Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie mam do mam

jak wyglada badanie glukozy w ciazy

Polecane posty

Gość pytanie mam do mam

ide jutro na badanie. 50-ke glukozy mam, tylko nie wiem czy trzeba isc na czczo a potem wypic roztwor glukozy i po czasie zniowu na pobranie...jak to wyglada?prosze o odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Przed pojsciem na badanie mozesz sobie zjesc lekkie sniadanko, np buleczkę. Potem rozpuść sobie w szklance o pojemnosci 250ml( np brazowej z Duralexu;)Pół tej glukozy z połową przegotowanej wody. Wymieszaj to i chlus wypij to jednym duszkiem!! Jak wybije na zegarku rowna godzina, to musisz poddac badaniu,czyli muszą ukluć cię. I to wszystko !!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sżłam na czczo.Pani w przychodni rozpuściła mi glukoze w szklance ciepłej wody i kazała wypić.Po równej godzinie pobrali krew. Ze względu na to że ta cała glukoza jest mdła i może być niedobrze lub mogą nastąpić wymioty(ja zemdlałam po wypiciu ) pozwalają w czasie picia tej glukozy popijac sobie wodę mineralną ja tego nie zrobiłam i mnie zmuliło ale jak było drugie badanie to wode miałam i nie było żadnych nieprzyjemnych sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam do mam
dziekuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kangurku!!!!! Absolutnie nie można popijać wodą. Glugoza nie będzie rozpuszczona w odpowiedniej ilości, tylko zbyt mocno rozcieńczona. Jestem laborantką i wiem co mówię. Jedyne wyjście, to dodać sobie odrobinkę cytryny do roztworu i da się to wypić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111
aśka33 a mozesz ustosunkowac sie do wypowiedzi Ineski ? bo mi mówili ,ze absolutnie na czczo ew. plasterek cytryny po wypiciu glukozy coby nie zmuliło:) i ja ta glukoze niosłam do przychodni i tam mi ja pielęgniarka rozrobiła i podała,nie robiłam tego sama w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze do niedawna kazano być kobiecie na czczo. Teraz pozwalają zjeść lekkie śniadanko przed badaniem. Oczywiście najlepiej trochę odczekać i dopiero wtedy je wykonać. Nie biec od razu z pełnym brzuchem do przychodni. :D Ja na wszelki wypadek poszłam na czczo, kiedyś robiłam już to badanie i wiedziałam, że mnie to nie rusza, że nie będzie żadnych \"sensacji\". Jeśli ktoś chce przygotować roztwór sam, to należy wsypać glukozę do szklanki i dopełnić wodą do całej jej objętości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKI...
ja pilam dzis rano i zwymiotowalam jak wypilam:(:( to jest paskudne!! i nie wiem czy badanie bedzie wazne jak zwymiotowalam ale tylko troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolino
Moj gin mowil, ze moge zjesc sniadanie, potem rozrobicx glukoze z woda wypic i tak zrobic badanie krwi, zeby przypadalo godzine po wypiciu. Jak zwymiotowalas to moze byc nie wiarygodne to badanie. Kiedy bylam w szpitalu i takiej babce robili to badanie i zwymiotowala i musieli powtarzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie kazali na czczo. Jeśli jest to badanie krzywej cukrowej, to najpierw się pobiera, potem pije - i po godzinie znowu pobiera. Do wypicia bardzo przydaje się cytryna! Bo jest to niemożliwie słodkie i nieco mdlące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie starszcie mnie , bo mnie tez to czeka w nabliższych dniach... mi gin kazał iść na czczo i kupic glukoze 75g... z tego co czytam mozna je zrobić w normalnej przychodni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w przychodni sami mieli glukoze...ale nie martw sie to nie takie straszne jak masz cytryne. Poród bedzie gorszy hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z cytryną da się przeżyć, nie żałować sobie tej cytryny. A potem można sobie pomiamlać gumę bez cukru :) pomaga :) Gorzej, jak mi raz w szpitalu kazali wypić tę glukozę w szklance ciepłej wody - cytrynki nie miałam - to dopiero był syf!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok zurawinowy
