Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak jest w waszych przedszkolach z konkursami

Polecane posty

Gość gość

Jestem ciekawa czy w każdym przedszkolu jest tak jak u nas tzn ze do praktycznie kazdych konkursow w danej kategorii sa wyznaczane zawsze te same dzieci co roku ? U was tez tak jest jesli dziecko brało udział w zeszłym roku w konkursie to w kolejnym roku do tego samego konkursu jest ponownie wybrane to samo dziecko ? Czy przedszkolanki wyznaczają tez inne dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze wypowie sie ktoras z mam, bylabym wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przedszkolu nie wyznaczamy dzieci do konkursów, tylko czekamy na zgłoszenia od chętnych. Nic na siłę, udział biorą tylko te, które chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, a czy jest tak ze panie przedszkolanki wybieraja konkretne dzieci ktore poprzednio braly udzial w konkursie? Cały czas te same dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas na konkursy jeździły wyłącznie te dzieci, które naprawdę się nadawały np na recytatorski - dzieci mówiące już wyraźnie, z dobrą pamięcią i chętnie występujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież jakaś byle ciamajda nie może reprezentować przedszkola i robić wstydu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przedszkolu nie wyznaczamy dzieci do konkursów, tylko czekamy na zgłoszenia od chętnych. Nic na siłę, udział biorą tylko te, które chcą. x u nas taka samo, pani pyta kto chce brać udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci chodzace na zajecia logopedyczne np na konkurs recytatorski także były wybierane? Mysle, ze spośród sporej grupy dzieci jest w kim wybierać nie muszą co roku jeździć te same dzieci tylko i wyłącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli te dzieci sa najlepsze w czyms i sa chetne to pewnie i moga te same. Nie zawsze kazde dziecko chce brac udzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, ze nie zawsze każde dziecko chce brać udział lecz mi chodzi o sprawiedliwe danie szansy innym dzieciom dlatego pytam czy w waszych przedszkolach tez tak jest ze panie wyznaczaja co roku tych samych dzieci nie pytajac innych o zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To im powiedz ze sie nie zgadzasz, a nie na kafe sie zalisz? jak jestes pewna ze nigdy w grupie sie nie pytaly innych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w przedszkolu wszystkie dzieci chca brac udzial w konkursie :-) nie wszystkie sie nadaja ( nie chodzi o talent ale tez emocje , ) i nie wszystkie wygraja:-) ,....ale wszystkie mamusie i wszystkie dzieci chca wygrywac ,takie posrane czasy mamy teraz ze jak ktos drugi rok z rzedu wygrywa to trzeba zarzucic kumoterstwo, lub mobing lub faworyzowanie nauczycielowi....tak dla pocieszenia ze moje dziecko nie zostalo nawet zgloszone do konkursu. Potem bujaja sie po swiecie z wykształcenia lekarze a zawodowo szarlatani, lub z wykształcenia aktorki a zawodowo hostessy itp....nie ma to jak zdrowe cisnienie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdaje sobie sprawę że teraz są takie czasy a nie inne... jednak kiedy po raz kolejny to samo dziecko idzie na ten sam konkurs to czy to jest sprawiedliwe wobec innych dzieci? czy to nie jest wyróżnienie? ja doskonale rozumiem że nie każde dziecko się nadaje ale napewno nie jest tak ze w grupie dzieci nie można znaleźć innego dziecka które spełnia predyspozycje tylko ciagle wyznaczać te same osoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, ale jeżeli dziecko ma naprawdę bardzo duży talent , z kilometra widać ze to będzie aktor lub świetny mówca, wykładowca.. to mam po roku nie brać go na konkurs recytatorski bo "trzeba dać szansę innym dzieciom" ?Co roku przygotowuję dzieciaki i wybitne jednostki zdarzają się naprawdę rzadko więc jak już są to szlifuję diament dopóki regulamin konkursu i wiek dziecka się zgadza., nie patrzę na to czy już kiedyś z nim gdzieś jechałam na konkurs, patrze na to czy ma potencjał i czy się męczy , stresuje, jeżeli jest stworzony do publicznych wystąpień to jest w każdym przedstawieniu głównym wykonawcą min.dlatego że uczy się szybko wiersza i interpretacja i dykcja to czysta technika,szybko to można ze zdolnym uczniem opanować, a z przeciętym to po prostu orka na ugorze.. Jeżeli jednak rodzic b.chce i widzi potnecjał swojego dziecka to mówię mu gdzie są kółka teatralne, plastyczne w moim mieście , domy kultury, szkoły muzyczne, każdy diament da się oszlifować nawet jeżeli dziecko ma blokady emocjonalne to często pod wpływem długich prób i ćwiczeń opanowuje na tyle materiał że można jechać na niejeden konkursik i ......wik syty i owca cała. To proste, wystarczy zrzucić trochę pracy na siebie a ie na nauczyciela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, może przeceniasz swoje dziecko? Bo nie wierzę, że Cię to boli z powodu sprawiedliwości społecznej. Po prostu Ty chciałabyś by Twoj dzieciak gdzieś pojechał, ale go nie biorą bo jest ktoś lepszy (nie tylko pod względem umiejętności, ale też opanowania stresu itd bo to ma być przyjemność a nie pokaz ambicji mamusiek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie chodzi mi o to aby moje dziecko jechalo na ten czy inny konkurs chodzi mi o to że wsrod grupy dzieci mozliwe jest znalezienie innego dziecka niz w zeszlym roku niekoniecznie moje dziecko musi byc wybrane i danie szansy na wykazanie się innym dzieciom nie co roku powielanie schematu bo tak najlatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka lewicowa jesteś? Walczysz o cudze dobro? To może jakiś komitet z innymi rodzicami załóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie konkurs w przedszkolu ? u nas sa dla chętnych np ładny stroik świąteczny czy jakiś tam obrazek no i tyle . Bierze udział kto chce i każdy wygrywa tzn każdy dostaje dyplom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak z ciekawości zapytam,naprawdę myślicie ze nauczyciel to misjonarz jakiś? Chyba ma prawo nie lubic jakiegos dziecka a inne lubic. Oczywiście profesjonalizm polega na tym by uczniowie nie zorientowali sie ze tak jest,ale coz ....zycie :-) ja jak widze talent to faworyzuje pelna para.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tez tak jest ze caly czas te same dzieci. Ok mogę się zgodzić że jedno dziecko ma w czymś talent to niech bierze udział w konkursie któryś raz z rzędu w danej dziedzinie ale dziwne że tak jest w każdym konkursie czy to chodzi o wierszyk, malowanie, tanczenie itd. Nawet ma przedstawieniu dla rodziców jest kilka dzieci które ciągle dostają po kilka wierszyków i piosenek a reszta jedno zdanie albo wcale i robi za "tło" dla tych "utalentowanych". Przecież nawet jak inne dzieci nie wypadna mega profesjonalnie na przedstawieniu dla rodziców to chyba nic takiego się nie stanie. Nie wiem jak w dużym mieście ale w małych gdzie większość wie wszystko o wszystkich częściej wybierane są dzieci rodziców na lepszych stanowiskach. Nie wszędzie tak się dzieje ale wydaje mi się że e większośći tak właśnie jest:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×