Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomooocy

jak powinno wygladac karmienie 8 miesiecznego niemowlaka?

Polecane posty

Gość Gatunek Pierwszy
ma prawo sie wywyższac bo ma wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do pediatry, bo moj syn w ogole nie chce jesc nabialu, zadnych serow, jogurtow, nic! mleko jak chce mu dac, to ma odruch wymiotny, probowalam z takim truskawkowym i czekoladowym - tez nic... zadnej kaszki, nawet jajecznicy. Kiedys lubial, jadl ze smakiem, ale kiedy skonczyl 14 miesiecy calkiem mu sie odmienilo. Moja lekarka nic na to nie powiedziala... czy to nie dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaolivi
Mam jeszcze jedno pytanie czy moge juz kupic dziecku kubek niekapek? bo na butelkach tych pisze ze od 12 miesiecy...A CO DO KARMIENIA W NOCY SŁYSZAŁAM ŻE DZIECKU PSUJĄ SIĘ ZĄBKI...moje dziecko nie je czesto...miedzy jego posilkami sa duze odstepy...czasami nawet nie je kolacji o 21. czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darynkaSz
co do nocnego spania: synek został odzwyczajony od nocnego karmienia poprzez podawania mu przegotowanej wody, i sam doszedł do wniosku, że nie opłaca sie budzić tylko na wodę:) ale zanim tego dokonaliśmy oduczyliśmy go ssania smoczka w nocy, w dzień dostaje ale w nocy nie ma mowy, i tak: zasypia o 20,00 to śpi bez karmienia do 6-7 rano. jestem szczęśliwa, a jeśli obudzi mnie w nocy to podejdę do niego pogłaszczę po główce, odwrócę na drugi boczek i śpi dalej:) co do codziennego karmienia, to szczerze powiedziawszy zaczynam się gubić, każdy pisze inaczej, każdy lekarz radzi inaczej, i poradniki również piszą inaczej...:( dlatego nie dziwią mnie pytania matek na temat żywienia dzieci, chce się jak najlepiej ale przy tak wielkim nawale informacji trzeba się porządnie napracować by ułożyć odpowiednie menu dla własnego szkraba:O jestem właśnie na etapie takiego ustalania jedzonka i wiem, że gnębi nas bardzo dużo pytań, ale mamuśki czy nie damy sobie rady????? pewnie, że damy!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO MAGDUSI .....
I BULECZKA Z SZYNKA TEZ NIEWSKAZANA BUŁECZKA MA W SOBIE GLUTEN A GLUTEN WPROWADZA SIE PO 10 MC, A JAK CHESZ TERAZ TO BARDZO OSTROZNIE I STOPNIOWO . A SZYNKA ZAWIERA SPORO KONSERWANTOW - NO CHTYBA ZE DOMOWA MASZ . ZUZIA MA JESZCZE CZAS NA DOROSLE JEDZENIE POKI CO DAWAJ JEJ SOCZKI , DERESKI OWOCOWE , ZUPKI NA MIESKU LUB Z POŁOWKA JAJECZKA . DAWAJ KASZKI .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie niedouczone cipy
żal mi tych waszych dzieci. Danonki + konserwanty, paróweczki + wszystkie syfy w nich zawarte, budynie z krowim mlekiem itd. Włosy dęba stają!!! Poczytajcie trochę i włóżcie minimum wysiłku w żywienie, czyli przygotowanie posiłku dla swoich dzieci to na pewno Wam kiedyś podziękują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakarmiacapiersią
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 8 miesięcy i waży 9,5kg i jest głównie na piersi. Tak kocha pierś, że ciężko ją przekonać do innego jedzenia. Je jeden posiłek niemleczny dziennie - jest to obiadek ze słoiczka (papka), reszta to pierś i dodatkowo podaję jej między karmieniami piersią owoce, bułkę, chlebek, chudą wędlinę. Nie bardzo chce pić z butelki, chodzi mi o wodę czy soki, ale walczę cały czas i podaję jej z niekapka. Zastanawiam się nad metodą BLW, bo widzę, że bardzo chętnie je kawałeczki, które podaję jej swoją ręką (jeszcze niedawno dławiła się, ale w tej chwili jest już gotowa). Możecie mi doradzić jak przekonać ją bardziej do zjedzenia czegokolwiek innego niż mleko? Czy to co podaję jej nie jest za mało? Chociaż i tak dobrze wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma prawie 8 miesięcy i wygląda to tak budzi się ok 7 kaszka o 8 potem o 11 mm o 14 zupka o 16 deser o 18 mm o 21 kaszka i spi między posiłkami coś do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez sadze, ze niektore z mam, ktore sie tutaj wypowiadaja, maja nierowno pod sufitem... Parowka, frytka z McDonald's, pasztet i inne swinstwa... Ludzie! Sama chemia... Moj maly ma 8 mcy i jego karmienie wyglada nastepujaco: ok. 8.30 kaszka zbozowa Nestle na mleku Nan pro 2 ok. 11.30-12.00 zupka lub obiadek ok. 15.00 mleko z dodatkiem keiku ryzowego lub kukurydzianego w miedzyczasie jogurcik Nestle 17.30 - 18.00 deser np. kisiel + biszkopt+banan + jablko, jablko lub banan z biszkoptem, gotowy sloiczek itp. ok. 20.00 - 20.30 kaszka owocowa na mleku Nan miedzy posilkami probuje dawac pic wode lub herbatke, pisze probuje, poniewaz niechetnie pije, ewentualnie troszke z lyzeczki. Wszystkie posilki je juz lyzeczka, butli juz nie chce od ponad miesiaca. Chetnie bym mu dawala tez juz do raczki np. chrupki kukurydziane, ale niestety jeszcze nie wykazuje nimi zainteresowania, nie chce gryzc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie wyglada to tak synek ma 8 miesiecy: 6.00 mleko 9-10 gotuje zupke i daje zageszczam kasza manna 11 spanie i mleko ale nie zawsze chce je pic 13 - obiadek ze sloiuczka 15-16 jogurt badz banan ,jablko ,biszkopt czasami jakis słoiczek 18 mleko i spanie budzi mi sie nawet do 3 razy do jedzenia ale wiekszoci jest 2 razy.. wypija 100ml herbatki z bobowity granulowanej i 100 soku z jablek i gruszki nie daje kaszek bo mial zatwardzenie ale mysle zeby znowu wprowadzic synek jest na mleku bebilon pepti dha2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zatwardzenie podawaj kilka łyżeczek śliwki. Mój mały skończył 7 m. Budzi się ok 5-5:30 i zjada 210 mm ok 9 - 140-180 mm ok 12:30 - 13:00 obiadek z mięskiem/rybą i kaszą manna lub jaglaną ok 15-16 210 mm ok 18 jabłko ok 19:30 kaszka, wcina łyżeczka. waży 8 kg i ma 70 cm (ur 3kg o 53cm). Ostatnio do mm wsypuje 1 łyżeczkę kaszki lub kleiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allissa22
Nie będę wam rozpisywała całego planu żywienia mojego malucha, bo nie mam na to czasu. Napisze tylko, że w 8 miesiącu zaczęłam wprowadzać do jego diety słoiczki z musami owocowymi od Humany, dokłądnie takie https://humana-baby.pl/kategoria/posilki-owocowe-100-organic/ . Maluch zajada sie nimi aż miło i na prawdę się najada. Skład mają na prawdę dobry i bezpieczny więc nie ma się co martwić :). Moim zdaniem na pewno jedne z najlepszych na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×