Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tez_jestem_zona_nie_tylko_mamą

ile kg traci sie przy samym porodzie?

Polecane posty

Gość tez_jestem_zona_nie_tylko_mamą

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sincerellyyyyy
tyle ile wazy dziecko:D To chyba logiczne:D na resztę kg potrzeba czasu - w pierwszych dobach wyzbywasz się nagromadzonej wody. Na reszte potrzeba czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1507
Mi spadło tylko niecałe 5kg. dziecko ważyło 2900g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała miła mała
Średnio przy porodzie i tuż po około 9 kg Fragment z dzieci.pl waga dziecka (średnio 3300 g), łożysko (650 g), płyn owodniowy (800 g), powiększona macica (900 g), powiększone piersi (400 g), zwiększona objętość krwi (1250 g), zwiększone uwodnienie tkanek (2000 g). To daje ponad 9 kg. Organizm kobiety w ciągu kilku najbliższych tygodni traci nadmiarową ilość płynów. Jeśli tyłaś prawidłowo (około 13 kg), do zrzucenia zostaje tylko 4 kg. Jednak to optymistyczny scenariusz, bo rzadko która ciężarna nie przekracza tej magicznej "trzynastki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_jestem_zona_nie_tylko_mamą
no chyba nie tylko tyle ile wazy dziecko, bo chociazby wody płodowe tez troche waza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała miła mała
wody, łożysko - przecież też musisz je urodzić... Wszystko to co wymieniłam powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za madre matki tu siedza
"tyle ile wazy dziecko", ale bzdura :o A lozysko, a krew, wody...? Po pierwszym porodzie stracilam 8 kg (syn 4275 gr), po drugim 7 kg (corcia 3805 gr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za madre matki tu siedza
Ach, juz to ktos napisal...sorki, nie zauwazylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyugt
ja przytylam w ciazy z 3 dzieckiem 30kg i po wyjsciu ze szpitala spadlo mi 10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
zgubilas te 20 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze szpitala wyszłam na 5 dobę i było mnie 11 kg mniej. Dziecko 2900 kg. Ale byłam po cesarce i przez pierwsze 3 dni był tylko kleik :o To i waga poleciała :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bylam po cesarce ale zaraz po wpierdalalam jak szalona ;) waga to mi zleciala pol roku po porodzie do -4kg. ale to zasluga karmienia cyckiem i tego ze dziecko mi nie chcialo spac praktycznie wogole w dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaAndruch55
ja stracilam 7kg czyli tyle ile przybralam w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adibi
przytylam 10 i tylez stracilam przy porodzie. wyszlam wazac tyle co przed ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1 porodzie nie mam pojęcia ile. całe nadprogramowe kg zrzuciłam w 3 miesiące. po 2 porodzie ok 10 kg mniej miałam w niedzielę o 15 (urodziłam w sobotę przed 23). zrzucanie kg ciążowych zajęło mi również 3 miesiące. różnica taka że w 2 ciąży przytyłam 2 razy tyle co w 1-rwszej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kOLEJNE GŁUPIE PYTANIE
Nie ma reguły ani ustalonej ilości kilogramów. Ja idąc do szpitala i wychodząc ze szpitala ważyłam dokładnie tyle samo. A to dlatego ze po ciężkim porodzie przez 2 tygodnie byłam bardzo opuchnięta i organizm zatrzymywał wodę. A zrucenie wagi zajęło mi rok. Inne kobiety potrafią wrócić ze szpitala z -10kg mimo że dziecko ważyło 3kg. I ponownie chodzi o to że organizm szybko doszedł do siebie, usunął nadmiar wody, było dużo wód płodowych, itp itd. Każda kobieta jest inna. Nie jest tak że jak dziecko waży 3 kilo to kobieta wychodzi lżejsza o 3 kilo. Do wagi ogólnej dochodzą wody płodowe, dodatkowe litry krwi, waga łożyska, macicy, powiększonych piersi, zatrzymywanie wody przez organizm, tłuszczyk nagromadzony w czasie ciąży, rozciągnięta skóra brzucha i wiele innych czynników... Nie da sie tego przewidzieć ani określić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula88****
ja stracilam 10kg. corcia wazyla 3020g. hehe pamietam ze w pierwszych dniach pocilam sie jak szalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoja matka
Ja stracilam 10 od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasion
6kg, syn wazyl 3.360g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja leżałam po porodzie 8 dni wyszłam ze szpitala z -12,5 kg a w całej ciąży przytyłam 7 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka hnowa.,
Ja też ok. 5kg. po porodzie-teraz jestem 2miesiące po i zotsało mi jeszcze 5kg. do zrzucenia (ale wpieprzam jabłecznik jak nienormalna:D ) to wyjdzie też ok 3msc. do normalnej wagi -chociaż przy diecie karmienia piersią chcę jeszcze dodatkowo schudnąć 7kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mejew89
hej.. ja jak 1szego syn a urodzilam to przed porodem wazylam 65kg a po 58kg czyli 7 kg z czego synek wazyl 3600 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Ja przy samym porodzie straciłam 8, no- niemało też wysikałam jak pół godziny później poszłam do wc ;) W ciągu tygodnia zeszło mi jeszcze ot tak 2 kg. A z pozostałą wagą ciążową, 15 kg (bo w ciąży 25 przytyłam) walczyłam pół roku... skutecznie, na szczęście. Karmienie piersią nie pomagało wcale :) Chociaż może nie karmiąc zrzucałabym resztę przez rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **majówka**
u mnie po 9 dniach po porodzie 16 kg mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak: 1 ciąża 17 do przodu a na 2 dzień po porodzie 13 mniej:) nastepne 10kg w 7 mc karmiłam piersią 2 ciaża 20 do przodu przy porodzie zeszło tylko 3 kg nie wiem jakim cudem:/ przez pierwsze 2 mc waga praktycznie stała ostatecznie zeszło 13 kg w 11 mc przy karmieniu piersią jak widać nie ma reguły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam syna 4140 kg a po porodzie jak się ważyłam to okazało się ze uszło ze mnie 13 kg a w ciąży tylko przybrałam 10. Wiec obecnie mam niższa wagę niż przed ciążą. Zależy też jak ciężki poród był. Ja dostałam dużego krwotok dlatego tyle zeszło ze mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przytylam tylko 7 kg. Po wyjsciu ze szpitala wazylam 14 kilo mniej. Stracilam wszystko co przytylam w ciazy i jeszcze 7 kilo dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ciąży przytylam 14kg. Nie wazylam sie po porodzie, jalos nie myslalam o tym :-P ale jakieś 2 tyg od urodzenia dziecka (cc, dziecko mialo 3200) miałam juz tylko 4 na plusie. Czyli 10 kg poleciało. Reszta została, mam wieksze piersi po ciąży, zostaly mi troche szersze biodra. Ubrania nosze te co przed ciążą. Jedynie biodrowki musialam zmienić przez te szersze biodra. Niby do roku ma prawo się to "schodzić", u mnie nie zeszło. Także nie waga sie zmienia, a budowa ciała może sie również zmienić. Choc pewnie nie u każdej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×