Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1dynia1

halloween

Polecane posty

Gość 1dynia1

czy obchodzicie halloween ze swoimi dziecmi? chodzi mi o wycinanie dyni jakies przebrania moze znacie jakies zabawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przebierasz dziecko i siebie, bierzecie wiadreko i chodzicie po sasiadach i mowicie: cukierek albo psikus. jak wam nie wrzuca slodyczy do wiaderka to robicie psikusa sasiadom, np. wysypujecie make na samochod:P zart oczywiscie, psikus ma byc niewinny. ja halloween nie robie, chociaz mieszkam w kraju, gdzie ten zwyczaj jest bardzo powszechny. gdybym mieszkala w polsce tym bardziej bym nie robila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak chcesz zrobic cos ekstra, to ozdob miezkanie pajeczynami i potworami, wytnij pumpkina z dyni, kup przekaski, poukladaj je do miseczek adekwatnych do wystroju mieszkania, przebierz dziecko i zapros jego kolegow w przebraniach i zrob im dyskoteke, dzieciaki beda szczesliwe, a ty sie nie uchodzisz po sasiadach - tyle, ze sprzatania bedziesz miala.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1dynia1
dzieki bardzo grudniowa ten drugi pomysl jest fajny :) moze ktos jeszcze napisze jak spedza halloween:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość My jesteśmy Polakami
Obchodzimy Zaduszki i święto zmarłych. Gdybym mieszkała w innym kręgu kulturowym to pewnie obchodziłabym ich święta. Z okazji święta zmarłych i Zaduszek idziemy na groby bliskich i groby, których nikt nie odwiedza. Sprzątamy, kładziemy kwiaty, palimy świeczki. Będziemy też obchodzić Andrzejki (Katarzynek nie obchodzimy). Będziemy lać wosk i wróżyć sobie. Dlaczego zamiast naszych rodzimych świąt są teraz kultywowane te zagraniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halloween nie jest w zaduszki
jest w ostatni dzień pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest polskie święto więc nie obchodzę. Niby 1 dzień ale śmiejące się dynie przez pół miesiąca w sklepach leżą... Irytuje mnie tak samo jak kopiowane zza granicy Walentynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to jakoś tak blisko. Poza tym w Polsce nie ma takiego zwyczaju. Sąsiedzi zrobią wielkie oczy jak dzieciaki zapukają. Ja też bym się zdziwiła gdyby zadzwonił dzwonek i dzieci krzyczały: "cukierek albo psikus". Nawet nie przygotowuję sie na taką ewentualność. To po prostu nie nasze święto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1dynia1
ale mi chodzi wlasnie tak w domu nie chodzenie po sasiadach taka zabawa z dzieckiem cos innego tymbardziej ze skad zna dziecko halloween? z przedszkola pani z angielskiego opowiada im i potem moja cora chce sie przebierac i takie tam wiec pomyslalam ze mozemy sobie zrobic lampion z dyni i moge ja przebrac ale w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje drogie.....
:-) Macie wiele racji ale..... Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtowie wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje i zakładania masek. Ważnym elementem obchodów Samhain było również palenie ognisk. Natomiast na terenach slowianskich obchodzono Dziady wywodzące się z przedchrześcijańskich obrzędów słowiańskich. Ich zasadniczym celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Dusze należało ugościć, (np. miodem, kaszą i jajkami) aby zapewnić sobie ich przychylność i jednocześnie pomóc im w osiągnięciu spokoju w zaświatach. Wędrującym duszom oświetlano drogę do domu rozpalając ogniska na rozstajach, aby mogły spędzić tę noc wśród bliskich. Podobne? ;-) Kosciol katolicki zakazywal jednak poganskich zwyczajow. Ostatecznie jednak to, czego nie udało się wyprzeć nawet surowymi zakazami, było adaptowane lub zastępowane znanymi dziś formami współczesnym odpowiednikiem dziadów są Zaduszki. Jedno i drugie wywodzi sie z czasow poganskich. Ale oczywiscie kazdy ma prawo spedzac ten czas jak mu odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,chociaz moze nie tak hucznie jak tubylcu(mieszkam w uk)ale corka idzie w przebraniu do przedszkola,a w halloween idziemy do parku zabaw dla dzieci(oczywiscie przebrani)na bal z atrakcjami,domu nie ozdabiam poza pokojem dziewczynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup dynię z miąższu przygotuj dla rodzinki przeepyszną zupę dyniową (przepis oryginalny angielski podałam na dom, ogród, gotowanie:)), a z samej dyni zróbcie lantern- wykroić trzeba oczy, straszny uśmiech, w środku zapalić swieczkę. postawcie na oknie albo na stole, a dzieci niech się same dla siebie przebiorą, jeśli mają ochotę;) to wystarczy. a 1 i 2 