Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak dziś skonczylam 37 t.c.to wpisaliby mi ze urodziłam w 37 czy 38?

Polecane posty

Gość gość

Wkurzają mnie już te internetowe kalkulatory tygodnia ciąży...Na jednym mi wychodzi że jestem w pierwszym dniu 38 tygodnia, a na innym tez internetowym że jestem w 37 tyg.+1 dzień. Czyli co, jakby się teraz dziecko urodziło to wcześniak? :/ bo 37 tydzien+1 dzien? :/ mam 37 skonczone to wpisaliby mi 37 czy 38? chore to jakieś :/ w dodatku nawet lekarz ma problem z matematyką, jeden mi obliczyl termin o jeden dzien wczesniej a drugi jeden dzien pozniej :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn. sorry wczoraj skonczyłam 37 a dziś jest pierwszy dzień 38. to jakby się urodził w tym tygodniu to mu wpiszą że 37 tc czy 38? te kalkulatory mi w głowie mącą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze dziecko urodziłam w 38 i5 dniu ciazy na karcie wpisano poród w 39 tygodniu. Drugie 39 i 0 dni wpisano 39 tygodni. Trzecie urodziłam w 37 tygodniu 21 dni przed terminem na karcie wpisano poród w 39/40 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
37+1 to 38 tydzien 36+6 (czyli 37 tydzien) to ostatni dzien na oficjalnego wczesniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem czego nie rozumiesz autorko.roznica jednego dnia polega na tym ze mamy rok przestępny.wyliczanie terminu ciazy z om to minus 3 miesiące plus 7 dni.np.w moim przypadku ostatnia miesiaczka miala miejsce 10.11.2015 czyli termin 17.08.2016 jednak z powodu roku przestępnego termin mam na 16.8.licząc tygodnie ciazy niektórzy liczą pierwszy tydzien od pierwszego dnia inni pierwszy tydzien dopiero po 7 dniach.to bardzo proste.ja liczę ukończone tygodnie + dni kolejne dodając pelny tydzien dnia 7 inni liczą sobie odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko gdybys dziś urodzila to wpisza ci ze urodzilas w 37 tc, bo musi być całkowicie skończony tydzień. tak mi to polozna wytlumaczyla w szpitalu, bo tez tak miałam i się zastanawiałam jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:14 - bzdura, bo 37+1 to juz 38 tydzien leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jesteście zacofane i wstydzicie się partnera przy badaniu cipki i porodzie to macie! Można trafić gdy jesteście same jak pacjentka. ..Badanie u ginekologa: Lekarz rozpiął rozporek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no mówię Wam że się pomyliłam i mam dzisiaj pierwszy dzień 38ego tygodnia, a nie ostatni 37ego. Czyli jak w tym tyg.urodzę to wpiszą że 38 t.c?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.17 mowi się ze to już 38 tydzień, ale gdyby teraz urodzila to w karcie wpisz ze urodzila w 37 tygodniu, bo tyle tygodni jest w pełni ukończonych, a nie 38, bo go jeszcze nie skonczyla. rozumiesz czy nie? i tak jest na 100%, bo miałam taka sama sytuacje jak autorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak urodzisz w tym tyg to ci wpisza ze w 37 urodzilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:39 cóż, Tobie wpisali w tym wypadku 37 t.c. ale zobacz, parę postów wyżej ktoś pisze że rodził w pierwszym dniu 38ego i wpisali 38. Pewnie zależy od szpitala, od wpisującej pielęgniarki. Ale powinny byc jakies jasne zasady a nie takie pitolenie bo chaos to wprowadza i zmartwienia czy nie wcześniak :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:39 - nie, w karcie napisanoby ze urodzila w 37+1, czyli w 38 tygodniu. nikt ci nie napisze ze urodzila w 37 tygodniu, skoro ciaza zakonczyla sie PO SKONCZONYCH 37 tygodniach, czyli w 38. cos co sie skonczylo, nie moze trwac, wiec to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może po prostu te pielęgniarki nawet na tak prostej matematyce się nie znają i nie rozumieją że skonczony 37 tydzien jest SKONCZONY. smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyjaśnij jak rozumiesz skończony tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 37+ 3dni i dla mnie to 37tydzien.niektóre kalkulatory liczą odrazu jako pełny i pokazuje mi 38 jednak ja w 38 będę dopiero we wtorek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzę że się nie dogadamy...no dobra. To jest ktoś chętny do wyliczenia mi, w którym to jestem tygodniu? ;) Ostatnia miesiączka 13 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes w 37tygodniu masz termin na 19 listopada dni w mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam miało być napisane rodzisz 3 dni po mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jak mogę być w 37 tygodniu, skoro dziś jest pierwszy dzien 38ego? ;) to ja, od 13 listopada. A wiesz co jest zabawne? Lekarz mi napisał termin porodu na 20 sierpnia, nie wiem czy mu sie cos przyśniło czy skąd on to wziął :| mi też wychodzi 19.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.57 naprawdę trzeba ci tlumaczyc co to jest skończony tydzień? nie madra jesteś czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej lekarce kółko to ktorym oblicza tez pokazuje dzień pozniej dlatego ze mamy rok przestępny kółka tego nie przewidują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem skąd wychodzi ci 38 tydzien.wez sobie kalendarz i policz ręcznie od 13 listopada ile minelo tygodni i wyjdzie ci w którym jestes.lub wstecz od 19.sierpnia do dziś równe 3 tygodnie skoro ciąża trwa 40 typdni to za 3 tygodnie będziesz w bonusowym 41?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za miesiac koncze 27 lat wiec jestem w 27 roku zycia, idzie mi 27 rok zycia, skonczylam lat 26 a za miesiac koncze 27. Nie zrozumiem nigdy logiki dziewczyny z 15.59, mow ze skonczylas 37tc a nie ze jestes w 37, jest to nie logiczne co mowisz. We wtorek zaczniesz 39. W dzien terminu konczysz 40 tydzien i ciaza trwa pelne 40 tygodni, a wedlug tego rozumowania to w dzien terminu skonczysz 39, to gdzie sie podzial 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 16:07 no właśnie mi nie trzeba tłumaczyć ale wy za ukończone uważacie rozpoczęte na to wychodzi.37tydzien i 0 dni to nie 38 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.45 nie pisz ze nikt nie napisze, bo ja tez tak miałam bylam 40+2tc a w karcie miałam napisane ze urodziłam w 39 tc. także nie pisz ze nikt tak nie napisze skoro ja i jak widać inne osoby tez tak miały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam termin na 12 lipca urodziłam 11lipca mam w książeczce wpisane prod w 39t6d wiec chyba trwa 40 tygodni i 0 dni a nie 40 i 6 kolezanko wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no a jak ktoś ma dzisiaj 38 t.c. + 1 dzień to mu wpiszą 39?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×