Odpowiedz na ten temat

jak wytlumaczyc 5latkowi...

• gość 2015.02.02 [11:06]
    ze bedzie mial za 5 mc siostre/brata? mial ktos juz podobna sytuacje?
  • rfffqf 2015.02.02 [11:16]
    Piszesz jak o dwulatku! Przecież jeśli pięciolatek chodzi do przedszkola lub zerówki, to już od dawna wie że jego rówieśnicy miewają rodzeństwo i że najpierw jest ciąża u matki, a potem taki maluch.
  • gość 2015.02.02 [11:16]
    Nie... Jestes pierwsza. Jeszcze nikt nigdy nie mial takiej sytuacji!
    x
    Po prostu powiedz mu ze bedzie mial i juz. I w zaleznosci od reakcji odpowiednio poprowadz rozmowe.
  • rfffqf 2015.02.02 [11:17]
    Moja córa ma pięć lat i co i rusz przynosi mi rewelacje o koleżankach którym się rodzeństwo urodziło, że ich mamy były w ciąży, że trzeba było uważać, że teraz dziecko jest maleńkie itd itp.
    Przecież to już duże dzieci które poznają życie i rozmawiają z sobą o nim, bynajmniej nie w infantylny sposób.
  • gość 2015.02.02 [11:28]
    Ja się zastanawiam jak ukrywaliście przez te 4 miesiace ze jesteś w ciązy?? Nie rozmawialiście wcale o tym przy dziecku?? Przecież 5latek to już duży chłopak jakby coś usłyszał to by się sam domyślił.
  • gość 2015.02.02 [11:32]
    normalnie mój syn ma 4 lata,i wie ze bedzie miał siostrzyczke za 23 dniusmiech.gif wie nawet co to cesarskie ciecie bo bede miec,i bardzo sie cieszy i codziennie pyta kiedy bedzie,tłumacze mu równiez ze mała bedzie potrzebowac tez duzo uwagi bo nie bedzie umiała chodzic,sama jesc,nie bedzie miec zabków itp.pokazuje mu filmiki z niemowlakami zeby sobie to wszystko wyobraził
  • gość 2015.02.02 [12:08]
    serio???? nieporadności niektórych powala... jak ty dziecku tlumaczysz inne istotne sprawy skoro z tym masz problem...
  • gość 2015.02.02 [12:11]
    Każde dziecko jest inne. niestety moj synek jakoś nie może tego zrozumieć ze nie będzie miał mamy na wyłączność.. Jak zajmowałam się nim do 4 roku życia w domu to jest inaczej niż sprzedanie dziecka do przedszkola od 2 roku życia..
  • dagusia82 2015.02.02 [12:18]
    CorkA miała niecałe 3 lata jak zaszłam w ciążę i od samego początku prawie, no może od 3 - go miesiąca gdzieś mówiła do brzucha itd. Acha i nie sprzedałem jej do przedszkola jak miała 2 lata tez miała mamusie tylko dla siebie.
    Martynka ur. 05.02.2009 Dominika ur. 18.09.2012
  • gość 2015.02.02 [12:20]
    Ale próbowałaś tłumaczyć i nie zrozumiał czy w ogóle siejesz panikę na zapas? Mój dwulatek zrozumiał bez problemu. Moja trzyletnia córa obecnie czeka na narodziny mojego bratanka i doskonale rozumie co jest grane. Z pięciolatkiem nie powinno być żadnego problemu
  • gość 2015.02.02 [12:23]
    I co to za tekst o tym sprzedawaniu dziecka? Sugerujesz, ze jak dziecko siedzi z matką to jest nieogarnięte i nic do niego nie dociera? Mój ww syn też był w domu do 4r.ż. a mimo to w wieku dwóch lat doskonale rozumiał co się do niego mówi smiech.gif
  • Madzin 2015.02.02 [12:35]
    Buaha, moja córka ma 5 lat i wie od początku, a dopiero pod koniec zaczęła się cieszyć.
    Wydaje mi się że traktujesz swoje dziecko jakby było o wiele mniejsze i nierozumne niż naprawdę jest. Tez z córką byłam w domu wiec kwestia przedszkole dom to argument trochę głupi.
  • gość 2015.02.02 [13:24]
    Ja mojemu prawie trzylatkowi pokazywalam filmiki jak rozwija sie plod w brzuchu , potem noworodki itd , wie mniej wiecej jak wyglada ciaza ( porod mu oszczedzilam jezyk.gif wystarczylo ze pan lekarz wyjmuje dziecko) ostatnio bawil sie misiami ze jeden byl w ciazy , potem urodzil i maly na cycu wisoal smiech.gif
    On ogolnie chce rodzenstwa ( prosil o starsza siostre , ale z braku laku mlodzza tez moze byc)
    Mowilam mu ze to jest rodzenstwo dla niego , ze bedzie musial dvac o nie itd , no i ze bedzie taki maly smieszny smrodek za nim biegal i sie z nim bawil
    Rodze za kilka miesiecy
  • gość 2015.02.02 [16:29]
    maly smieszny smrodek pechowiec.gif
  • Mały Indywidualista 2015.02.02 [17:07]
    Wiem o co Tobie chodzi. Mój syn miał 6 lat - ale był takim indywidualistą, że nie można było mu tego wytłumaczyć.. Jak się 2 dziecko urodziło - to płakał, chował się.. Dopiero po kilku tygodniach się oswoił.
    Zależy to od dziecka.
  • gość 2015.02.02 [17:31]
    najlepiej jak wrocisz od lekarza i powiesz - ze mama byla u lakrza i lekarz powiedzial ze w brzuszku mamy jest mala dzidzia usmiech.gif ze teraz bedzie was dwoje ale za to ze zostanie bratem to masz dla niego prezent.i ze bardzo go kochacie.
  • gość 2015.02.02 [17:43]
    Dzięki usmiech.gif Tak zrobię
  • gość 2015.02.03 [18:49]
    Normalnie trzeba takiemu dzieciaczkowi powiedzieć o tym, ze będzie miał braciszka albo siostrzyczkę usmiech.gif I koniecznie powiedzieć, ze go kochacie, zeby nie bał się, ze wam się znudził i dlatego będziecie mieć nowe dziecko. Pamietam jak kiedyś wracałam z synkiem z przedszkola (http://przedszkole-promyk.pl/ ) i spotkaliśmy znajomą, która była wtedy w zaawansowanej ciąży i Jasio później mnie pytał dlaczego ciocia taki duży brzuszek.
  • gość 2015.02.11 [23:47]
    Ja miałam i poprosiłam o pomoc panie z przedszkola http://www.elfik.pl/pl/aktualnosci-w-przedszk olu-elfik/142/. POrozmawiały ogólnie o byciu starszym bratem, wytłumaczyły odpowiedzialnośc i ogólnie korzyści i przeszło to wszystko bezboleśnie
  • gość 2015.02.12 [13:57]
    Też uważam, że warto własnie w przedszkolu oswoić Malucha z taką wiadomością, ogólnie z towarzystwem i tym, że nie jest cały czas w centrum uwagi. Moje dziecko chodzi do przedszkola http://www.przedszkolekonradek.pl/ i właśnie tam nauczyło się samodzielności oraz tego, ze może czasem po prostu podzielić się uwagą z innymi
  • gość 2015.02.12 [15:37]
    Ja też się przychylam do głosów, że ważne właśnie jest takie uświadamianie dzieci i panie w przedszkolu naprawdę mogą w tym pomóc. Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że w tej kwestii bardzo pomogły mi wychowawczynie z przedszkola http://www.promyk.szczecin.pl/...

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...