Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość utyla w ciazy

jak bezpiecznie schudnac w ciąży?

Polecane posty

Gość utyla w ciazy

JW..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ci sie raczej nie uda
j/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utyla w ciazy
Czytalam o wielu dziewczynach które w ciąży schudly tylko żadna nie pisala jak to zrobila? Co jadla? Może tu się ktoras pojawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak bedziesz miec wymioty
w pierwszym trumestrze to skchudniesz i to sporo.Zalezy co jest przyczyną twojej otyłości ? hormony czy lubisz papu czy woda zatrzymana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama....
lepiej pomysl o zmianie trybu jedzeniowego, zebys nie utyła za bardzo, odchudzać to sie bedziesz po ciąży. ja jestem w 6 miesiacu, startowałąm z wysokiej wagi według Bmi maiłam nadwage i wyliczyło mi że max moge przytyc 10-11 kg. Do tej pory od wagi startowej mam +3 kg. Na początku schudłam ok 2 kg,ale nie celowo tylko przez mdłosci i wymioty i niebyło to nic przyjemnego. Ale tez poraz pierwszy w zyciu zaczełam jesc mniej a czesciej bo tak mi sie organizm domagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W ciąży
się nie odchudza, chyba, że chcesz zaszkodzić maleństwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie pytanie głupia odpowied
odchudzanie w ciązy jest wskazane gdy kobieta waży zbyt duzo i każdy lekarz to powie,otyłośc w ciązy jest niebezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utyla w ciazy
To blagam powiedz jak? :( mogę ograniczyc il kcal? Nie glodowka ale choć troche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schudnąć to chyba
powinna przed ciążą nie w trakcie? Teraz to zmienić nawyki żywieniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukrowaowa
W ciąży przytyłam tylko 8 kilo. I wyglądalam bardzo szczupło plus piłka do koszykówki zamiast brzucha. Byłam na diecie cukrzycowej 1800 kcal i posilki chyba z 8 razy dziennie, ale to pod kontrolą lekarzy. Myślę, że powinnaś się zacząć zdrowo odżywiać, ale o dietach typowo odchudzających zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale autorka do chudniecia
miała czas przed ciaża a ze w ciąży nagle chce schudnąć to zakrawa to raczej o chorobe psychiczną !!!!! Jesli przed ciażą sie nie udało to zapomnij ze w ciąży się uda!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to cie moze pociesze
to napis co jadasz w tygodniu to lepiej doradzic. ale jak tu pisza! minimalnie weglowodany, raczej bialka, warzywa na parze, zdrowe tlusucue a nie smalec, masla czy margaryne zapomnil o slodyczach, paczkach, frytkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laktator
nie jedz słodyczy ,ogranicz cukier a jesli juz to tylko trzcinowy,jedz duzo warzyw zielonych ale nie wzdymających bo to moze byc problem z gazami w ciązy,czesto sie zdarza,pij duzo wody ,unikaj pieczywa,ziemniaków ,zastąp je kaszą np gryczaną starj sie jeśc małe porcje,dokładnie i powoli zując każdy kęs aha i pzred każdym posiłkiem wypij szklankę wody,to wypełnia zoładek i mniej zjesz powodzenia,mnie się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to-i-ja
Zero slodyczy, zero fast foodow, gazowanego, smazonego. Gotowane mieso, pieczone ryby, ryz, kasze, pelnoziarniste pieczywo, niewiele ziemniakow. Chude mleko, duzo chudych twarogow. Jogurty naturalne zamiast slodkich. Zero cukru. Zadnych ciasteczek, buleczek, zamiast tego fura warzyw. Ja jadlam mniej wiecej tak: sniadanie: 2 kanapki z pelnoziarnistym chlebem, salata, wedlina, pomidorem, jajkiem. 2 sniadanie: musli, brzoskwinia obiad: zupa jarzynowa, piers gotowana, bukiet warzyw (czasem i pol kg) podwieczorek: jogurt naturalny z owocami kolacja: salatka z kurczakiem, grecka, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadnych parowek
