Odpowiedz na ten temat

HCG - PRAWIDŁOWY PRZYROST?????

• Będę MAMĄ2013 2013.02.15 [15:53]
    10.2.- HCG- 1735 mIU/ml
    12.2.- hcg - 3253 mIU/ml
    15.2.HCG - 6177 mIU/ml
    dodam że 11 .2. pęcherzyk ciążowy 0,59 cm - 5 tc 2 dn potwierdzone przez gina
    A teraz do sedna problemu :
    zrobiłam hcg total po 72 h i zwiększylo się do 6177 mIU/ml z 3253. Nie wiem czy to dobrze. bo co czytam to co innego.
    np znalazłam to: ."
    "W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje USG. Wartości nieprawidłowe nasuwają podejrzenie poronienia lub ciąży ektopowej (przyrost jest wolniejszy od prawidłowego). Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach IVF) w chwili, kiedy jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku wpływu na pomyślny przebieg ciąży."
    I bądź tu mądry. u mnie po 72 godz. zwiększyło się o 89% tylko. BOję się tym bardziej że mam śluz tj. nitki nutelli czasem albo leciutko kawowy. Do tego dochodzi sporadyczny ból brzucha., takie "mulenie" bardziej.
    Mam pytanie - czy jest szansa że z ciążą będzie ok i urodzę dziecko?
  • Będę MAMĄ2013 2013.02.15 [16:02]
    up - jest ktoś kto może mi pomóc????
  • Będę MAMĄ2013 2013.02.15 [16:26]
    up
  • dsdssfsdff 2013.02.15 [16:31]
    przyrost hcg u kazdej kobiety jest inny. u ciebie wszystko jest w porzadku. hcg ladnie przyrasta, nie ma czym sie martwic.
  • Będę MAMĄ2013 2013.02.15 [20:11]
    Dzięki za podtrzymanie na duchu. Mam nadzieję, że okaże się to prawdą.
    Może ktoś jeszcze coś wie na ten temat???
  • Beeeeta_ 2013.02.15 [22:00]
    rośnie - nie ma się co przejmować. Określenie bety jest dobre dla potwierdzenia ciazy i tyle...Nawet prawidłowy przyrost niczego nie gwarantuje. TERAZ CZEKAJ NA SERDUSZKO. W max 2 tyg. Powinno sie pojawic
  • krrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2013.02.15 [22:03]
    ten brązowy śluz jest trochę niepokojący. wspominałaś o tym ginowi?
  • princessaofpersia 2013.02.15 [22:07]
    jak dla mnie to nie jest prawidłowy przyrost, do tego sluz podbarwiony nitkami krwi....srednio to wyglada, ale coz na razie czekaj i tyle...
  • Będę MAMĄ2013 2013.02.16 [13:21]
    Mówiłam ginowi o tym sluzie, ale powiedział, że nie mam się przejmować chyba, że to będzie żywa krew. A tego na razie na szczęście nie mam. Wizytę mam w poniedziałek.
    Wczoraj wieczorem już nie było prawie nic. Dzisiaj rano znowu rano więcej tego brązowego, ale nic poza tym.
    Powiem, że przy synku - ciaża donoszona miałam różowy śluz nawet z domieszką krwi i skończyło się dobrze. Tylko nie weim jak z hcg, bo nie robiłam wcale tego hormonu. Z córeczką plamienie mniejsze był czas że wcale i skończyło się ciążą obumarła pod koniec 3-go miesiaca. Tak więc nie wiem i boję się co teraz będzie.
    Muszę poczekać do poniedziałku.
  • Będę MAMĄ2013 2013.02.16 [13:22]
    Aha i dodam, że biorę duphaston 2 razy dziennie
  • załamka:(((( 2013.02.16 [13:33]
    ejj... a ja mam trochę takie dziwne pytanie...
    otóż mi żaden lekarz nie wspomniał o Beta HCG, mogę zapytać jak się takie pomiary wykonuje ?
  • krrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2013.02.16 [13:38]
    jak bierzesz duphaston to faktycznie pozostaje tylko czekać co lekarz powie na poniedziałkowej wizycie. a teraz dużo odpoczywaj, być może warto by było brać większe dawki progesteronu dla utrzymania ciąży no, ale musisz to skonsultować z lekarzem
  • krrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2013.02.16 [13:41]
    betę hcg wykonuje się aby potwierdzić ciąże. jej wynik jest uzależniony od tygodnia ciąży. potem po 48 lub 72 robi się badanie powtórnie, aby sprawdzić jej przyrost. jeżeli rośnie (tak jak podała autorka w pierwszym poście) to znaczy, że z ciążą jest ok, ale jeżeli spada to znaczy, że ciąża obumarła i nastąpi poronienie.
