Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chorowitkkaaaa

Jak zbic goraczke bez leku?

Polecane posty

Gość chorowitkkaaaa

Znacie jakis domowy sposob?osoba dorosla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto cala pravda
oklady z zimnej wody !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorowitkkaaaa
wszystcy sie rozlozylismy. najpierw corka od czwartku mnie cos od wczoraj wieczorem juz zaczelo brac.A teraz maz ma goraczke. Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorowitkkaaaa
caly dzien leze. Ledwo co siedze na krzesle. Nie mam nic przeciwgoraczkowego dla doroslych. Jak na zlosc. A inne leki mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorowitkkaaaa
z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta,rokg
Hmm to może podam sposob moich rodziców z dziecinstwa pamietam Mama rozbierala nas do majteczek , duzy kapielowy ręcznik moczyla w zimnej wodzie wyciskala i owijala cale cialo moje nim, fakt na piczatku troszeczkę zimno ale rownoczesnie odrazu ten recznik na mnie owijala jeszcze suchym cieplym kocem. Nastepnie szybko wsadzala pod koldre, stopki smarowala mentolowym zelem i zakladala skarpetki gorączka odrazu mijala, Stosowala to przez wiele lat zawsze sie sprawdzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
jejku a masz coś dla dziecka? syropek jakiś na gorączkę? to wypij tylko taką dawkę dla ciebie i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna do skarpety
okłady Z OCTU a nie wody ... z wody to predzej wykituje niż temperature to obniży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
aa i coś czytałam kiedyś o moczeniu bawełnianych skarpet w occie bodaj i nakładaniu na stopy że ma super zbijać goroączkę - ale szczegółów nie pamiętam - może dr. google ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zkonanna
mam teraz to samo 4 dzień gorączkę. Biorę leki ale nie pomagają, tylko pomagają okłady z zimną i mokrą szmatą! ale radzę Ci dawać na pachwiny a nie na czoło bo sobie zatoki załatwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorowitkkaaaa
nie mialam wyjscia musialam isc do sklepu.Kupilam polopiryne s.Bo nic innego nie bylo. Dla corki wszystko mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile masz/macie tej gorączki? Jak mniej niż 39/40, to jej nie zbijaj, tylko wręcz wspomóż aspiryną, bo to reakcja obronna organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w rozmowach w toku kiedyś podawany był sposób, że trzeba wsadzić po plasterku cytryny w skarpety... to był odcinek o tych dziwnych ludziach co żeby srały skały i pękały nie skorzystają z lekarstw ani z opieki medycznej :> Nie wiem czy ta cytryna działa, ale babka mówiła o tym z takim obłędem w oczach jakby to co najmniej cuda działało- więc może warto spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorowitko - ale przeciez dla dzieci leki maja takie same substancje jak dla doroslych, tylko z reguly sa w formie syropu albo musujace. spojrz na opakowanie/ulotke, sprawdz stezenie i ew. przelicz dawkowanie na wage doroslego czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorowitkkaaaa
maz ma 38,5 ja mam 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorowitkkaaaa
Dzis jeszcze gorzej.Z corka juz lepiej a nas dopadlo i to ostro. Ja i maz mamy po 39 stopni goraczki. Siedziec nie moge , lezec nie moge. Lek na goraczke pomaga na chwile, temp. spadnie, wypoce sie i po 4-5 h to samo. Oklady nic nie momagaja. I okropnu kaszel i katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz ten lek na gorączkę? paracetamol, ibuprofen czy kwas acetylosalicylowy powinnaś brać co 4 godziny, bo inaczej gorączka z powrotem rosnie, jednorazowa dawka najczesciej nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorowitkkaaaa
mamy polopiryne s. Ale maz poszedl do sasiadki i dala nam do picia teraflu. Mam nadzieje ze teraz pomoze. wzielam wczoraj wieczorem o 22, rano o 6. I ok.12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bym ci
Chłodzenie ciała kąpielami daje szybki efekt chłodzenia. Temperatura kąpieli nie powinna być szokowa, powinna być o 1-2 st. C niższa. Chłodzenie można uzyskać stopniowo dolewając zimną wodę, a jednocześnie wylewać ciepłą. Temperatura wody nie powinna spaść poniżej 25 st. C. Dodawanie octu do kąpieli jest zabójcze dla bakterii. Okłady chłodzące z wody z octem, najlepiej ocet jabłkowy lub winny. Okłady z lodu, od czasu do czasu. Chłodzenie przez odparowanie spirytusu, skropić szmatkę i pozwolić odparować. Chłodzenie przez płukanie jelita, silnie odtruwa organizm i łagodnie obniża temperaturę. Wiecej: http://www.eioba.pl/a/20ih/goraczka-goraczka-goraczka#ixzz2IWwhEXqx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraflu zawiera paracetamol więc jest spoko, tylko radziłabym dużo wypić wody po tej polopirynie - nie wolno mieszać polopiryny (kwas acetylosalicylowy) z teraflu (paracetamol). Ja na Twoim miejscu wzięłabym dziś teraz, następnie przed snem koło 21/22 i z rana po śniadaniu - najlepiej brać w odstępach 4 godzinnych z przerwą na spanie (na mnie tak najlepiej działa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfikowaaa2
wiesz ja wczoraj usłyszałam nowy sposób na zbicie gorączki :) mianowicie na noc, grube plasterki cytryny kładziesz na pięty i wkładasz skarpety :) nie wiem ile w tym prawdy ale warto sprawdzić :) poza tym wysmarowanie stóp octem tez zbija gorączke :) do dzis pamietam ten spos,ob z dziecinstwa brrrr :) i ten zapach :D no i zdrówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słuchaj autorko
gorączka to nic innego jak reakcja obronna twojego organizmu. Wyższa temperatura pomaga pozbyć się bakterii z organizmu i jeżeli zaczniesz zbijać temperaturę o wartości 38 st to organizm w wychłodzonym sztucznie ciałem zacznie jeszcze bardziej je podgrzewać i stąd potem temp 39 st. NIe zbija się temp u DOROSŁEGO jeżeli nie przekroczy ona 38,9 st a jeżeli już masz 39 st to przykładaj chłodne okłady na czoło, kark , weź paracetamol , dziennie dużą dawkę wit C do 1000 mg (dozwolona max dawka przy chorobie przed 3 dni). Jak to wirus to sam musi minąć , jak bakterie to można się tego pozbyć pijąc szałwię. Pij dużo wody, praktycznie non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krejzola23
bez leku to ciężko, są jakieś domowe sposoby, ale działają bardzo krótko. ja bez przeciwbóla, czyli bez Pyralginy nie poradziłabym sobie w takich sytuacjach. Pyralgina zbija gorączkę od razu i bez problemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wysoka gorączka jest to niestety bez lekarstw się nie obędzie. Jak niedawno miałam zapalenie oskrzeli i wysoką gorączkę, to musiałam wziąć ibufen, żeby zbić gorączkę, bo nic innego nie pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarena23
ja bez leków raczej sobie nie radzę. zarówno dla dzieciaków podaje im leki przeciwgorączkowe i tak samo w przypadku mnie i męża jak tylko pojawi się nam gorączką to od razu bierzemy Pyralginę, żeby szybko poradzić sobie z przeziębieniem i gorączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pompLina
Chłodne okłady na czoło i picie dużej ilości wody przy niewielkiej temperaturze zawsze mi pomaga. Ale jeśli mam powyżej 38 st.C to nie męczę organizmu tylko stosuję pyralginę (wersję Sprint, bo nie lubię tabletek), która bardzo szybko i na długo zbija gorączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×