Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak myślicie czy w Polsce będzie kiedyś legalna aborcja?

Polecane posty

Gość gość

Jak myślicie? Będzie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys byla i co?? Dzkekij ze cie nie usuneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego podałaś tak słaby argument? Ja byłam chcianym i planowanym dzieckiem, jeśli nawet moja matka dokonała by aborcji to co? Przecież nie żyłam, nic nie czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do aborcji to ja jestem zdania, że całkowicie legalna to akurat być nie musi. Jestem przeciwko aborcji z powodu "kaprysu" mamusi. Ale jednocześnie uważam, że w przypadku wykrycia poważnych wad genetycznych, czy zapłodnienia w wyniku gwałtu powinna być taka opcja możliwa i lekarz nie powinien mieć prawa odmowy wykonania takiego zabiegu. Dodatkowo uważam, że klauzula sumienia to jakaś pomyłka i powinna ta kwestia zostać uregulowana. Jeśli ginekolog jest katolikiem i zamierza leczyć zgodnie z zasadami wiary, a nie medycyny i prawa świeckiego, to taka informacja powinna być jasno oznaczona na drzwiach gabinetu. A w szpitalach i przychodniach powinni być dostępni lekarze nie będący praktykującymi katolikami.Generalnie to jestem za tym aby przekonania w tymże zakresie u lekarzy ginekologów były kwestią jawną, dostępną dla pacjenta, tak aby pacjent mógł wybrać czy chce się "leczyć" zgodnie z zasadami wiary katolickiej, czy nie.\ No ale cóż, póki wybieramy sobie rządzących z PiS i PO to nic się w tym kraju nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdajesz sobie sprawę, że nie raz antykoncepcja zawodzi? a nie każda kobieta jest gotowa na utratę sylwetki i życia? Wówczas aborcja również powinna być legalna, ale płatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widocznie ta kochajaca cie i olanujaca cie matka zapomniala nuczyc cie myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie lepiej zapobiegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, nauczyła mnie mieć swoje zdanie nie byłam wychowywana w zacofanie. Dziecko jest po narodzinach w macicy jest embrion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:20 Płód jeśli juz. Ale to nie zmieniać faktu, ze masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zdajesz sobie sprawę, że nie raz antykoncepcja zawodzi? a nie każda kobieta jest gotowa na utratę sylwetki i życia? Wówczas aborcja również powinna być legalna, ale płatna. xxx a co mnie to obchodzi, że zawodzi? Licz się z konsekwencjami jak idziesz do łóżka z facetem albo żyj w celibacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta, jeśli nie chce nie musi brać odpowiedzialność po to jest aborcja. Proszę, wymyśl lepszy argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj to fascynujacy argument utrata sylwetki. Alutka. Ps autorka to kretynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponieść odpowiedzialność*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoja matka to niezla suka jak ci zapodala ze do 9 mies ciazy to embrion. Widac ze macie ubytkibw mozgu obie. Nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz masz zamiar mi ubliżać? Podaj mocny argument świadczący o tym, że kobieta musi ponieść odpowiedzialność i nie może usunąć niechcianej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie to zabójstwo! trzeba być zwykła suka zeby poddac sie aborcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw embrion, potem zarodek a dopiero potem plod. Po urodzeniu - czlowiek. Ja tam jestem szczesliwa bo mamk pewnosc, ze moja mama urodzila mnie bo mnie bardzo pragnela a nie dlatego, ze katabas jej kazal :D Mogla sobie miec skrobanke jakby pstryknela palcami ale chciala mnie! Nie urodzial mnie bo zostala zmuszona. Aborcja jest zawsze trudnym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czxemu ma się liczyć z konsekwencjami? ja nie chcę dzieci,uzywam dwóch metod antykoncepcji a gdybym jakoś wpadła to bym usunęła..po co mam ponosić konsekwencje jak mogę pozbyć się problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdzie nie napisałam, że tak mi powiedziała moja matka. Proszę, uważnie czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie to ty mi udowodnij ze ciaza 9-mies to embrion. Czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam przeczytać mocny argument, ale cóż...tu same katolickie oszołomy. Żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj braklo autorce argumentu i nas zegna. Jaka szkoda . autorki mizg pozistal na etapie embrionu i brak jej argumentow w dyskusji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płód dopiero po narodzinach staje się pełnoprawnym człowiekiem . Dziecko jest częścią kobiety, a jeśli kobieta sobie nie życzy by w niej rozwijało sie, ma prawo usunąć płód. A teraz muszę iść, miłej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja usunęłam dwa razy ciążę. Za każdym razem miałam powód poważny. Oczywiście mogłam sobie podwiązać jajowody, ale nie wiedziałam czy w przyszłośći nie będę chciała mieć dzieci. Oczywiście mogłam też zrezygnować z seksu, ale dlaczego skoro to takie przyjemne? Zabezpieczałam sie, więc nie zrobiłam tego nieodpowiedzialnie, to antykoncepcja zawiodła. Porownam to do jedzenia słodyczy, wiadomo, że od nich się tyje, ale jesli zjem ogromny kawał ciacha to potem ćwiczę, bo dbam o linię, ale moze tak się zdarzyć, ze czasem i tak człowiek te 2kg przytyje- zdarza się. I co wtedy robi? rezygnuje z ciastek na cąłe życie? Nie, szybko koryguje ta nieoskonałosć i wciaż je słodycze, ale uważa jeszcze bardziej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojoj autorka tematu musi isc! Jaka szkoda a taka dyskusja sie zapowiadala! Zegnam pania z mizgiem embrionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty mi udowodnij to a ty mi udowodnij tamto bla bla bla aborcja byla jest i bedzie , aborcja byla znana juz setki lat temu , kiedys baba plod spedzala ziolami teraz kiedy medycyna jest tak rozwinieta nie potrzeba baby z ziolami ( moze nawet taka baba robila inne drastyczne rzeczy ) mo ale coz Polska zatrzymala sie na poziomie wlasnie baby dzieki ci Panie Boze i cala Trojco Swieta i Maryjo zawsze "dziewico " ze nie mieszkam w tym zacofanym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę, proszę witamy katolicka niemote! Do gość z godz 21:50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę, proszę witamy katolicka niemote! Do gość z godz 21:50 x pudlo :) jestem ateistka wiesz co to jest sarkazm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem tylko tyle, że jesteś niegodna żadnej uwagi przez swój ciemnogrodzki światopogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aborcja powinna byc legalna (jednak dla chcącego nic trudnego :P) -zmniejszy sie liczba dzieci w domach dziecka co za tym idzie mniejsze podatki -kobiety nie bedą juz morodowac tych narodzonych dzieci -sylwetka kobiety jak i inne rzeczy typu pochwa, skóra, macica zostaną nietknięte tak jak u nierodki -kobieta nie bedzie musiała 9mc znosić wszystkich niedogodności ciazy ani rezygnować z pracy czy narażać sie na opinie publiczna pozniej -jeśli chore to nie ma żadnej dyskusji dlaczego niby urodzić-skazywać siebie i dziecko na cierpienie? W imię czego? Lepiej usunac. Teraz darujcie sobie ataki ze matka mnie nie usunęła-nie usunęła bo mnie chciała i to jest różnica miedzy mną a dziećmi ktore zostały wyskrobane. Ze lepiej oddać/właśnie ze lepiej usunąć bo nie ponosi sie konsekwencji ciazy, nie trzeba rezygnować z życia jakie chcemy a społeczeństwo tez skorzysta bo trzeba takie dzieci utrzymywać a tak po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×