Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak dostac wychowawcze?

Polecane posty

Gość gość

Za miesiac kończy mi sie macierzyński. Chce iśc na wychowawcze. Czy dostane te 400zł jesli moj partner ( nie mamy slubu) zarabia na czarno 6tys ( brak umowy) wynajmujemy 3 pokojowe mieszkanie, mamy samochód ja mam na umowie 1500netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nic nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co ma do tego gdzie mieszkacie i czym jeździcie? Liczą się udokumentowane dochody twoje i ojca dziecka, a że ściemniacie i oszukujecie przy jego umowie to tak, społeczeństwo wam zafunduje zasiłek, nawet na 500+ się załapiesz i zasiłek rodzinny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo ja myślałam że ktoś to może sprawdzić że mamy kase na wynajem i samochód a chcemy kase za wychowawcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak to w koncu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracodawca musi ci dać zgodę na wychowawczy i idziesz z tym do mopsu.beda chcieli też dochody twojego męża albo zaświadczenie z urzędu pracy jak nie pracuje ( tak musisz mówić skoro na czarno zarabia).raczej nikt nie prawdziwa faktycznego stanu chyba że was ktoś podkabluje.lepiej się nie chwal,że dostajesz te 400zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdura, jakie zaświadczenie z Urzędu Pracy? Nie ma u nas obowiązku rejestrowania się w UP, może być oficjalnie bez pracy ale jej nie poszukiwać. I skąd panie w MOPS mają wiedzieć że wynajmujecie mieszkanie? Albo że macie samochód? Jeśli ci nie wstyd, to bierz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj facet tyle kasy zarabia, a tobie tak zależy na tych 400 zł? Wstyd:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I licz sie z tym, ze pracodawca znajdzie kruczek, zeby Cie zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego Autorko jesteś taka oszustka co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- musisz przede wszystkim mieć umowe o pracę - składasz do pracodawcy podanie o urlop wychowawczy który jest BEZPŁATNY - gdy masz zgodę pracodawcy na urlop to idziesz do MOPS i składasz wniosek o zasiłek rodzinny oraz o dodatek do rodzinnego z tytułu urlopu wychowawczego (400 zł) - jeżeli na rodzinne się nie załapiesz (kryterium ok 580 zł na osobę) to wychowawczego też nie dostaniesz bo to jest DODATEK do rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy mops bedzie pytał o dochody partnera? i czy bedzie pytał gdzie mieszkamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No podpowiedzcie dziewczynie, jak ładnie pyta. A nie tylko ,że wstyd, wstyd to kraść i z d**y spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc owszem- wstyd, bo skoro wstyd to kraść... jak inaczej nazwać sytuację w której ktoś po pierwsze- ukrywa dochody, po drugie- z tytułu tego ukrywania dochodów pobiera nienależne świadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli nie jesteście małżeństwem to nie powinni pytać o partnera ale nie wiem... nie byłam w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka kradzież kobieto!! Ludzie na stołkach okradają nas w biały dzień, a ty dziecku żałujesz? Co to jest te 400 zł? Myślisz ,że autorka przez to się wzbogaci? Mieszkanie kupi czy na Teneryfę poleci? To są pieniądze na drobne wydatki dla dziecka. Przykre to , że kobieta - kobiecie wilkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie. Umowe mialam do porodu. Teraz zus mi wyplaca macierzynskie ktore konczy mi sie w grudniu. Wychowawcze mi sie nie nalezy. Maz tez pracuje na czarno i dostajemy zarowno 500plus jak i rodzinne. Slyszalam ze jak skonczy mi sie macierzynski moge isc do urzedu pracy po zasilek dla bezrobotnych. Czy dostane wtedy ten dodatek 400zl? Zawsze sie przyda na drobne wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kradzież to kradzież - a Ty widać na złodziei głosujesz bo dzięki temu usprawiedliwiasz swoje złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie złodziejstwo?! Kobieto opanuj się, ja nikogo nie okradam. Nie mam żadnych dodatków, zasiłków , itp.; ale jeśli ktoś może wystarać się o jakiś zasiłek to chętnie pomogę, podpowiem. Nie bądż taka zawistna i zgorzkniała bo szybko się zestarzejesz. Pozdrawiam kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy jak powiem w mopsie że partner nie zarabia ( pracuje na czarno) to dostane zasiłek wychowawczy? a czy ktoś może podkablowac nas że zarabiamy duzo wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze mowie ze partner nie pracuje a tez robi na czarno i nikt wiecej o nic nie pyta. Nie musze sie przeciez tlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MOPS może sie toba zainteresować skoro nie wracasz do pracy, partner nue pracuje, nie zarabia to za co utrzymujecie dziecko i siebie? Poprosisz o 400 zł a reszta to skąd? Formularz sie wypełnia i adres tez zawsze podaje sie wszędzie to wiadomo ze potrzebne sa na to pieniądze, stały dochód. Mi byłoby wstyd tak ściemniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam taki dylemat jak Autorka, ale boję się właśnie-ze tak jak napisała osoba wyżej- zaczną się interesować. no bo skoro ja na BEZPŁATNYM wychowawczym, facet nie pracuje, to z czego żyjemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×