Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak dlugo karmilyscie wylacznie piersia

Polecane posty

Gość gość

Tylko piers bez wprowadzenia nowych posilkow. Ja karmie 5 mies pediatra powiedziala zeby juz wprowadzac posilki niestety mala ma straszne zatwardzenie. Mysle ze to jednak za wczesnie dla niej na dodatkowe jedzonko. Do kiedy moge miec mala na samej piersi? 6m? Czy dluzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U córki po skończonym 6m u syna po 4 ale dlatego ze jest duży. Je już marchewek, ma 4 m i tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 tygodni. Potem mm. Podczas karmienia piersia dodatkowe posilki stale zaleca sie po 6 /7 miesiacu, dzieci na mm po 4 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest jeden z mitów! Czy na piersi, czy mm, wprowadzanie stałych pokarmów powinno zaczynać się od 6 miesiąca! Słoiczki, kaszki i inne oznaczone są 4+ dlatego, że wiele matek i tak zaczyna rozszerzać dietę właśnie wtedy. Ale powinno się zaczekać do pół roku, gdyż wcześniej żołądek malca jest niedojrzały. Nie ma tu znaczenia kp czy mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakich mitów? przecieZ w schematach zywieniowych tez tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 tygodnie po tym czasie zaczełam wprowadzać mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maluch jest gotowy na nowe jedzenie poza mlekiem(nieważne jakim) po 6 miesiącach. Chodzi o jego układ pokarmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbowałam od 4 ms wprowadzić stale ale srednio chciała wiec tak z 5 miesięcy samo mleko z cycka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A od czego zaczęłaś? Jeżeli od marchewki gotowanej, to nic dizwnego, że dziecko ma zatwardzenie. Spróbuj np ziemniak, dynię, albo jabłko. Ja czekałam do pół roku, ale głównie dlatego, że synek miał alergię i lekarka kazała poczekać do tych zalecanych 6 mcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po 5.5 miesiąca zaczełam wprowadzadzać ale wiekszosc 99% wypluwał, w sumie dopiero zaczał coś tam innego jesć po 7,5 miesiąca ale tez malutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 miesiące, później zaczęłam rozszerzać dietę. W zasadzie od razu chętnie jadł to co dostawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
równe 6 m-cy po narodzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn 5.5 mies i od kiedy zaczęłam wprowadzać posiłki stałe to zaczął mieć zatwierdzenie. Dziś ma prawie 6 lat i ma zaparcia nawykowe. Problemy zaczęły się po odstawieniu od piersi. Córka kp 4 mies ma teraz półtora roku i wszystko jest ok. Autorko, skoro widzisz, że dziecko ma problemy z wyróżnieniem się, radzę zostać przy piersi jak najdłużej. Możesz wprowadzać inne posiłki lecz nie rezygnuj całkowicie z kp. Ja gdybym wiedziała wcześniej to bym syna przy piersi trzymała dłużej. Niestety pod namową pediatry gdy zaczęłam rozszerzać dietę, przestałam kp w 6 mies. To był mój błąd, za szybko. Teraz są problemy i bardzo szkoda mi synka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 miesięcy karmialm piersią. ale jakbym miala mieć drugie dziecko, to karmilabym piersią tylko miesiąc może dwa. ale drugiego nie będzie. mialam aborcję farmakologiczną w lutym. odtąd już BARDZO uważamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
