyłam sie 2 tygodnie az wkoncu powiedzialam sobie nie ja pierwsza i nie ostatnia. Poszłam. Zanim jednak sie wybrałam poszukałam najlepszego w moim miescie. Lekarz przeprowadził ze mna wywiad , a nastepnie obejrzał to co tam mnie bolało. Zbadał moj odbyt {nie bolało!!!!} i powiedział ze musi wykonac zabieg bo utworzył mi sie krwiak podczas wysiłku.No i znieczulił , a potem usunął. Jejku jaka byłam mu wdzieczna. Dziasiaj załuje ze nie poszłam szybciej. Człowiek mysli zaraz o najgorszym. Mało co nie wpadłam w depresje. Naprawde nie czekajcie i idzdzcie jesli macie taki problem . Proktolog to tak samo jak stomatolog czy ginekolog.Pozdrawiam wszystkich cierpiacych i zycze odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lermax
Odrazu do lekarza, a nie kombinowac. Mi pojawil sie wczoraj. Dzisiaj rano do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz nacial, znieczulil i wyczyscil i po problemie. Nie ma co czekac na cuda lub kombinowac na wlasna reke. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda26
kpisz sobie?jaki lekarz tak od razu wycina hemoroida!zwariowałeś,te bajki to sobie schowaj.Ja też mam takiego i jak byłam prywatnie to mi powiedział,że trzeba mnie na oddział położyć i tak zrobić,taaaa jasne i wszyscy będą wiedzieć co mam w dupie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, mi też na odbycie wyskoczył czasami koszmarnie bolący guzek. Jestem pewna na 90 procent że to ten zakichane hemoroidy ale staram się to leczyć na razie sama i coś tam pomaga ale żadna rewelka. Były takie dni, że chodzić nie umiałam! :( A są takie, że nic nie odczuwam. Moje hemoroidy są dość uporczywe na jakikolwiek leczenie ale ważne, że JAKIEKOLWIEK moje starania pomagają. Mam 20 lat i wzięło się to u mnie albo z ciężkich praktyk w spożywczym, nie mało się tego nadzwigałam, albo już w genach wrodzona przypadłość, bo u mnie prawie wszyscy mają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba zaraz po proktologach chodzić. "Zwykły' chirurg da radę to wyciąć. ja tam się nie wstydziłam. Miałam kulkę (a raczej jakąś taką pofalowaną kluskę) obok o***tu, która mnie wkurzała. Wizyta u dermatologa (bez skierowania, bez kolejek), który dał mi skierowanie do chirurga, tydzień później klęczałam na pieska na kozetce, pielęgniarka trzymała mnie za pośladki a chirurg ciachał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej jednak do specjalisty pójść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 11 lat! Przeczytalam ze to morze byc od nie mycia sie i moze byc z tego nowotwor boje sie powiedziec rodzicom. Macie jakies domowe sposoby bez iścia liścia do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek36
dla wszystkich co maja guzek w odbycie da się to leczyć bez wizyty u lekarza nie dotyczy to kobiet w ciąży gdyż leki które podam wymagają konsultacji lekarskiej: wystarczą dwa leki koszt od 40 zł d0 50 zależy od apteki za dwie sztuki na internecie da się to kupić jeszcze taniej ale nie proponuje czekać bo tu czas odgrywa ważną rolę ta metoda jest dobra do pewnych rozmiarów guza. Ale spróbować może każdy podaje nazwy leków: Procto-Hemolan control tabletki 2o sztuk stosowanie doustnie podczas posiłków czyli w trakcie przez pierwsze 4 dni trzy razy dziennie , potem przez kolejne 3 dni dwie tabletki na dobę , nie stosować większych dawek. warto zapoznać się z ulotką o objawach niepożądanych : które posiadają wszystkie leki ale nie znaczy to że musi to być u osoby co to stosuje to są sporadyczne przypadki. czas leczenia : jeśli po upływie 7 dni nie zauważysz poprawy to natychmiast zgłoś się do lekarz i poinformuj jakie leki stosowałeś lub stosowałaś Lek drugi to Procto_Hemolan 50mg-20mg krem doo******czy stosować dwa razy dziennie rano i wieczorem na czysty wymyty o***t i delikatnie wytarty do sucha poprzez dotykanie miękin papierem (nie wycieramy bo to może pogorszyć no i boli) w pudełku jest dołączony aplikator ale przyznam że jest niewygodny najskuteczniejsza metoda na palec wyciskamy centymetr kremu (nie więcej nie wolno więcej ) i delikatnie smarujemy sam guzek dookoła gdyby wystąpiło pieczenie , ból, lub nasilona perystaltyka jelit to krem odstawić i konsultacja lekarska' Jeśli komuś to pomogło to super proszę o wpisy od tych co to zastosowali czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem jeszcze dodać żaden chirurg jeśli ktoś chce przechodzić kat-orgie lekarskie i nie przetestuje 7 dni to powodzenia zabieg jest bardzo nieprzyjemny a po zabiegu problem z utrzymaniem czystości i gojeniem leki są w aptece bez recepty ale kto woli niech się da pociąć tym chirurgom. każdy sam decyduje co woli każdy sam jest kowalem swego losu. Pozdrawiam i przypominam panie w ciąży konsultacja lekarska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgryk321
Wychodzę z założenia, że domowe metody są nieskuteczne. Oczywiście, można przy ich pomocy złagodzić objawy, ale nie pozbędziemy się hemoroidów, a na tym powinno nam zależeć... Najskuteczniejszym sposobem na ich usunięcie jest wizyta u proktologa. Ja, skorzystałem z pomocy warszawskiego szpitala św. Elżbiety, w którym znajduje się jeden z najlepszych oddziałów proktologicznych. Szybko ułożono dla mnie plan leczenia i wdrożono go w życie. Teraz, hemoroidy już mi nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek36
jak ktoś chce się kroić to niech tam się uda mi guzki po pierwszych 7-miu dniach się zmieszały brałem podane leki nadal trwało to ok. półtora miesiąca i zginęło do czysta ....... lepiej spróbować jak dać się poniżać z wypiętym dupskiem przed lekarzem ..... na koniec dodam że każdy sam jest panem swego losu mój długi wpis jak to leczyć jest podany wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×