Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak pielęgnować, myć zęby u niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Córka ma 7,5 miesiąca i ma dwa ząbki, które powoli się wyrzynają. Do tej pory przemywałam dziecku dziąsła wodą za pomocą gumowej nakładki. Czy to jest wystarczające. Kiedy powinnam zacząć używać pasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O takie ważne sprawy pytaj lekarza a nie przypadkowe osoby na forum. Posłuchasz kogoś niezbyt mądrego i możesz zaszkodzić własnemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak chciałabym wiedzieć jak inne matki dbają o zęby niemowlaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy tak jak robisz. Na większośc***astach masz napisane że są po 2 roku. Ogólnie zasada jest taka że jak dziecko ładnie wypluwa to można wprowadzać pastę. Moja córa ma półtora roku i nie do konca ładnie pluje, raz sie uda raz połknie. Stosuje paste taką 2-6 lat ale nie codziennie.. Inna sprawa MAMY patrzcie na zawartość fluoru!!!!! Dla tych najmłodszych jest napisane bez fluoru lub fluor 250-500 ppm. Ostatnio byłam przerażona bo patrzyłam za pastą w tesco i tam były pasty 1000 ppm podpisane 3-6 lat. To stanowczo za dużo!!! Uwazajcie na to bo ja bylam w szoku jak to zobaczylam a sie na tym troche znam :P A szczoteczka albo nakładka albo z miekkim włosie (soft). Ja nakładki długo używałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało być "nakładka albo szczoteczka z miekkim włosiem (soft)" no i najlepiej jednak w aptece kupować, zwłaszcza pastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wierzę, że to prawda, wybacz, ale chyba na głowę upadłaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 12.13 piszesz odnośnie pasty 1000ppm 3-6 lat ? Wierz mi też nie mogłam w to uwierzyć nawet sie w pierwszym odruchu chciałam isc o to awanturowac ale mąż mnie poganiał że mało czasu.. I na pewno tam pisało 1000 a nie 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widać dobrze zanieczyszczone jedzenie podajecie dziecku, skoro trzeba mu ząbki myć ..... pewnie 2 na górze i 4 na dole. To jest chore, jak można być głupim, a by dać się wciągnąć w takie brednie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojezu, jaki bulwers... Nawet jeśli nie trzeba dziecku myć zębów, to warto wyrabiać nawyki od najmłodszych lat, później się dziwicie, że dziecko "nie da sobie umyć zębów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję pastę bez fluoru. Nawet jak mała troszkę połknie nic wielkiego się nie stanie. Używamy Ziajki. Przed skończeniem roku używaliśmy takich nakładek na palec, które jednocześnie masują dziąsła. Pozdrawiam Zapraszam na mojego bloga o ciąży, macierzyństwie i nie tylko: www.szczesliwamama.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasta ziajka to syf niemilosierny.... Dziękuje za rady z bloga. Dziecku myje sie żeby olejem kokosowym, nie wprowadzajcie chemii, jeśli nie trzebA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×