Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak można być zaręczonym i nie planować ślubu?

Polecane posty

Gość gość

No rozwalają mnie takie określenia - jesteśmy zaręczeni ale ślubu nie planujemy... to po co te zaręczyny, dla pierścionka? jak się ktoś oświadcza i pyta czy wyjdziesz za mnie to chyba po to aby ten ślub planować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jednak można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm...Ja od kilku dni jestem zaręczona ale póki co ślubu nie planuje.Za rok zaczniemy robić coś w tym kierunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak samo jak mozna byc zonatym i nie planowac rozwodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz to tylko dla szpanu te zareczyny :D tzn dla zmiany statusu na facebooku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czy wy w ogóle wiecie czym są zaręczyny? to nie tylko pierścionek, romantyczna kolacja itd, facet pyta wtedy kobietę - czy wyjdziesz za mnie, to skoro nie planujecie ślubu to po co ten cyrk? to tak jak osoby, które nie uznają KK biorą ślub kościelny bo biała kiecka jest fajna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie też to porażka. Moja kuzynka "zaręczyła" się z chłopakiem przed wyjazdem do pracy za granice od "oka" haha a potem jak ja się zaręczyłam, dostałam od narzeczonego pierscionek z brylantem. To tamta zażyczyła sobie potem nowy pierścionek zaręczynowy przed kolejnymi "zaręczynami", juz są po slubie, no bo ja JUZ JESTEM to nie mogli przeżyć że ja wyszłam za mąż pierwsza, jakby to była róznica?! teraz są po slubie a żyja jak narzeczeństwo- każdy w swoim domu tylko śpią u siebie czasami hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem zaręczyny są deklaracją mężczyzny, że właśnie z tą kobietą chcą spędzić resztę życia. U mnie tak było- ja do ślubu się nie palę, a mój partner a i owszem :) A, że kocham go, jest miłością mojego życia i wybrałam go na ojca swojego dziecka to nie mogłam odrzucić zareczyn- tym bardziej, ze sprytnie zapytał, czy spędzę z nim resztę życia :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
totalny bezsens, już 15 latki "zaręczają się" kupując pierścionki za 50 zł, albo obrączki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zrobiliśmy nietypowo, bo oficjalne zaręczyny były 4 mce przed ślubem i 8 mcy po wyznaczeniu daty ślubu, także my najpierw wyznaczyliśmy datę, a potem oficjalnie się zaręczyliśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka "zaręczyła" się z chłopakiem przed wyjazdem do pracy za granice od "oka" x WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi sie facet oswiadczyl (zaszlam w ciaze) zaczelismy planowac slub zamawiac orkiestre sale termin w kosciele po czym odwolal. Znalazl sobie glupia wymowke i stwierdzil ze nie ma slubu oczywiscie z mojej winy! Chrzanie te zareczyny i takiego narzeczonego. Pierscionek mimo ze sliczny lezy na dnie szafy a slubu nigdy nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zaręczyny były potrzebne, bo to deklaracja i potwierdzenie, że facet jest naprawdę zaangażowany, ale taki poziom zobowiązania mi w zupełności wystarczy, slub to odległa perspektywa. Ja tam nie rozumiem co cię obchodzi czy ludzie biorą ślub tydzień po zaręczynach czy 10 lat- dla ciebie to zadna różnica w końcu, więc skąd ta niezdrowa ekscytacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A mi sie facet oswiadczyl (zaszlam w ciaze) zaczelismy planowac slub zamawiac orkiestre sale termin w kosciele po czym odwolal. Znalazl sobie glupia wymowke i stwierdzil ze nie ma slubu oczywiscie z mojej winy! Chrzanie te zareczyny i takiego narzeczonego. Pierscionek mimo ze sliczny lezy na dnie szafy a slubu nigdy nie bedzie x to może trzeba było najpierw wziąć ślub lub poznać faceta a nie od razu zachodzić w ciążę? liczyłaś że złapiesz go na dziecko? to nie te czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zaręczyłam w święta ale ślub dopiero planujemy za 2 lata, bo najpierw chcemy razem zamieszkac no i sami zarobic na nasze wesele, nie chcemy pieniędzy od naszych rodziców. Ogólnie ślub i wesele planujemy skromne tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co sie wtrącasz w czyjeś życie? ile ty masz lat 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 33-letnia koleżanka tak się zaręczyła żeby sąsiedzi nie gadali, że z chłopakiem mieszka u swoich rodziców. Z narzeczonym brzmi lepiej, i rodzice jej czują się lepiej odpowiadając na pytania, kto to jest "narzeczony D.". Z tego co wiem ona nie chce ani ślubu ani dzieci, a jemu jest wszytsko jedno, bo robi to co ona mu każe, ale nie wiadomo, może jeszcze im się odmieni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielu nie dojrzało do wspólnego życia,zgadzam się z wcześniejszą opinią że wielu robi to na pokaz przecież na fejsie trzeba się pokazać..;/żal...zaręczyny to nie to co kiedyś..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pomimo moich zaręczyn nie zamierzam zmieniac statusu na fb bo dla mnie to trochę oklepane:-) moja rodzina o tym wie i mi to wystarczy w zupełności:-) jak i też nie używam jakoś określenia mój narzeczony bo z reguły mówię mój P... :-) ale też zauważyłam że teraz zaręczyny stracily na wartość a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też jestem zaręczona od 2 lat i nie planuję ślubu na razie - po prostu nie mamy pieniędzy. Od 7 m-cy jestem bezrobotna, oszczędności się kurczą, a 30tys nie znalazłam jeszcze na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy dziecko półroczne, Zareczeni jestesmy 4 lata Nikt z nas nie chce ślubu,bo po co?? Mozesz mi autorko napiśać,po co? Co by taki ślub zmienił? Chyba jesteś 'starszej daty' skoro trzeba brac slub jak sie zaręczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30 tysięcy na ślub? mnie ślub kosztował 90zł - w usc - czy coś koło tego, 30zł wymiana dowodu osobistego, 20 zł nowe zdjęcia do dowodu, 75 zł sukienka i 49zł buty, 35 zł kwiaty. i to tyle :) także nie wiem skąd komuś się bierze 30 tysięcy? moi znajomi brali ślub kościelny to doszło 400zł dla księdza. więc to też nie jest jakiś wielki koszt. rozróżniajcie ślub o wesela, bo nikt wam go robić nie karze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie ja tez nie rozumiem po co zaręczyny jak ktos nie chce ślubu ...bezsensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ślub kosztował 15 tys na 70 osób 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Mój ślub kosztował 15 tys na 70 osób 3 lata temu. x nie ślub a wesele :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo puste dziunie musza pochwalić sie pierścionkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bbb
co was to obchodzi kto się po co i jak zaręcza? wolny kraj jest :D jak ktoś chce coś robić dla picu i dobrze mu z tym to jego wola :) czemu tak nie możecie przeżyć jak żyją inni? Same takie idealne jesteście i aż podręcznikowe we wszystkim? Ja nigdy nie dostałam pierścionka zaręczynowego, nigdy się nie zaręczylismy oficjalnie ani nieoficjalnie, a ślub wzięliśmy i żyjemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwolenniczka konkubinatu Bo ślub bierze sie dla siebie z miłości a nie dla innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak tak zaręczyny .konkubinat , bękart a pozniej biała sukienka i wielkie weselisko hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×