listopada pójdziecie na groby. bez popadania ze skrajności w skrajność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obchodzę drugi rok odkąd mamy dziecko, wcześniej jakoś mnie to nie kręciło. W tym roku robimy impreszke dla dorosłych i dzieci, będą : * Krwawe palce http://www.tipy.pl/artykul_474,jak-zrobic-krwawe-palce-na-halloween.html * Galaretki robaki http://www.tipy.pl/artykul_2017,jak-zrobic-robaki-z-galaretki-na-impreze-halloween.html * Mózg z arbuza http://www.tipy.pl/artykul_1889,jak-zrobic-mozg-z-arbuza.html * Babeczki z robakami http://galeria.tipy.pl/4783,0,zdjecie-ciasto-na-halloween.html tyle ja przygotowuje, reszta gości inne "potrawy" przebierają się i dzieciaki i dorośli. Nie mieszkamy w Polsce, jeśli będziemy w tym czasie kiedyś w PL w odwiedzinach to wezmę dziecko na groby pradziadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my obchodzimy bo mieszkamy w stanach, a moj maz nie jest polakiem. jak bylam w pl to nie obchodzilam. synek obchodzi nasze polskie swieta i te ktore tutaj sa. w przedszkolu ostatnio wyklejaja dynie, maluja czarne koty i maluja duchy. na halloween w sobote idziemy do znajomych na impreze dla dzieci ale zarowno dzieci jak i rodzice maja byc przebrani. oni maja caly dom przystrojony na halloween, wszedzie strachy, pajeczyny, pajaki, dynie itd. w niedziele przejdziemy sie po sasiadach po cukierki. w domu nie mam w sumie dekoracji tylko dynie kupilismy wiec wydrazymy w tyg. jak chcesz obchodzic to tez mysle ze najlepiej zapros dzieci i rodzicow z zaznaczeniem ze musza sie przebrac. poszukaj jakis zabaw dla dzieci i pozakladaj dekoracje na halloween.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obchodzimy, bo to
całkiem fajna zabawa i frajda dla dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
Halloween to zajebiste swieto! Jedno z nielicznych, co nie plega na ciaglym jedzeniiu - moze dlatego u nas sie nie przyjmuje.... Ja zawsze wydrazam dynie, syn probuje chodzic po domach, coraz lepiej mu wychodzi bo juz wie troche, ktorych unikac - bo niestety jest sporo nawiedzonych burakow... Pootem ogladamy horrory....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obchodzimy, bo to
Ja jak dzieciaki kładę spać, to przychodzi mamuśka, żeby popilnować, a my czmych do kina. Teraz będzie Paranormal Activity 2 i też będziemy próbować chodzić po domach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halołinówka...
Ja raczej nie obchodze tylko siedze z koleżanka i oglądam horrory całą noc. A niech nikt mi nie mówi że to jest amerykańskie święto a polskie jest wszystkich świetcyh, bo to nieprawda. po 1 - Hallowen jest celtyckie a nie Amerykańskie po 2 - Wszysktich świętych nie jest Polskie tylko wymyślone przez kosciół katolicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To się nie nazywa pumpkin z dyni :P tylko Jack-o'-lantern! :) Ja wycinam jednego z jednej dyni, a z miąższu robię ciacho. Mieszkam w Polsce więc zbiórki cukierków nie robię po sąsiadach, ani tym bardziej psikusów. http://i.ehow.com/images/a00/03/sf/carve-pumpkin-800X800.jpg Najbardziej podobają mi się dwa pierwsze wzory od lewej ze zdjęcia wyżej, więc spróbuję je wyciąć w tym roku, choć wiem że nie będzie to łatwe, bo skóra dyni jest diabelsko sztywna i twarda więc ciężko jest wyciąć mały detal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jak któraś z was będzie wycinała Jacko z dyni to niech nie zapomni posmarować miejsc po wycięciu olejem kuchennym (ale nie oliwą z oliwek), wtedy dynia dłużej postoi, tzn. będzie dłużej świeża i tak prędko się nie zeschnie i nie sflaczeje. No i nie zostawiajcie jej z zapaloną świeczką samej, jeśli nie ma was w tym samym pomieszczeniu, bo możecie niechcący zrobić mały pożar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1dynia1
dzieki bardzo za odpowiedzi i pomysly :) a z tym lansem na cmentarzach to dobre:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania00
No jasne! moje dzieci uwielbiają to święto :0 w tym roku będzie szaleństwo bo urządzam imprezę właśnie dla dzieci i ich przyjaciół :) już zrobiliśmy zaproszenia dzięki aplikacji pt komiks Dilmah (darmowa, łatwa w obsłudze a dzieciaki są zachwycone ręczną robotą ;) ) do tego krwiste menu i straszna muzyka i maluchy mają zabawę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej świętujemy! Jak co roku wynajmuję agencję Endorfins (endorfins.pl) i oni zajmują się wszystkim. Dzieciaki zawsze są zachwycone i świetnie się bawią, co roku w inny sposób. :) W tym roku też będziemy się świetnie bawić dzięki nim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×