ja szlam na czczo, pobrali mi krew, pozniej odeslali mnie na godzine, kazali kupic i wypic butelke LUCOZADE (taki napoj energetyczny), wrocilam po godzinie i krew z drugiego ramienia, tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pobrali krew potem dali do picia cos strasznego:) nie mogłam wypic :( potem dostałam cukierka na przegryzke:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Dzisiaj mialam badanie , 75 glukozy z woda i dodalam polowe cytryny powiem zeda sie wypic slodsza lemoniada Najgorsze w tym jest tylko czekanie Wiec obowiazkowo CYTRYNA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnei bawią te wszystkie kobiety dla których to badanie jest traumą :) chyba nie zdają sobie sprawy co ich czeka przy porodzie, a potem co najlepsze przy noworodku buhahahahahahaahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w ktorym tygodniu robi sie to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między 24 a 28tc. Lepszy jest test z obciążeniem 75 niż 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w 24 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia1989
Witajcie:) Jestem Zosia i mam 25 lat. W sierpniu dowiedziałam się, że będę mamą. Rodzę w kwietniu. Mojej ciąży towarzyszyły różne przygody np. testy ciążowe a byłam w ciąży itp. Postanowiłam założyć kanał na youtube.com o ciąży. Będzie to miejsce zarówno dla kobiet oczekujących maleństwa, jak i starających się o swojego bobaska. Proszę o komentowanie i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Możemy się wiele od siebie nauczyć. Będąc w ciąży brakowało mi takiego miejsca i filmików o tej tematyce. Oto link do mojego ostatniego filmiku: http://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=-sCcyEW5NVg. Jest o moich objawach i potędze kobiecej intuicji. Jeśli się Wam spodoba subskrybujcie, by być na bieżąco i razem tworzyć kanał. Mam nadzieję, że każda kobieta znajdzie tam coś dla siebie:) W kolejnych filmikach pojawią się informację dotyczące pierwszej wizyty u ginekologa oraz mitów związanych z ciążą. Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś miałam test z obciążeniem 75g. Na czczo pobierana krew, później trzeba wypić rozcieńczoną z wodą (oraz w moim przypadku sokiem z połowy cytryny) glukozę. Po godzinie pobranie krwi. Po kolejnej godzinie kolejne. W sumie trzy ukłucia, które według mnie były gorsze niż wypicie tego słodko-kwaśnego płynu. Nie było tak źle oprócz tego że strasznie chciało mi się spać po godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 10 tygodnia ciązy też trzeba zrobić glukozę, ale wtedy też się piję ten specyfik czy tylko z krwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 10 tc tylko z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można nic jeść ani pić przed badaniem to chyba logiczne skoro robi się test na obciążenie glukoza Nie jest to takie straszne tylko mocno słodkie. Mnie laborantka podała od razu kubeczek wody do popicia tylko ze 2 raz mnie kluli po 2 godzinach nie po 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ah tak po godzinie 2 uklucie a po 2 trzecie zapomnialam w każdym razie spędziłam tam 2 godziny.ja dostałam glukozę o smaku grejpfruta. Tylko nie było to w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ten test robi się od 6 mies ciąży à nie w 10 tygodniu! W 20 tyg to ew poziom cukru ale to jest co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie dopiero czeka to badanie... i trafi ok.21 tyg. ciąży. mój gin powiedział, że ok. trzy dni wcześniej miej jeść. Badanie na czczo, musiałam wykupić proszek 75g glukozy i niby 2 godziny w laboratorium mnie czekają. Więcej nic nie wiem. Dzięki za info jak to u Was wyglądało, dzięki temu wiem mniej więcej jak się nastawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×