Nie maja zadnych wartosci,sam tluszcz. Weglowodany musisz jesc w postacie pelnoziarnistego pieczywa lub np owsianki. Ser zolty tez w odstawke. Najlepiej na kolacje jak najwiecej bialka,bez wegli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieto trzeba było dbac o wagę przed ciążą a jesli n ie planowałaś to teraz się nie odchudzaj tylko racjonalnie odzywiaj a po ciąży i tak nie będziesz miala czasu liczyć kalorii ja przytyłam w kazdej ciąży po 30 kg wszystko spuściłam jedz duzo warzyw mało mięsa dużo się ruszaj i najpierw idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko a nie masz przypadkiem
niedoczynności tarczycy? jakie miałas badania robione przed ciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama mama
mam 27 lat po dwóch ciążach ważylam 84 kg, od chwili gdy zaszłam w ciążę przez zle samopoczucie i mdłości schudłam do 72 i później jeszcze 2 kg. Na ostniej wizycie u lekarza okazało sie że przytyłam 4 i lekarz powiedział ze to zadużo i mam się odchudzać żeby tak szybko nie tyć.stsram się jeść zdrowo i dzielę posiłki z 3 na 6 ale nie pomaga ważę już 75 co mam robić? pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama mama
dodam jeszcze że lecze sie na niedoczynnosc tarczycy i nadcisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama mama
dodam jeszcze że lecze sie na niedoczynnosc tarczycy i nadcisnienie jestem w 18 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem aktualnie w 16 tc i Przytylam niecały 1 kg. Jem 5 posiłków dziennie ale niedużych. Nie chodzę głodna. Piję głównie wodę niegazowana i herbatę zieloną, czasami jak najdzie mnie ochota to sok. W zasadzie to jem wszystko tylko małe porcje. Zdarza mi się nawet czasami zjeść pizzę :-) ale to rzadko. Nie mam zachcianek. Unikam słodyczy, pączków, chipsów itp. Wszystko z głową i z umiarem bez obzarstwa. Myślę że to nie jest dobry czas dla ciebie żeby się odchudzać i zrzucać wagę. Raczej musisz się teraz prsypilnowac żeby za dużo nie przytyć to po ciąży będzie ci łatwiej zrzucić :-) ja np. mam taką schize że waze się codziennie i pilnuje się ze jeśli jednego dnia zjem coś bardziej kalorycznego to drugiego jem same lekkie posiłki i jakoś to idzie :-) Jak byłam w ciąży z córką to na tym etapie miałam już 5 kg do przodu. Moja szfagierka też jest teraz w ciąży i w 16 tc miała już ponad 7 kg do przodu - ale jej się buzia nie zamyka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama mama
dzięki za odpowiedz. Do tej pory czulam się żle w swojej wadze i bardzo się cieszyłam jak schudłam, tyle tylko że odkad mdłości ustąpily ciągle czuje sie glodna. Dzielę posilki conajmniej na 2 i próbuje oszukać sie wodą ale niemoge się na niczym skupić, myslę tylko żeby coś zjeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra_rada
przed ciążom ważyłam 99 kg gdy poszłam do dietetyka bo to już była tragedia dał mi dietę na której schudłam już do 92kg w 2 miesiące a wtedy okazało się że jestem w ciąży (planowanej 4 tydzień ) bałam się co dalej ale dietetyk do diety dołożył mi trochę owoców, warzyw zalecił mi że jak mimo to będę głodna to pić soki, jeść jogurty odtłuszczone itp. Przy swojej wadze mogę przytyć max 6-7 kg. jak na razie jestem w 15 tyg. ważę 90 kg, nie miałam żadnych mdłości, w ogóle ciąże jak na razie przechodzę bezobjawowo (wiem mam ogromne szczęście), maluszek rozwija się bardzo dobrze i póki co to działa. Nadmienię że od razu tą dietę skonsultowałam ze swoim lekarzem, powiedział że jest bardzo dobra dostarcza wszystkiego co w ciąży potrzebuję i spokojnie mogę się jej trzymać. Dlatego jeśli nie chcesz zbytnio przytyć, zdrowo się odżywiać żeby pomóc sobie i nie zaszkodzić maluszkowi proponuje wizytę w DOBREJ klinice leczącej otyłość gdzie dobiorą dietę dla ciebie i maluszka. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość issskayw58
