Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koszty szczepień

Ile kosztują szczepionki na pneumokoki i meningokoki

Polecane posty

Gość Koszty szczepień

dla prawie trzyletniego dziecka, które idzie do przedszkola? Podajcie, proszę, nazwych, któymi szczepiłyście swoje dzieci. Czy można jednoczeście je podać? A jeśli nie to w jakim odstępie czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla takiego dziecka to chyba Neisvac C. Koszt ok 160 zł. Mojego młdszego syna szczepię Prevenac-kiem 3 x 290 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszty szczepień
ale ta szczepionka to na menigokoki czy pneumokoki? CZy może na jedno i drugie? W internecie znajduję tak sprzeczne informacje, że się pogubiłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosimy
a nie lepiej zapytac pediatre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszty szczepień
pediatra nie zna cen szczepionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosimy
no to dziwny bo moj zna-a juz pyt czy mozna razem szczepic-tu na forum jest naprawde nie na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam taka opninię, ze te pneumokoki i meningokoki to sprawa jakiegoś potężnego lobby nabijającego kase producenta szczepionek i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla twojego dziecka jedna dawka Prevenal(chyba dobrze napisałam nazwę) 320zł -pneumokoki,meningokoki 140zł można szczepić jesli dziecko jest zdrowe w odstępie 6 tygodni.Ale i tak należy to skonsultować oczywiście z pediatrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszty szczepień
przecież napisałam, ze w necie są bardzo sprzeczne informacje. W jednej aptece internetowej piszą, ze koszt to ok 50 zł w innej, że 300 :O Druga sprawa, że gdbym mogła się zapytać pediatry to bym na pewno to zrobiła ale nie mogę przez najbliższych kilka dni więc pytam tu, a potem te informacje zweryfikuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszty szczepień
dziękuję Ci Kasia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to są dwa szczepy tych
bakterii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się dowiadywałam w aptece
i powiedziano mi, że na pneumokoki szczepionka, tylko nie pamietam nazywy :O będzie kosztowała 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepioneczka
Ja wlasnie jutro ide szczepic mijego syna przeciwko pneumokokom szczepionka nazywa sie pneumo 23 i kosztuje 52 zł. Z tego co mowila mi pediatra to koszt tych szczepionek jest zalezny od wieku i na przyklad dla mojej 2 miesiecznej corki kosztuje 300 zł i trzeba szczepic 3 razy czyli ogolnie 900 zł a dla syna ktory ma prawie 5 lat koszt jest jak wyzej i wystarczy jednokrotne szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izeszczy
Ja zaczełam szczepić pneumokoki jak mała miała powyżej roku - wtedy wystarczą 2 dawki około 300zł każda - ceny z tego co się orientuję wahają się od 260 do 350zł - zależny od marży apteki. Szczepiłam Prevenarem - chyba najbardziej popularna szczepionka na pneumokoki. A czy nie jest to wyłącznie lobby firm farmaceutycznych? - tego nie wiem ale ja nie zaryzykuję śmierci lub ciążkiej choroby z powikłaniami mojego dziecka tylko po to by oszczędzić te 600zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdasz22
polecam apteke w krakowie na os.kurdwanów nazywa sie stokrotka tam na pneumokoki kosztuje 260 zł sz dziaisj kupowałam wiec cena jest aktualna.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdasz22
a co do pediatrów to tez trzeba uwazac. mi poleciła apteke pani doktor ale nie kupiłam bo było drogo apotem sie dowiedziałam ze tam całe osiedle wysyła i po ostatniej wizycie przyjzałąm sie w gabinecie same reklamy i notesiki i loga tylko tej apteki.wiec trzeba szukac jak najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez jestem ciekawa tego ..........sama niose sie z zamiarem zaszczepienia corki ktora tez idzie od wrzesnia do przedszkola na te szczepionki. Wiec chetnie poczytam to co napiszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdasz22
sorki apteka nazywa sie rumianek a nie stokrotka jak wczesniej napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalba
Za granica na pneumokoki nie wolno szczepić dzieci ponizej 18 miesięcy bo podobno jest to niebezpieczne i może spowodować więcej złego niż dobrego.W Polsce też to pewnie wyjdzie tylko za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gladki
Nie wiem gdzie tyle kosztuje ale dziś byłem drugi raz szczepić i kosztuje mnie to za każdym razem 455zł. I jeszcze dwa razy muszę iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsfdfldlfgg
U mnie w przychodni dzieci trzyletnie i jedynastoletnie miały darmowe te szczepionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest tak__________
Prevenar na Pneumokoki jest dla małych dzieci, które zaczynają szczepienia poniżej 2 roku życia i to jest jedna dawka 290 zł. Dla dzieci powyżej 2 roku życia zalecany jest Pneumo 23 (nie wiem ile kosztuje, ale zaledwie kilkadziesiąt złotych, dużo tańsza od Prevenaru, ale podobno gorzej ją dzieci znoszą). Na meningokoki jest Neisvac i kosztuje 160 zł. Ja sczezpiłam Małego na początku lipca Prevenarem, a teraz będzie miał Neisvac, bo konieczna jest odległość minimum 6 tygodni. Mój synek ma 20 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze niezle ceny
a u nas w UK robia te szczepionki za darmo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Na meningokoki szczepiłam w zeszłym roku - NeisVacC i płaciłam 130 zł . Dziś natomiast szczepiłam córki na pneumokoki - Synflorix i płaciłam 190 zł za dawkę. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Na meningokoki szczepiłam w zeszłym roku - NeisVacC i płaciłam 130 zł . Dziś natomiast szczepiłam córki na pneumokoki - Synflorix i płaciłam 190 zł za dawkę. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MPI4
Mam pytanie gdzie można kupić synflorix w cenie 190 PLN u mnie na wsi jest po 350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sceptycznaaa
ja się zastanawiam nad tym poważnie, dziecko w pierwszych miesiacach życia dostaje wiele szczepionek, większość zawiera rtęć, która niekorzystnie wpływa na mózg, czytałam dosć długi artykuł specjalisty neurobiologa o szczepionkach właśnie i o tym, ze nalezy wybrać czy warto ryzykować chorobą dziecka taką np. jak autyzm a szczepić na coś na co prawdopodobieństwo zachorowania jest małe. pewnie na pneumokoki zaszczepie, ale nie wiem czy wybiorę szczepionkę 6 w 1, w artykule owym jest własnie napisane, że ta szczepionka szeroko reklamowana ma szkodliwe działanie dla dziecka, że to zbyt duża ilosć rtęci na raz, szczepionki te powinny być wycofane a wciąż się je jednak podaje, mogę podać namiary na artykuł, uważam,ze każda z was powinna poczytac i się zastanowić. ja sama mam wielki dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa Ewa
Sceptycznaa a o jakiej szczepionce czytałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×