Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala100

Imię dla chłopca

Polecane posty

Gość Ala100

Dziewczyny proszę Was o pomoc. Trudno nam z mężem wybrać imię dla synka, bo albo jemu albo mi się nie podoba. Krótka lista wygląda tak (podaję razem ze zdrobnieniami): 1. Leonard (Leoś) 2. Julian (Julek, Julcio) 3. August (Gutek, Gucio) 4. Augustyn (jak wyżej) 5. Gustaw (jak wyżej) 6. Albert (Alek, Aluś) 7. Makary (Karuś) 8. Jeremi (Remi) 9. Karol (Karuś) 10. Miłosz (Miłek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłosz ewentualnie Jeremi albo Leonard, reszta mi się kompletnie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie paskudne. Ale z braku laku 2 ostatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tych z listy tylko i wyłącznie Karol jest ok. Postaw się w skórze synka i pomyśl sama chciałabyś jako nastolatek albo dorosły mieć na imię Julian, Augustyn czy makary?? hmm no właśnie... Nie krzywdz dziecka, teraz taka głupia moda - im dziwniej tym lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakrycznie imiona... Współczuje chłopcu. Jedyne w miarę to Karol. Pytanie skąd pomysł na tak "oryginalne" imiona? Ja też będę miała chłopca i będzie Wojtek może nie za nowoczesne ale też nie dziwaczne według mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 lub 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karol Julian Albert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z podanych Karolek jest ładne :-) Nasz syn będzie Radek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albert lub miłosz najlepsze i najnormalniejsze, ewentualnie jeszcze ten albert, nie ośmieszaj dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karol i Miłosz tak mają na imię chłopcy z mojej bliskiej rodziny. Ja rodzę w kwietniu chcę Sebastiana bo ładnie się zmiękcza i pasuje do każdego wieku, podoba mi się też Paweł i Piotr, a mąż chce Andrzeja i się o to spieramy bo dla mnie jest brzydkie Andrzej. Trzeba też sprawdzić jak brzmi z nazwiskiem bo wyszukane imię a proste nazwisko to brzmi śmiesznie. My mamy ładne polskie nazwisko i każde imię z nim ładnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeremi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedynie dwa ostatnie mi się podobają - Karol i Miłosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nazwisko jest niemieckie. Dość krótkie. Niestety nie pasują do niego lubiane przeze mnie długie imiona typu Stanisław i Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makary jest fajne. Makuś można też zdrabnianiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leonard - wolę Leona ale i tak super, Julian jak dla mnie zbyt miękkie, mało męskie poza tym przy ogromie Julii trochę traci na uroku; Agust na nie i zdrobnienie Gucio tym bardziej, Augustyn tym bardziej, Gustaw lepsze od Augustyna, mi się nawet podoba ale bałabym sie czy nie zrobie krzywdy dziecku, Albert na nie, kojarzy mi się z Albercikiem z seksmisji, poza tym te zdrobnienia są również od Aleksandra więc nie wiem po co udziwniać, Makary - zbyt udziwnione, Jeremi ujdzie, Karol ok, Miłosz fajne Na pierwszym miejscu Leonard, chociaż jeszcze lepiej Leon, na drugim Miłosz, pod uwagę wzięłabym jeszcze Jeremiego i Karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z podanych przez Ciebie tylko Karol, ale błagam, nie zgrabniej go Karuś, bo to brzmi fatalnie. Nie możesz zdrobnić po prostu Karolek? Nie kombinuj jak stara kobyła z ciężkim wozem pod górę. Reszta imion to porażka. Albo przekombinowane, albo niemęskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co te zdrobnienia wlasciwie podalas? imie nadaje sie po to zeby je uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się podoba Julianek, sama niedługo będę miała synka i tak właśnie dam mu na imię i nie wiem dlaczego inni uważają je za zniewiesciale i miękkie. Dla mnie imię jest piękne i wolę taki wybór niz ogrom Antkow, Franiow, Kubusiow, Michalkow, Wojtusiow... A o Kevinkach i Brajankach czy nie daj Boże Natanach czy Natanielkach nie wspomne. Autorko pytania wybrałaś imiona które odpowiadają gustom tobie i twojego męża i nie zwracaj uwagi na teksty typu "skrzywdzisz dziecko" bo to właśnie tacy ludzie szydza i wysmiewaja choc sa milionowym Kubą czy setną Mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nataniel to imię biblijne więc nie wiem czemu dla ciebie to też patologia, chociaż mi się to imię wgl nie podoba, ale nie wyzywam innych od patologii tylko dlatego że ma córkę Nikolę a nie Antoninę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba mi się Jeremi. Proponuję też Joachima, Artura, Olafa lub Oskara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie bardzo podoba Dorian. Co o nim myslicie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEeeeeeee
Karol ok ale nie zdrobnienie Karuś. Jak pies Anielki z powieści Prusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam syna Juliana właśnie zdał na Warszawski Uniwersytet Medyczny :-D jestem z niego dumna :-) nigdy nie miał problemu że ma tak na imię no fakt mógł być bałajan pan doktor błajan :-) zależy co się komu podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorian okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto tu powiedzial ze nadając dziecku imię Nataniel to patologia? nic takiego nie mialo miejsca wiec proszę czytac ze zrozumieniem bo ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×