Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak oszczędzać dla dziecka

Polecane posty

Gość gość

Proszę o podpowiedzi jak lokować pieniądze zbierane dla małego dziecka? Mam kilkumiesięczną Wnusię i chciałabym zacząć odkładać niewielkie kwoty dla niej. Taki posag może jej uzbieram :). Nie jestem majętną osobą, ale chcę dla niej coś zaoszczędzić. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba najrozsądniej by było założyć po prostu oddzielne konto bankowe i na nie wpłacać pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź kredyt kup działke i spłacaj kredyt,ziemia za pare lat bedzie cos warta,pieniadze niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goster
Nie wiem czy obecnie odkładanie pieniędzy w postaci złotówki ma sens. Nasza waluta traci na wartości w porównaniu do innych. Dolar oraz funt są bardzo drogie, tak samo frank. Rośnie cena euro. Jestem zdania,że o wiele lepiej będzie zainwestować w srebro.Zerknij sobie do mennicy http://denarius.pl/ Srebrne monety inwestycyjne można tam kupic w bardzo przystępnych cenach. Wnuczka będzie mogła je sprzedać w przyszłości z o wiele lepszym zyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaolsztyn22
Moim zdaniem pieniądze, które oszczędzamy trzeba od razu w coś inwestować. Trzymanie ich w skarpecie nie ma większego sensu. Pieniądze muszą na siebie pracować. Myślę, że dobrą opcją może być np. kupno monet. Wcale nie trzeba mieć dużej kasy, żeby zacząć inwestować. Tu można sobie sprawdzić: http://www.cezar24.pl/ . Także wystarczy raz na jakiś czas kupować monetę, żeby mieć pewność, że nasze pieniądze nie stracą na wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam otwarcie konta oszczędnościowego, obecnie oprocentowanie wielu takich kont jest korzystniejsze niż oprocentowanie lokat, które przy obecnych niskich stopach procentowych są średnio opłacalne. 

Dobre konto oszczędnościowe ma Millenium bank:

https://www.tanie-konto.pl/millenium-bank/konto-oszczednosciowe-profit/

Dobre konto bankowe powinno gwarantować możliwie jak najniższe opłaty oraz szeroki dostęp do bankomatów, w których wypłacisz gotówkę bez prowizji. Dlatego część banków proponuje wgląd do wszystkich maszyn w kraju za darmo. Jeszcze inne – udostępniają bezpłatne korzystanie, ale jedynie z własnych bankomatów. Wypłata gotówki z obcego bankomatu obarczona jest za to dodatkową prowizją sięgającą maksymalnie do 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Konto jest najgorszym pomysłem, przecież jest inflacja te pieniądze za 10-15 lat nie będą nic warte. Najlepiej za zaoszczędzone pieniądze kupuj złote monety np Krugerrandy no a jak wnuczka będzie dorosła to po prostu jej to dasz, a ona to sprzeda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×