Hmmmm, wiele jest środków na odchudzanie, ale które działają? Niewiele z nich. W miarę wiarygodny ranking działąjących można zobaczyć tutaj: http://moczdrowia.pl/chudnij/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbezpieczniej jest stosowac diete dla cieżarnych z cukrzyca ciazowa... ja mialam duza nadwage i moja gin mi polecila ta diete. Polega ma jedzeniu regularnie, wszystkiego o niskim IG. W ciąży przytyłam 5 kilo a po porodzie spadło mi 18 wiec dzidzia wody płodowe i wszystko co spadło w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeźeli faktycznie masz nadwagę to najbezpieczniej jest skonsultować się z dobrym dietetykiem, on ułoźy odoowiedni jadłospis, dzięki czemu dziecko nie będzie narazone naniebezpieczeństwo a ty na zbytnie zwiększenie wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja schudłam w ciąży. Obecnie 28 tydzień i minus 2 kg. Zaczęłam po prostu zdrowo jeść, ponieważ troska o malutką istote we mnie okazała się silniejsza niż zywieniowe pokusy. Zamiast bułki z serem i majonezem na śniadanie jem chleb pełnoziarnisty z dużą ilością warzyw i białym serkiem lub chudą wędliną. Na obiad nie objadam się pizzą czy "czymkolwiek byle w serze"- staram się gotować z jak największą ilością warzyw, używam dużo ryżu ciemnego i kasz, nie smażę. Nie jem dużych kolacji. Dodatkowko w międzyczasie zajadam kiwi, dzięki czemu nie mam problemu z zaparciami a mam straszną ochotę na owocę: kwii, nektarynki, truskawki (zaczyna się już sezon). Zaczęłam ciążę z dużą nadwagą: 92 kg przy 172. Na początku ciąży ważyłam ok. 85 kg przez mdłości i wymioty a obecnie waga waha się pomiędzy 89-90 kg i nie rośnie. Oczywiście wszystko pod opieką ginekologa. Jedynym grzechem na jaki sobie pozwalam to lody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabslsownsnsks
Boze kochany... 1. wszystkie poradniki piszą iż osoby ktore przewaznie byly szczuplejsze w ciazy tyją owiele wiecej niz panie ktore waZyly kolo 80 kg zawsze przytyją mniej. 2. Paniom ktore sie chwala ze sa w nastym tyg ciazy i malo przytyly POCZEKAJCIE DO TRZECIEGO TRYMESTRU 3. Moja waga zawsze 54kg ale caly poerwszy trymestr wymiotowalam doalownie od rana do wieczora schudlam do 51 kg co jest ABSOLUTNIE ZALECANE I JAK NAJLEPSZE DLA NASZEGO ORGANIZMU BARDZO DOBRY OBJAW choc nie mily i okrutny. 4. Wygladalam jak anoreksja ale wymioty sie skonczyly cwicze bo zawsze cwiczylam i nic to nie da i nie daje jem co chce rownoez raczej zdrowo i tyje po sobie nie widze jakos strasznie to tyje jak szalona . Juz 28 tydzien a ja przytylam norme ksiazkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BabaDuża
Mi pomogła dieta cukrzycowa 6 posiłków i zdrowe jedzonko nic nadzeyczajnego platki owsiane kasza ryż basmati zytnie poeczywo i calkowicie zrezygnowalam z białej mąki czyli poeczywa białego i makaronu. Polecam dietę cukrzycową 2000 kalori i jest ok. 26 tydzień i minus 10kg wszystko zdrowo i anemia się zmniejszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefka

Mnie ginekolog zakazał stosowac diete dla cieżarnych tak zwana cukrzycowa. Podobno jest to wymyśł jak on to nazwał "mamusiek". Postanowiałam znienic ginekologa i trafiłam na starszą babeczkę i ona też powiedziała ze ta dieta jej zdaniem nie do końca jest okej. Zaleciła mi stworzyc diete tylko dla mnie, ale żaden dietetyk nie chciał sie tego podjąć. Dopiero Pani Dr Dethloff podjeła się tego, może dlatego, że ma u siebie takie maszyny i możliwości, ze jej nic nie straszne. Po tygodniu od badań dostałam spis posiłków, które są zalecane jak i ćwiczenia które mogę robić aby poprawić swoje samopoczucie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×