do końca 7. msc. potem glownie tez piers,inne jedzenie było takie...bardziej zabawą,ciekawostką mogło byc lub tez nie to było dla niej obojętne...trochę podziubała a jak była głodna to chwytała za pierś , smiało mozesz jej dawac piers kiedy i jak długo tylko chce a co do innych posilkow to próbuj jabłuszko,jakies lekki rosołek itd aby lekkostrawne i o niskim indeksie glikemiczym. a jak cos się bedzie działo to smiało mozesz karmic do roku i dłuzej,moja karmiona p. ma ponad 2 latka,wszystkie parametry na szóstkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama piersia 6 miesiecy, pozniej zaczelam wprowadzac inne pokarmy, ale i tak piers dominowala. W sumie karmilam 14 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierś wyłącznie przez 6 msc, a łącznie piersią karmiłam 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wifigdansk mam do Ciebie pytanie: karmię piersią 12miesięczną córeczkę, inne posiłki (oprócz zupki) dostaje do ręki i albo wyrzuca albo je - wiadomo jak to z maluchami :) poza tym dziewczyna należy do wybrednych ;) zastanawiam się kiedy przyjdzie taki czas, kiedy będzie zjadała posiłki stałe w takiej ilości, że się naje i nie będzie się domagać po nich piersi. Jak to było u Ciebie? Będę wdzięczna za radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
gość wczoraj hm ja nie jestem jakas specjalistką,kieruje sie intuicją... co do Twojej-kazde jedzonko odrzuca? jabłko,marchew,jakiej dietetyczne ciasteczka,nic nie chce nawet z ciekawosci? acha teraz doczytalam, ze nieraz je. pytasz kiedy całkiem odstawi piers? moja jeszcze nie odstawila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dietolandia
Zapraszam do polubienia strony Dietolandii wszystkich rodziców, którzy zainteresowani są prawidłowym żywieniem dzieci. https://www.facebook.com/grupaoppzywienie?ref =aymt_homepage_panel Codziennie nowe informacje zupełnie za darmo usmiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4m-ce. Potem raz dziennie marchewka z ziemniakiem. Nie bylo zatwardzen ani bolow brzucha, ale liczba wybroznien zmalala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkara
Wyłącznie piersią karmiłam 4 miesiące, ale było upalnie więc przepajałam dodatkowo niewielką ilością koperkowej herbatki. Wydaje mi się że po 5 miesiącu trzeba jednak dodać i jabłuszko i więcej płynów, bo kiedy przestałam podawać dodatkowo picie zaczęły się zaparcia, niby stosowałam dicopeg i metodę na termometr i minęło ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulka34
Ja 7 mcy. Po odstawieniu przerzuciłam się na pierwsze mleka i produkty, najpierw było zatwardzenie i dicopeg, potem już coraz lepiej i brzuszek zaczął się przyzwyczajać. Grunt to się nie zniechęcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyłącznie 5.5 miesiąca bo wracałam do pracy a dziecko było bezbutelkowe, nigdy nie piło sztucznego mleka ani krowiego regularnie w większych ilościach. Ogólnie karmiłam 4 lata. Moje koło 2l. przestało dopominać się o pierś między posiłkami, za to zostały karmienia poranne, po pracy i wieczorne, po 3 urodzinach już zazwyczaj wieczorne, jedynie jak chciała wziąć je choroba to dopominało się częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadajcie z tym spamem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponad 7 ms - czekałam żeby sama zaczęła siadać - i wtedy zaczęłam rozszerzać dietę. Kp jest jednak podstawą w dalszym ciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tydzien kp. Pozniej mm, a pierwszy ziemniak tydzien przed 4.miesiącem. Teraz ma 5 miesiecy, raz dziennie je obiadek lub deserek sloiczkowy, zadnych zaparc, kupa raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko na cycku 7mc dopiero po skończonym zaczelam wprowadzax inne smaki. Łącznie karmiłam piersią 2l.odstawilam w dniu urodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
A ja podbiję temat. Mój syn ma już 7,5 miesiąca. W wieku 5 miesięcy odrzucił całkowicie pierś przez ząbkowanie (ma już 8 zębów, wtedy naraz szło mu 5 :o), ale nadal chce jeść tylko moje mleko, więc odciągam mu laktatorem. Nie siedzi jeszcze samodzielnie, wszystkimi pokarmami poza mlekiem wymiotuje. MM nie chce pić - ogłasza strajk głodowy. Ja już mam dość odciągania - co byście zrobiły na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×