Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość spanikowanaa

ibufen i nurofen to to samo? co mozna mieszac.pilne.pomozcie

Polecane posty

Gość spanikowanaa

musze doleciec z anglii do polski dzis .zapomnialam co z czy mozna mieszac,a dziecko ma 38,4.kto mi poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po co bedziesz mieszac?moj tez aktalnualnie jest chory ma 39,dostalam dzis antybiotyk ,ja mu podawalam paracetamol i ibufen lekarka mowila zebym zdecydowala sie na jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowanaa
no ale jak jeden nioe zbije to musze drugi za 3 godziny dac.nie wezme dziecka z taka temp na samolot, a jechac musze.Sama sie rozchorowalam i na dodatek jestem w 8 tyg ciazy i strasznie sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowanaa
annnna dziekuje kupie na droge ibufen lub nurofen i do tego paracetamol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ibufen i nurofen
to to samo - tzn. oba zawieraja ibuprofen. Dzialaja do 8h, wiec bierze je sie rzadziej - czyli co 8h Paracetamol mozna dawac co 4-6h, dlatego tez mozesz dawac na zmiane z ibuprofenem jesli goraczka wzrasta zanim czas na kolejna dawke. Moj lekarz mowi,ze takie wymienne stosowanie jest bezpieczne i nawet polecane, bo mniejsze prawdopodobienstwo przedawkowania ktoregos z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dawałam na zmianę Ibum z Panadolem lub Ibum z Apapem w syropie, lekarka tak kazała i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi poradziła pediatra nurofen
bo jednak jest lepszy ...podobno ma lepsze działanie antybakteryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie masz to moze
na lotnisku kup panadol zwykly i w razie jakby goraczka nie minela, to podaj po 3 godzinach, ale ibuprofen zazwyczaj dziala szybciej. ile lat ma dziecko? jak nie beda mieli w syropie to rozgniec tabletke i daj z sokiem albo w jakims deserku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oba te leki są na ibuprofenie
więc można je podawać zamiennie. nie mieszamy leków na bazie ibuprofenu z zekami zawierającymi paracetamol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowanaa
mody ma 2,5 roku.\mam aptek kolo domu wiec przed wyjazdem kupie nurofen i paracetamol. mam nadzieje ze bedzie ok. dzieki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez lekarz polecał nurofen
w syropie i u mojej małej sprawdził sie najlepiej .Wiadomo kazde dziecko inne ale u Zuzy działanie było dłuższe i lepsze .Podawałam jeszcze 2 dni nawet jak gorączka spadła w.g zalecenia lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez lekarz polecał nurofen
no fakt nie mieszałabym mozesz podać ale po upływie 6 godz ...jakoś tak Dlatego u mnie w takiej sytuacji sprawdził sie nurofen 🖐️ bedzie dobrze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oba te leki są na ibuprofenie
JESLI CHCESZ PODAĆ PARACETAMOL TO W ODSTĘPIE 8 GODZIN OD IBUPROFENU. W POLSCE MODNY JEST IBUPROFEN I LEKÓW GO ZAWIERAJĄCYCH JEST OBECNIE MASA. KAŻDY DZIAŁA TAK SAMO, SĘŻENIE MOŻE BYĆ JEDYNIE RÓŻNE A CO ZA TYM IDZIE DAWKOWANIE. MOCNIE PRZECIWZAPALNIE DZIAŁA PARACETAMOL I JEST BEZPIECZNY. NAJLEPSZA JEST ASPIRYNA ALE DLA TAKIEGO MALCA CHYBA BYM NIE POLECIŁA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"MOCNIE PRZECIWZAPALNIE DZIAŁA PARACETAMOL I JEST BEZPIECZNY." paracetamol w ogole nie dziala przeciwzapalnie. tylko przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. "NAJLEPSZA JEST ASPIRYNA ALE DLA TAKIEGO MALCA CHYBA BYM NIE POLECIŁA. " zgodnie z obecnymi wskazaniami - aspiryna dopiero po 16 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie masz to moze
kretynka ty jestes, jesli twoj lekarz twierdzi, ze nie mozna mieszac paracetamolu i ibuprofenu, to lepiej zmien lekarza. nikt tu nie pisal, aby podac te dwa leki na raz, ale w odstepie conajmniej 6 godzin gdyby ten jeden nie zadzialal!!! a aspiryna - zapomnij!!! aspiryna absolutnie nie powinna byc przyjmowana przez dzieci, bez wzgledu na wiek!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowanaa
dziewczyny a ja mam 37,4 :(Chyba moge wzic apap.jestem w 8 tyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie masz to moze
apap w ciazy mozesz jesli sie zle czujesz, ale 37,4 to jeszcze nie goraczka, wiec moze wstrzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oba te leki są na ibuprofenie
