Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zalamana29

jak nauczyc dziecko gryzc????

Polecane posty

Gość zalamana29

Witam-moj prawie dwuletni synek nie chce gryzc jedzenia-wszystko musi byc w papce:(juz wysiadam nerwowo-nie zna smaku chleb,jajka czy wędkliny.Brak mi juz pomysłów na jego menu:(bylismy juz u neurologopedy-ale to,co nam zaleciła to o kant tyłka rozbic,bo chrupek moj syn nie znosi,biszkotpa do ręki nie wezmie itp,wogołe nie chce sam probowac nawet na łyżeczke sobie nałożyc jedzenia,nie wezmie do reki bułeczki czy skórki od chleba:((musze go karmic-tylko tak zje.Lubi jesc wszystko,ale w wersji zmiksowanej lub baaardzo pogniecionej,nawet jak sa kawałki jedzenie w zupce to połyka je bez gryzienia jak go nauczyć normalnie jeśc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana2
moja walka trwa odkąd synek skonczył pól roku:((wiec nie jest tak,że "olałam"sprawe!!! przejrzalam mnostwo stron i nawet nie wiedziałam,ze jest tyle mam z problemem taki,jak moj:((i cięzko jest znalezc sposób. Bardzo bym chciała umiec wytłumaczyc synkowi,ze musi normalnie jesc,ale jak to powiedziec 23 m-cznemu dziecku??? jedzenie pogniecione widelcem zjada,ale bez gryzienia:(poprostu połyka,a wieksze kawałki zwraca albo wypluwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana2
Domowa Zono cos smacznego?on je wszystko,kazde danie.ktore mozna w miere pognieśc-niestety jakies klopsiki,nawet ryz czy makaron to dla mnie wierzchołejk góry nie do zdobycia:((wszystko wyciąga z buzi albo wypycha językiem. to samo z ziemniakami i sosem-musi byc duuuuzo sosu,bo inaczej bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jakis uparciuszek wyjatkowy. mojej znajomej syn ma 2.5 roku, co prawda normlanie je i gryzie tylke ze musi miec wlozone do buzi, sam po nic raczek nie wyciagnie, wiec poslugiwanie sie lyzka u niego lezy. a zostawialas go z miska jedzenia i lyzka samego? bo wlasnie od tego sie zaczyna nauke samodzielnego jedzenia - zostawia z jedzeniem i robi swoje. a potem ocenia "szkody" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampppa
o kurcze,moj 8 miesieczniak dostaje spore kawalki marchewki,miesa i sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana2
te siateczki do nauki jedzenie u nas były juz dawno,ale nie zdały egzaminu:(( Jesli jedzenie jest w miseczce to 1)udaje,ze go nie widzi:( 2)macza w nim łyżeczke i oblizuje,ale z drugiej strony-ta,ktora pownien miec w dłoni 3)płacze na sam widok miseczki 4)jak juz cudem cos włozy do buzi to wypluwa albo zwraca juz nie wiem,gdzie mam sie udac/neurologopeda nie widzi nic groznego,logopeda zwykły tez nie,pediatra mowi"kiedys sie nauczy" ale mi juz rzuca sie na głowe,bo ile mozna tak karmic dziecko/ synek wazy 12500 ,ma 85 cm,wiec w miare dobrze wyglada,ale poprostu marze o normalnym jedzeniu dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super rady
dajecie -głodówka:-O Na pewno pomoże:(( przeciez autorka pisze,ze walczy z tym od bardzo dawna,wiec nie jest to jej kaprys... nie widze przyjemnosci w patrzeniu na dziecko,ktore zwraca to,co zje:(( troche szacunku i kultury by sie przydało matka prosi o pomoc,a wy ja zaraz równacie z ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest glodowka bo przeciez jedzenie dostaje. skoro autorka mowi, ze nic nie skutkuje no to jakie ma inne wyjscie? no jedynie co to przeczekac, moze mu z wiekiem przejdzie. wmuszanie to tylko przyniesie odwrotne skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdesperowana mną racje
A propos moja siostrzenica w wieku 2 lat jadą ładnie przy stole z tslerzyka widelcem I NOŻEM !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna znikąd
To mi napiszcie jak 8-miesięczne dziecko, które ma dopiero dwie dolne jedynki ma nauczyć się gryźć skoro nie ma czym ?:o:o:o Niektórym dzieciom późno idą zęby więc łaskawie odpowiedzcie na moje pytanie:o Ma połykać kawałki w całości? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjjty65
zdesperowaa ty jak zawsze cos palniesz . tk tak do2 aka powie ze ma jesc jamama itata, n ma t zrozumic. dobre dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna znikąd
