Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile kasy na komunie? niestety rodzice patrza na kase a nie fakt komuni

Polecane posty

Gość gość

Wiec nie interesuja mnie odp typu ze nie wazne prezenty. Jestem zwykla ciocia ide z mezem i synem prawie 2 lata. Obiad w restauracji w miasteczku do 10 tys. myslalam nad biblia i koperta tylko ile? Prezentow nie kupuje bo dzieciak wszystko ma...a jak nie ma a chce to rodzice leca i kupuja..dziecko rozwydrzone wiec i nie wszystko mu odpowiada;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszaleliście, też idę na komunię jako ciocia z mężem i synem malutkim, kupię młodej prezent do 100 zl max. Kasy nie dam, bo rodzice zabiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
400zł??? Puknij się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako zwykła ciotka zawsze tyle daje wstyd by mi było dać mniej niż 400 prezent za 100 zł ? Tragedia a co takiemu dziecku za 100 zł można kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem młodą dziewczyną idziemy z narzeczonym na dwie komunie jednej kupie zegarek i łańcuszek z Maryja do 100zl bo dziewczyna ma wszystko co chce drugiemu składam się z moją mamą na telefon bo nie ma i to po jakieś 150zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no można, śliczne kolczyki w aparcie widziałam za 96 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prezent urodzinowy byl w postaci 50zl wiem ze chrzestna dala 100zl i cos tam jeszcze jakies slodycze..babcia tez 100zl dziecko bylo zadowolone..myslam nad kwota 300zl uwazam ze jest to sporo..bo 200 to moze malo..sama nie wiem ..mam dylemat a nie mam z kim skonsultowac;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym dała 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jesli to ma znaczenie to jego ojciec jest chrzestnym mojego syna..na chrzest dal 400+100zl za chrzest bo u nich taka tradycja ze chrzestny placi za chrzest w kosciele..czyli 500zl wyszlo..my nie chcielismy tej kasy bo nie o to chodzi..my chrzcimy my organizujemy wszystko ale uparl mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A impreza w domu czy na sali ? Ja zawsze daje 400 jeśli impreza jest na sali jeśli w domu to 300 w ostateczności jeśli Cię nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako zwykła ciotka zawsze tyle daje wstyd by mi było dać mniej niż 400 prezent za 100 zł ? Tragedia a co takiemu dziecku za 100 zł można kupić ? xx I myślisz , ze cie lubia szczerze i szanuja ? Czy kupujez sobie spokój sumienia ? Za 100 zł mozna kupic dziecku wiele róznych gadzetow do np. kompa czy tableta, komórki itp. Mozna gadzety z ulubionej gry czy własnie gre komputerowa..Moża przedmioty scisle zwiazane z komunią, pamiatkowe itp. Wiele mozna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic sobie nie kupuje moje dzieci też dostają drogie prezenty ja o imprezie wiem wcześniej wiadomo raczej z roku na rok co kogo czeka i tak sobie odkładam żeby nie wyjść na dziada . Sorry ale wszystko kosztuje u nas w rodzinę wpłaca się dziecia pieniądze na lokatę i one sobie tam leżą . Prezenty po 100 to my na gwiazdkę dajemy chodź tez raczej droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko:)))swiat jest tak ulozony ze zawsze polegal na pieniazkach!bez kasy czlowiek nic nie znaczy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wiem wszedzie kasa kasa kasa.moge dac 400zl bo mam ale uwazam ze to jest sporo..300 tez nie wasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech kazdy daje to na co jego stac:))) jest przyjete ze na takie "IMPREZY"jak chrzciny ,komunia ,bierzmowanie :))) daje sie dziecku prezent ,taka jest zasada regula tradycja ktora istnieje od wiekow:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym dała 300 Max. Dasz 400, a i tak cię obgadaja. Polacy są strasznie pazerni na kase. Nawet za granicą ludzie nie robią takich prezentów,a mają o wiele więcej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm, ja tez idę na komunię, myślałam o 500 zł, ale mówicie, że to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie zadzwonilam do owej restauracjii obiad + ciasto 70zl wiec licze max 100zl ewentualnie...wiec koszta max 200zl .wiec chyba 300 powinno wystarczyc..tak wiem ze obgadaja..ale nie chce dac za malo zeby chociaz sie zwrocilo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo w Polsce glupie zwyczaje jak ktos dobrze zarabia to musi dac duzy prezent bo inaczej skapy..a jak ktos biedniejszy to ok niech da mniej ale no wlasnie te mniej to dla kogos tez duzo i wyzeczenia czegos..glupota ludzka...nienawidze takich imprez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym dała 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie akurat stać, aby dać więcej i wiem, że bez względu na to, ile dam moja siostra zachowa to dla siebie. Chciałam więc dac 500 zł, ale z drugiej strony może to za dużo i siostra będzie się źle czuła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy czy komunia w domu czy w restauracji. Idę za 2 tygodnie do brata na komunie jego córki i tam jest za "talerzyk" 140 zł. Jestem studentką, idę z chłopakiem i kupiłam hulajnogę za 250 zł (młoda sama sobie wybrała), a do tego dokupię jakieś kolczyki. 100 zł to przecież za mało jeszcze jak się idzie w trzy osoby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy czy komunia w domu czy w restauracji. xxx A jakie to ma znaczenie? To ma byc prezent dla dziecka a nie zwrot kosztów dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja idę jako chrzestna , daje 1000 zł plus książka i złote kolczyki za ok 400 zł. PS. Nie zbiednieje od tego prezentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj , tak teraz komunia , chrzciny,wesele ma się zwrócić bo trzeba koniecznie dać "za talerzyk" + żeby coś jeszcze zostało :o Sorry , ale goście również nakręcają całą tą materialistyczną machinę ... Moim zdaniem daj tyle ile chcesz i ile możesz. Mój syn od "zwykłego" gościa dostał po 150 zł - moim zdaniem 100 zł w zupełności by wystarczyło. Obiad + tort + kolacja w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prezent za 1500zł? Dla 8 latka??? To co będzie dalej? 2500 na bierzmowanie, 3500 na 18.. a na wesele 5000??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×