Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak napisac zaproszenie na slub dla kuzynki ktora ma konkubenta a nie meza?

Polecane posty

Gość gość

jak to napisac?normalna rodzina czyli malzenstwo to jest jedno nazwisko a tu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapraszasz ją wraz z osobą towarzyszącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mialam ten problem na komunii syna. Siostra zyje bez ślubu i nie wiedzialam jak wypisac na zaproszeniu,bo wszedzie pisalam na przyklad :"szanowni panstwo kowalscy " a tu SĄ OSOBNE NAZWISKA itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz albo z os towarzysząca albo Np Monika kowalska oraz Marian wiśniewski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do szkoły wróć jak nie wiesz jak napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja napisalam imie i nazwisko kolezanki i jej konkubenta oraz imiona dwojga dzieci-juz bez nazwiska(bo kazde i tak innego ojca w dodatku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobne imiona i nazwiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko , ja bym takiej w ogole nie zapraszala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Na szczescie zdanie p**********o katola nikogo nie obchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osobne imiona i nazwiska, poza tym nie zakładaj, że po ślubie jest jedno. Ja zostałam przy swoim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Hahahahahahaha , imbecylu kafeteryjny wiesz co to ironia ?? Katolem nie jestem , jestem bezwyznaniowcem / agnostykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Bezwyznaniowiec to ateista a nie agnostyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co rozumie to kuzynka miała męża a teraz ma konkubenta ? Jeśli to jej partner a nie miała męża napisałabym z mężem Jesli to jej konkubent to z osobą towarzyszącą lub imię jej faceta bym wpisała na zaproszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś z tego co rozumie to kuzynka miała męża a teraz ma konkubenta ? x ROZUMIEM** ja pierdziele :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezwyznaniowiec to osoba nieprzynalezna do zadnej religii i moze to byc zarowno agnostyk jak ateista Losie ile ty masz lat ze taka glupia jestes i jeszcze sie tym chwalisz w necie :o piszac glupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zapraszamy Pania Anne Kowalska oraz Pana Marka Nowaka na...." LUB "Zapraszamy Pania Anne Kowalska wraz z osoba towarzyszaca na..." .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS. Jesli masz malo miejca na nazwiska, to napisz mniejszymi literami jedno nad drugim. Trzeci wariant: wloz do jednej koperty dwa zaproszenia - dla kazdej osoby oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napis jak jest- zapraszam pania Anne Kowalska z konkubentem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszanie stałego, wieloletniego partnera jako "osoby towarzyszącej", bez wymieniania go z imienia i nazwiska, jest nietaktem. Osoba tak adresująca zaproszenie okazuje brak szacunku dla kuzynki i jej partnera (czy tam konkubenta, jak sobie kto nazwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli lubisz kuzynkę i zależy ci na jej obecności wymieniasz osobno imię i nazwisko jej oraz partnera, np. Zapraszam Annę Kowalską i Jana Nowaka. Ja dostawałam takie zaproszenia jak jeszcze nie mieliśmy ślubu z mężem. Jak jej nie lubisz albo chcesz jej bez sensu dokuczyć to napisz "z osobą towarzyszącą" lub zaproś ją samą, ale wtedy licz się z tym, że nie przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz zapraszam Annę Kowalską wraz z konkubentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jak jej nie lubisz albo chcesz jej bez sensu dokuczyć to napisz "z osobą towarzyszącą" A co jest złego w osobie towarzyszącej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jeśli ludzie są w stałym związku i zna się rzeczonego partnera, napisanie o nim jako o osobie towarzyszącej jest po prostu nietaktem. Zasady savoir vivre'u :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli znasz konkubenta kuzynki, to napisz po prostu na zaproszeniu jej imię i nazwisko i jego imię i nazwisko. Przecież jak zapraszasz mężatkę to nie piszesz zapraszam Annę Kowalską z mężem czy Annę Kowalską z osobą towarzyszącą. Jak zapraszasz małżonków, którzy mają inne nazwiska to też podajesz ich imiona i nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś zapraszasz ją wraz z osobą towarzyszącą. xxx Trochę lipa. To tak jakby zapraszającemu było zupełnie obojętne z kim zapraszana osoba przyjdzie. Konkubent to jednak stały partner życiowy, tak jak mąż i wypadałoby go wymienić na takim zaproszeniu z imienia i nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak zrobiłabyś gdyby małżeństwo nie miało tego samego nazwiska? Przecież to się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×