Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile maja wzrostu i ile waza wasze 8 miesieczne dzieci

Polecane posty

Gość gość

Bo moje 8.5 kg i wszyscy mi mówią ze jeśli za gruby i tucze dziecko. Ma wzrostu 72 cm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wzrostu 78, waga 16 kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko 16 kg/?????? Moja córka ma 17 miesięcy i waży 10, wzrost 79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma 7.5 miesiaca wazy 8.500 u ma 68 cm. Kluseczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chlopczyk dokladnie jutro 8 miesiecy 70cm, 7400g :) bardzo szczuplutki jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synek dziś kończy 8 miesięcy, pół miesiąca temu u pediatry był ważony i mierzony i wtedy ważył 8,6 kg i miał 78 cm wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 11kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio u Was pediatrzy mierzą dziecko? U nas się odchodzi od tego, bo przy mierzeniu dziecko jest naciągane.. Mój ma 8 mcy i 6 dni wsrost ok 80cm(na tyle mam ubranka) waga 8,5. Startował z 51 cm, 2800g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam założyć podobny wątek.. ale pisząc podawajcie wzrost urodzeniowy.. bo to jest ważne.. wiadomo, że dziecko mające 61cm po urodzeniu, będzie obenie większe niż to, które miało np. 50. a łatwo będzie można zobaczyć ile cm urosły przez 8 miesięcy, a nie ile mają obecnie ---- U mnie nie mierzą dziecka, chyba, ze sama poproszę, ale ja sama mierzę.. kładę na przewijaku, głowę przy ścianie i prostuję nóżkę. ___ Synek 8,5 miesiąca wzrost ok 68-69cm (ur. 52) waga z 20 września- 8400 (ur.2800) ___ Martwi mnie, że tak mało urósł.. czy są tu jeszcze dzieci, które urosły tylko o 16-18cm? Ponoć na roczek wszystkie dzieci, niezależnie od wzrostu urodzeniowego, mają o 23-25cm więcej niż po urodzeniu.Przez 3,5 miesiąca moje dziecko nie ma szans urosnąć tak, by to się zgadzało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aa dodam, że synek nosi teraz większosć ubranek na 68 (od niedawna dopiero), sporo na 62, 3-6m, a body early days 0-3m. __ Czyli przez 8 miesięcy i tydzień: przybrał na wadze 5,6 kg i ok urósł tylko 16-17cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mierzymy to nozek bron boze nie prostujemy!!!!! Albo czekamy az dziecko samo wyprostuje i szybko zaznaczamy gdzie siegnela nozka, albo centymetrem krawieckim mierzymy kawalek po kawalku i sumujemy:P od glowki do bioderek,od bioderek po udzoe do kolanka,od kolanka do pietki. U nas pediatra tez nie mierzy i powiedzial,ze jak chcemy to ktoryms z tych dwoch sposobow. Pielegniarka zmierzyla malego tym pierwszym sposobem kladac na miarce. Ja zmierzylam wczesniej w domu tym drugim i wyszlo mi to samo co w przychodni. Wiec oba sa skuteczne. Ale prostowac konczyn na sile nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanko wyżej skontaktuj się z pediatrą, u nas sami niscy w rodzinie (mojej i męża) mówię o nas, rodzicach i rodzeństwie. Synek jak pisałam wyżej urodził się 51 cm (podobnie jak twój) a kupuje ubranka już na 86, a nosi na 80 i są ok, te na 74 są za krótkie, spodenki wyglądają jakby miał wodę w piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze chciałam napisać, ze mierzę szybko, nóżkę prostuję delikatnie... czasem synek sam prostuje.. zresztą synek siedzi stabilnie od 6 miesiąca, czworakuje, sam wstaje, chodzi przy meblach itp. jest bardzo r****iwy, wszędzie go pełno, tylko krótki. Z pediatrą o wzroście próbowałam pogadać, jak mały miał 5,5 miesiąca i 63-64cm, ale lekarka mówiła, ze my nie jesteśmy wysocy itp.. Tylko, że bez przesady.. mąz ma 176 i nie uważam, że jest niski. Zresztą, jak wspomniałam.. ponoć w pierwszym roku dzieci rosną podobnie, te 23-25cm, późiej dopiero wychodzą różnice.. Zobaczymy na roczek... Mam nadzieję, że trochę urośnie.. NA razie cały czas go obserwuję.. widzę, że rośnie.. ale bardzo powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może czas zmienić pediatrę? U nas w przychodni jest np. 3 lekarzy rodzinnych, bo teraz już pediatrów nie ma. Jedna zajmowała się w poprzedniej przychodni TYLKO dorosłymi Przeszłości pana nie znam a ta do której my chodzimy przyjmowała głównie dzieci w poprzedniej przychodni. Gdy coś