Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak zrobić zupę pomidorową?

Polecane posty

Gość gość

moze to smieszne, ale nie umiem gotowac i nie gotowalam nigdy zadnej zupy. Pomozcie dziewczyny bo musze na jutro ugotowac zupe pomidorowa, nie wiem kompletnie jak:O Mysle ze potrzebne bede pomidroy z puszki na pewno, kostka rosolowa i co jeszcze? oczywiscie wiem i pamietam o osobno ugotowanym makaronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz z kostki czy na mięsie? Jak z kostki to rzucasz na ten wywar 3 marchewki, oczywiście pokrojone, por, pietruszka, przecież pomidorowy - ja daje taki z kartonu a nie koncentrat. Na koniec pietruszka. Jak na mięsie to gotujesz wywar na Wołominie i indyku z zieleń angielskim, lubczykiem i liście laurowym oraz cebula, doprawiasz solą i pieprzem i dalej jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy z kostki czy z miesa. Nie wiem co lepsze? pewnie z miesa, ale jakie mieso konkretnie kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomozcie dziewczyny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepsze na miesie,do tego włoszczyzna,przyprawy, zrobi sie wywar,dodaj przecier majeranek,smietane jak ktos chce i makaron osobno ugotuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsza jest zupa z passaty pomidorowej + pomidory z puszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zupę robię tak : Mięso ( najczęściej skrzydełka lub udka , czasami wieprzowe żeberka ) . Gotuje , kiedy zbierze się na górze szumowina - zbieram ją ( wyrzucamy : ) ) . Dopiero wtedy kiedy już szumowina się nie wytwarza dodaję włoszczyznę - marchewki,por,seler,pietruszka oraz przyprawy liść laurowy,ziele angielskie,pieprz ziarnisty . Jak lubisz to możesz dodać lubczyk lub bazylię :) Kiedy mięso jest miękkie wyjmuje , z warzyw zostawiam marchew - resztę wyrzucam. Dodaję passatę pomidorową , a jak nie mam to koncertat pomidorowy . Zupę zabielam śmietanką . Doprawiam sola i pieprzem , czasami dodaję szczyptę cukru./ A potem podaję z makaronem lub ryżem ( oczywiście osobno ugotowanym ) , dodaję każdemu pokrojoną marchew i posypuje natka pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cebula do zupy pomidorowej, w życiu nie daję, wszystkie warzyw oprócz cebuli, cebula to do grochówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×