Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak szybko w ciazy podniesc poziom zelaza???

Polecane posty

Gość gość

Jak szybko w ciazy podniesc poziom zelaza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam żelazo przepisane przez lekarza i dieta wiecej mięsa, szpinak, sałata, ryby i jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety tylko suplementy przepisane przez lekarza, musialabys jeść szpinak kilogramami, tego nie da się naturalnie zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
da się, ale nie wiem, czy szybko - w każdym razie i tak musisz to zrobić i tak - więc zapodaj sobie sok z buraków z natką pietruszki i sokiem jabkowym (świezym), do tego mięso wołowe+ kiszonki, jaja - albo raczej żółtka, żelazo się dobrze wchłania w obecnosci wit. C, więc jakiś kwach się zawsze do posiłku przyda. Wątróbkę z jabłkiem i cebulą raz na tydzień jak zjesz to też się nic nie stanie - poszukaj też innych produktów bogatych w żelazo. Jeśli nie masz problemów z przyswajaniem to powinno sie szybko ustabilizować. Buraki można ukisić rózwnież - trwa to tydzień, ale taki sok jest dużo lepszy w smaku - przynajmniej dla mnie, bo normalnego nie znoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomogła też herbatka z pokrzywy. Ale leki od lekarza tez miałam. Poza tym jadłam wołowinę, szpinak, brokuły, barszczyk, piłam sok z buraka i jadłam suszone morele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki tabletkami, ale najlepszy jest chyba sok z buraków (świeżo robiony), a ostatecznie u mnie pomogły zastrzyki z żelazem, bo tabletki dawały niewiele. Wiadomo- w mięsie również jest żelazo, kiwi... Porozmawiaj z lekarzem i dobierz odpowiednie produkty dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi polozna w UK powiedziala jesc duzo czerwonego miesa czyli przede wszystkim wolowina szybko zelazo podskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lizanie klamek. Albo dogadanie sie z panami zlomiarzami zeby codziennie swieze zelastwo przywozili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wypijalam codziennie szklankę soku z buraków z mieszanego z jabłkowym i po miesiącu byla znaczna poprawa. Na własną rękę odstawiłam tabletki z żelazem bo powodowały zaparcia. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Watróbki bym nie jadła w ciąży jak ktoś wyżej polecił. Sok z pokrzywy lub buraków z naturalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można jeść wątróbkę - tylko nie za często' jeszcze taki przesąd słyszałam... wbić gwoździe w jabłko i za jakiś czas to jabłko zjeść;) nie próbowałam tego jednak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z innej beczki - zadbać o florę bakteryjną jelit - obejrzyjcie/poczytajcie dr Kempisty (na youtubie sporo). Wspominała, że czasem anemia z braku żelaza ma swoje źródło (u dzieci - jest pediatrą) w zaburzonej florze układu pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja musiałam je brać w tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupowałam sok z swiezo wyciśniętych buraków dostępne w nie których marketach obrzydkiwy ,ale bardzo mi pomógł plus zelazo w tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup sobie biofer folic... od lat walcze z brakiem zelaza w organizmie a teraz jak zaszłam był najdorzej bo zelazo wynosiło zaledwie 16 ;/ i to jedyne tab ktore mi tak rewelacyjnie pomogly :) a zadne soki z burakow czy szpinak nic nie dawały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie lekarz w ciąży wysłał do szpitala bo miałam poziom żelaza 9. Miesiąc wcześniej przepisał mi Tardyferon i Hemofer. W szpitalu usłyszałam, że to nie jest tak, że poziom żelaza podnosi się w krótkim czasie przy braniu tabletek i diecie. Potrzeba około 3 miesięcy żeby się ppodniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pije ascofer i kwas foliowy miesa odpada bo napewno sie to nie uda strasznie mnie obrzydza...watrobke kiedys kochalam moglam codziennie jesc teraz nienawidze jej wlasnie buraki mam od sasiadki mojej tesciowej moze to sie uda jeszcze w zyciu nie mialam idealnych wynikow zawsze cos nie w normie.a wiecie moze ile mozna pic wit c dziennie w ciazy chodzi mi o ta w kropelkach bo codziennie synek ja dostaje wiec moze ja tez moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×