jest nie tak, zawsze coś próbuje zaradzić. Proponuje na jedną wizytę udać się do kogoś innego, zobaczyć co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mała ma 8miesięcy. Mierzona i Warzona była 10go września i ważyła już 9060g(ur.3200g) a mierzyła 73cm(ur.54)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No myślę nad zmianą przychodni.. najpierw było źle, bo mało synek przybierał na wadze.. potem zaczął przybierać sporo wg mnie.. ale wg lekarki ok.. szczerze, to dziwna ta lekarka.. nie jestem zadowolona.. a w tej samej przychodni nie jest łatwo zmienić lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość autorka
moj mały przy urodzeniu miał 3100 i 52 cm. Dzis konczy 8 miesiecy a na ostatnim szczepieniu wazył 8.500 i 72 cm. Jest takim kluseczkiem ale chyba zadnej nadwagi nie ma jak to mi niektorzy wciskaja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn 7,5 msc waga 10,5 kg, długość 79 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mamy chłopca o wzroscie 69 cm: Twój syn wg siatek centylowych jest ok 15 centyla, więc nie ma absolutnie żadnego powodu do niepokoju, a syn dziewczyny, który ma ok 80 cm jest GRUBO poza siatką centylową, więc bardziej ona ma powdy do zmartwień, niż Ty. Dlatego, daj spokój, nie wymyslaj, mierz regularnie dziecko i sprawdzaj czy rośnie, bo moim zdaniem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka waży 9 kg i 76 cm wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mówicie, żeby się nie przejmować, że okolice 10 centyla ok.. ale w wątku o rocznych dzieciach większość napisała, że ma dzieci powyżej 80cm... Jak mój dobije do 75 to byłby cud... może dojdzie do 73...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze tak was czytam i się zaczęłam zastanawiać. Mój syn ma 6,5 mca i waży 7,7 kg i mierzy aż 75 cm. Przy urodzeniu 57 cm. Strasznie szybko rośnie. Ciekawe kiedy troche stanie w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale roczny chłopiec mierzacy 75 cm to 25 centyl. To źle? A 80 cm to 90 centyl. Sa takie dzieci i takie. Twoj jest niższy, ale nie jakis karłowaty. Mieści sie w normach. Startował z 51 cm, a nie 60, więc dlaczego oczekujesz, ze bedzie super wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chciałabym by miał te 75cm na roczek, ale to chyba niemożliwe.. zostały 3 miesiące i kilka dni.. nie ma szans, by urósł te 6-7cm... :( Wczoraj byliśmy na zajęciach muzycznych.. była dziewczynka 4,5 miesiąca.. większa od mojego synka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozumiem, ze sie martwisz, ale moim zdaniem jeszce nie ma powodu do paniki. Przez trzy miesiace może urosnać 5-6 cm. To nie jest nierealne. Jezeli urosnie nawet 4-5, to wciaż będzie się mieścił w siatce - ok 10, 15 centyla. Daj mu czas do roku. Jeżeli nie urosnie tyle i nie dobije do tych 73-74 cm poszukaj dobrego pediatry i poproś o skierowanie do endokrynologa, a jeśli się bardzo niepokoisz idź do endo prywatnie. Zobaczysz, co Ci powie. Moja córka w ciągu trzech miesięcy dużo urosła. Nie wiem dokładnie ile, ale 5 cm minimum. Jak miała 8,5 miesiaca mierzyła podobno 70 cm (w przychodni mierzyli), a na roczek 75-76 cm (moje pomiary). Startowała z 50 cm. Tez nie jest gigantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A stopa urosła jej od czerwca do teraz o 2 rozmiary!!!. Dzieci sa nieprzewidywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby to była dziewczynka, to bym się może tak nie przejmowała.. czy będzie miała 160 czy 170 jak urośnie i tak będzie dobrze funkcjonowała.. ale mężczyzna poniżej 170 już ma trochę gorzej.. nie da się ukryć. Nie chcę wielkoluda! ;) Ale tak, by był pod względem wzrostu przeciętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to idź do endokrynologa. Tak dla świetego spokoju, ale to, ze teraz jest kurczakiem nie znaczy, ze tak mu zostanie, bo moze wystrzelić jeszcze i pewnie tak bedzie. Nie znasz takich przypadków, ze chłopak zawsze najmniejszy w klasie, a nagle po wakacjach wraca i o głowę wyższy - to w duzym uproszczeniu, oczywiście, ale jesli jest zdrowy, to się nie martw. Urośnie w swoim czasie. Na Twoim miejscu poszłabym jednak do tego endokrynologa, żeby wykluczyć jakies nie prawidłowosci. Tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×