a sama do łóżka nic raczej nie łykaj ( jek będzie bardo źle to ewentualnie paracetamol) choć w polsce lekarze nie często go piszą, a farmaceuci sami boją się polecać. w anglii paracetamol stosowany jest zdecydowanie częsciej w ciąży. a teraz czosnek!! wiem okropny ale naprawde pomaga. najlepiej 2 ząbki wyciśnij i zalej gorącą woda lub mlekiem. odczekaj, odcedź i wypij. i tak 2-3 razy dziennie. do wody możesz dolać sok odrobine łagodzi smak. dziecku też możesz podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oba te leki są na ibuprofenie
a apap jest na paracetamolu ale jeśli gorączka nie przekracza 38 to nie łykaj. nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spanikowanaa
dziekuje za rady.zaraz wyjezdzam wiec nie bede teraz zagladac.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jestem farmaceutą!!!!!!!!!!!!!! i paracetamol działa przeciwzapalnie panny!!!!!!" widocznie kuźwa nie jesteś jak takie farmazony chrzanisz. paracetamol nie działa przeciwzapalnie - hamuje procesy prostaglandynowe, ale na poziomie centralnym a nie obwodowym. jak jestes farmaceutą to zrozumiesz co to znaczy i dlaczego nie jest to rownoznaczne z leczeniem stanow zapalnych, a jak nie to sorry. a poki co nie wciskaj ludziom kitu. aspiryna niezależnie od dawki jest obecnie zalecana powyżej 16 r.ż., podawanie jej wczesniej w dowolnych dawkach relatywnie zwieksza ryzyko wystąpienia zespołu Reya. podaje sie wylącznie w zaburzeniach typu zaburzenia krzepliwosci i paru doslownie innych. i jako farmaceuta byś wiedzala ze bynajmniej nie jest to najlepszy i najbezpieczniejszy lek przeciw-gorączkowy, -bólowy i -zapalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nurofen długo działa
i niestety jest lepszy od paracetamolu -po nim okazało sie niedawno ,że jednak ma nieciekawe skutki uboczne co jako "FARMACEUTA "powinnas wiedziec ...a moze jestes tylko technikiem farmacji ...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nurofen długo działa
Paracetamol, czyli inaczej acetaminofen, stosowany jest na świecie od ponad stu lat, a w Polsce od kilkunastu. Pod względem chemicznym jest pochodną fenacetyny i wykazuje działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe, nie ma natomiast działania przeciwzapalnego. Działanie przeciwgorączkowe paracetamolu spowodowane jest hamowaniem syntezy prostaglandyn w centralnym układzie nerwowym, które wpływając na ośrodek termoregulacji w podwzgórzu, podwyższają ciepłotę ciała. Jednorazowa dawka paracetamolu obniża gorączkę na okres 6-8 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nurofen długo działa
Paracetamol nie ma działania przeciwzapalnego, ponieważ nie hamuje w tkankach obwodowych syntezy prostaglandyn, które są jednym z istotnych mediatorów zapalenia. Dlatego też nie wywołuje objawów ubocznych typowych dla leków niesteroidowych przeciwzapalnych (hamujących obwodową syntezę prostaglandyn) i jest zalecany dla chorych z przeciw wskazaniami do tych leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma to jak
internet- nasz lekarz domowy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak mam do wyboru, który lek dziecku podać, to zawsze wybiorę ibufen, bo bardzo jest skuteczny, działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a do tego nie ma w składzie cukru i sztucznych barwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic w sumie o tym dziecku nie napisałaś, chodzi o wiek. Paracetamol ma akurat działanie przeciwgorączkowe, teraz paracetamol na topie, praktycznie na wszystko. Tak czy siak to zbyt duża odpowiedzialność żeby komuś w takiej sprawie doradzać przez forum. Idź do farmaceuty, coś wspólnie ustalicie. Ktoś pisał o aspirynie, dzieci nie mogą brać aspiryny, istnieje takie coś jak zespół Reyea. Teraz patrzę że temat jest stary ale może komuś się przyda bo ludzie uwielbiają w "internetach" szukać informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brunetko, zważywszy na fakt, że autorka założyła temat kilka lat temu to chyba twoja odpowiedź jest nieco spóźniona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hah wiem że spóźniona, właśnie widziałam datę ale też stwierdziłam że zatwierdzę post bo być może komuś się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×