  • Będę MAMĄ2013 2013.02.16 [13:41]
    załamka - mi robiono hcg total, podejrzewam że b-hcg to też badanie z krwi. Ja swoje robiłam prywatnie i kosztowało 26 zł. wynik miałam w ten sam dzień.
    jak poszukasz na necie kalkulatora to znajdziesz wyniki norm dla poszczególnych tygodni ciaży. Także na wyniku z laboratorium podane są normy dla poszczególnych tygodni ciąży. Ale generalnie - ważny jest nie tyle wynik, co sam przyrost tego hormonu i winien wynosić odpowiednio : jeśli wykonałaś badanie po 48 g. dokładnie - min.66%, a po 72 godz. 144%. poczytaj dokładnie mojego pierwszego posta tam przekopiowałam z portalu medycznego informacje na temat przyrostu. bo są różne zdania i nawet podobno jak przyrost mniejszy jest szansa na zdrową ciążę. Nie wiem na ile w tym prawdy, dlatego poprosiłam Was o opinie też.
  • Będę MAMĄ2013 2013.02.16 [13:43]
    krrrrrrrrrrrrrrrrrrrr - gin mi w poniedziałek poprzedni powiedział, że to w zupełności wystarczy. Ja się nie znam na tym i nie wiem czy samodzielnie modyfikować dawkę.
  • krrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2013.02.16 [13:43]
    beta hcg to nic innego jak test ciążowy z krwi. ja też znam wiele kobiet, które takiego badania nie robiły, więc nie jesteś wyjątkiem usmiech.gif
  • krrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2013.02.16 [13:48]
    Będę MAMĄ2013 wystarczyłoby gdybyś nie miała już tych plamien. progesteron jest bardzo ważny w ciąży, utrzymuję ją a jego niedobór może prowadzić do poronienia. ja duphastonu nigdy nie brałam, nie wiem jaka jest dawka, więc nie chcę się wymądrzać. wiem, że jak ja brałam luteinę dopochwową (50 mg) to mogłam nawet 2 tabl. 3 x dziennie.
  • krrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2013.02.16 [13:48]
    *utrzymuje
  • gość 2013.08.28 [18:34]
    Witam
    Według lekarza jest w ok 7 tygodniu ciąży (od zaplodnienia)...Ostatnio robione usg pęcherzy płodowy 26 mm, pęcherzyk żółtkowy widoczny, jednak brak zarodka oraz echa serca smutas.gif
    Doktor zostawił mnie w szpitalu bo twierdzi,ze jest coś nie tak, bo powinno już być widać. HCG robione tydzien temu tj. 20.08 - ponad 7000, hcg 26.08 ponad 15000, hcg 27.08 ponad 16000, hcg 28.08 ponad 17000... Niby wzrasta, ale czy nie za wolno ? Wypuścil mnie ze szpitala i kazał przyjsc za tydzien dla powtorzenia hcg oraz usg
  • gość 2014.02.19 [13:18]
    Hej, ja z takim pytaniem… strasznie boje sie o moja ciążę, w zeszłym tyg w środę byłam u gin
    I z wynikami beta hcg. Tylko, że problem w tym, iż jak robiłam bhcg 4tyg temu,
    To jego wartość wynosiła <0,01. Po trzech tyg zażywania luteiny na wywołanie miesiaczki
    (Ponieważ odkąd pamietam, mam bardzo nieregularna) , wystąpiły nudnosci, okropnie
    Bolała mnie piersi i trochę sie powiekszyly. Test ciazowy pierwszy raz wskazał
    Dwie kreski. Od razu zrobiłam bhcg i wykazał wartość powyżej 78000. Podwyższona.
    Ginekolog stwierdził ciążę około 5-6 t.c. Po 6 dniach powtorzylam bhcg i
    Wyniosło 106616. Przyrost praktycznie żaden. Miałam iść do gin za tydzień
    Ponownie, ale teraz jestem tak przerażona, ze uderzam od razu jutro.
    Dodam, ze było już widać bijace serduszko , a objawy od jakichś 3 dni
    Praktycznie ustapily. Żadnych podejrzanych plamien. Proszę o pomoc, jeśli któraś
    Była w podobnej sytuacji, co to może oznaczać? Strasznie sie martwię, luteiny
    Już jakiś czas nie biorę, a boje sie ze nie wytrzymam do jutra.… mimo wszystko
    Bhcg jest na naprawdę wysokim poziomie, jak na ok 6 t.c. …

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...