Odpowie mi ktoś na moje pytanie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw napiszę tak:jesteś sama tego winna! bo jak 2 latek je papki to znaczy,że ktoś mu je robi. Mój maluch nauczył się gryźć jak miał 7 miesięcy,gdy miał 5 ząbków teraz ma rok i jest wstanie sam odgryźć kawałek-nawet mięsa i go dobrze pogryźć. Przestań wszystko miksować i rozdrabniaj,zgłodnieje to zje jeśli nie będzie chciał wcześniej. Jeśli je papki bo tylko to chce to nie je np.batona,flipsów itp... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko nie mialo zadnych zebow a jadlo cale kawalki w wieku 6 miesiecy - oczywiscie miekkie tak zeby mogl sobie rozdrobnic dziaslami, dziaslami sie je poki nie wyrastaja pierwsze czworki po 1 roku zycia. jakos dzieciaki sobie daja rade z biszkoptami, miekka marchewka albo ziemniakiem w calosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjjty65
panna znikąd a ty co sraczke masz? cierpliwosci troche a moze ci ktos odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjjty65
zdesperowana tak wiemy masz geniusza w domu mzoe jeszcze spiewa piosenki mowi wiersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna .... a kto ci karze dawać dziecku większe kawałki ? dawaj takie z jakimi jest w stanie sobie poradzić-proste chyba co. syn mojej koleżanki nie miał zębów aż do 11 miesiąca a jadł wszystko,mięso,ziemniaki,cistka... bez przesady! trzeba zacząć od takich produktów które trochę się rozpuszczają np.flipsy,biszkopty,a potem coś trudniejszego.Wiadomo,że odrazu 8 miesięczniak nie będzie gryzł mięsa,wszystkiego trzeba się nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana29
Jestem winna?super:(( dobrze sie pisze jak to kogos nie dotyczy:((nie jest tak,ze miksuje,bo nie zje inaczej,poprostu juz nie wiem co robic...co z tego,ze dziecko zje(czytaj:połyka)zupe rozdrobniona widelcem skoro po 5 min.ją zwraca? i tak ze wszystkim:((chrupki nie sa rozwiązaniem,bo trzyma je tak dlugo az sie same rozpuszczą:((chodzi mi o sama czynnosc gryzienia,poruszania buzią podczas jedzenia,a nie o samym połykaniu jedzenia.Jak wyrobic u dziecka taki nawyk?po włozeniu jedzenia do ust powinien kombinowac jak je pogryzc,a on nie,albo połknie albo zwroci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana29
baton?hm...nie da sobie wsadzic do buzi lizaka,czekoladki,czegokolwiek:((jak podsuwam mu cos żeby sam ugryzł to zwiewa gdzie pieprz rosnie:(( Nie jestem zwolenniczką slodyczy i nie przeszkadza mi fakt,ze mały ich nie je. PowtarzaMwalka z nauką jedzenie trwa odkąd mały skonczył 6 m-cy,wiec nie jest to problem,ktory powstał z dnia na dzien.Najgorsze jest to,ze nawet specjalisci nie wiedza jak pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten ból :P
widziałam kiedyś program z nianiami chyba amerykańskimi co zamykają się rodziny w domu i tam się "prostują" i był chłopiec z tym samym problemem w podobnym wieku, to bodajże wprowadzali do posiłku większe kawałki stopniowo, po każdym zjedzonym nagroda, ale dokładniej nie pamiętam może gdzieś to poszukam, ale w końcu mały zaczął jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana29
ja tez próbowałam tak robic,ale im wiecej było jedzenia w wiekszych kawalkach to tym mniej zjadał,zaczął tracić na wadze,bo potrafił zjesc 2-3 łyżeczki przez caly dzien:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana29
gdyby moj synek byl bardziej...kumaty to mogłabym próbowac przekuspstwa:),ale on nie rozumie słowa "nagroda":((wielu słów nie rozumie jeszcze i to ogranicza nasz dialog;-))mowi tez mało,wiec cięzko z komunikacją miedzy nami. ma górne i dolne 1,2,4 i teraz wychodza górne 3-ki,wiec ma juz troszkę ząbków,ale nie umie z nich korzystac:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A spróbuj mu podać kawałek banana jest miękki dzieci go lubią a trzeba go pogryźć, może zadziała. Też oglądałam ten program gdzie był maluch który nie gryzł i leciało to na travel & living

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×