Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamuśka po 30

Jaka antykoncepcja po 35 roku życia?

Polecane posty

Gość mamuśka po 30

Wiem, że antykoncepcja harmonalna po 35 roku zycia jest zabroniona, co mnie bardzo martwi, niedługo osiągnę ten wiek i czym sie będę zabezpieczać? W prezerwatywy nie wierzę, niewygodne to i mało skuteczne, to samo globulki. Czego wy używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzx
"Jakie są przeciwwskazania stosowania antykoncepcji hormonalnej? Większość kobiet może bezpiecznie stosować antykoncepcję hormonalną. Wolno ją stosować aż do menopauzy. Jedynie w przypadku kobiet po 35 roku życia, które palą, zaleca się jej odstawienie. Nie należy jej stosować również w przypadku chorób serca, chorób wątroby, zakrzepów krwi, raka piersi lub macicy." Nie ma mowy nic o tym że w ogóle po 35-tym roku życia nie można już nic stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
najlepsza dla Ciebie bedzie spirala, spokój na kilka lat i skuteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka po 30
No tak mie się skojarzyło że te 35 lat to już ta górna granica. Spirala wydłuża krwawienia a ja i tak mam długie miesiączki. Zapytam lekarza co o tym myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a i mnie to zaskoczyło
nie stosuję antykoncepcji hormonalnej, mam 30 lat. Mój własny pomysł na zycie podpowiada mi, że dopuki nie postanowiłam ostatecznie, że więcej dzieci nie będzie, to boję się ingerencji w organizm hormonami, szczególnie że mam trochę obciążeń (nie palę), ale miałam powazne zagrożenie zakrzepicą w pierwszej ciąży. Myślałam, że własnie ewentualnie po 35 roku zycia, kiedy obawiałabym się już rodzić, że względu na większe prawdopodobieństwo wad wrodzonych, że wówczas zdecyduję się na jakąś antykoncepcję 200%:), czyli tabletki+coś jeszcze. Obecnie stosujemy prezerwatywy. Jak na razie wpadki nie było, oboje dzieci planowane, ale z drugiej strony podchodzę na luzie, bo gdyby nawet była jeszcze wpadka to mile widziana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_maria
WKŁADKA DOMACICZNA MIRENA(HORMONALNA),KTÓRA ZMNIEJSZA KRWAWIENIA,NORMALNA SPIRALKA KRWAWIENIA ZWIĘKSZA TO PRAWDA.MAM 38 LAT I MIRENA,WCZEŚNIEJ BRAŁAM TABLETKI...JEST OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_maria
z tego co wiem (mogę się oczywiście mylić) antykoncepcja hormonalna jest niewskazana dla kobiet po35 roku życia,ale które palą,mają jakieś przeciwskazania ,jak jest ok to nie ma jakiegoś progu wiekowego ,że od....nie można używać,pierwsze słyszę.Ja polecam mirene,krwawienia słabiutkie,zero stresu,nie muszę pamiętać o tabsach,jestem zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pielegniara z powolania :)
Nie boicie sie tych hormonow brac,truc sie nimi ingerowac w organizm? Slyszalyscie o zgonach we francji mlodych kobiet po zazyciu Diane35? Nigdy hormonami sie nie zabezpieczalam i nigdy zabezpieczac sie w ten sposob nie bede,zwyczajnie w swiecie sie boje,bo to co mowi lekarz o ich niby bezpieczenstwie czesto tak naprawde mija sie z prawda... No ale to jest wybor kazdej z nas,dla mnie jednak moje zdrowie jest wazniejsze niz wygoda wspolzycia mam na mysli prezerwatywe od 18 lat w ten sposob sie zabezpieczamy i zadnej wpadki nigdy nie zaliczylismy,trzeba poznac tez swoj organizm,a na pewno zadne srodki hormonalne nie beda potrzebne by ciaza nas nie zaskoczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama;)
Nauczcie sie czytac : Jedynie w przypadku kobiet po 35 roku życia, KTORE PALA..." ...a w dodatku "zaleca sie" a nie "zabrania sie". Palenie powoduje wzrost ryzyka niektorych skutkow ubocznych takich jak zatory i skrzepy krwi. Przy regularnych kontrolach i badaniach ryzyko znacznie spada. Niech sobie kazdy wypisze plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama;)
Trzeba zaczac od tego ze "Diane35" nie jest srodkiem antykoncepcyjnym.... tylko lekarstwem na tradzik, ktore zaczelo byc przepisywane jako antykoncepcja... bo okazalo sie ze tez sie do tego nadaje :O .... to tak samao jak srodki dal diabetykow uzywane do kuracji odchudzajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
przypadków zgonów po tabletkach hormonalnych jest duzo wiecej niz pisza, mój szwagier ginekolog miał w tym roku kilka przypadków zakrzepicy u młodych kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pale papierosy i używam tabletek Qlaira czy istnieje duże ryzyko zachorowania? W takim przypadku jaką antykoncepcji mi proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowka47
Spirala,niestety dosc droga ,kolo 1000zl i nie ma gwarancji ze organizm jej nie odrzuci,ale jesli wszystko jest ok to masz spokoj na 5 lat. Sama mam i nic sie nie dzieje, same pozytywy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 39 l. Założyłam 3 lata temu spiralę. Jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
k*****, uwielbiam ten y****y polski ciemnogród, w którym 35 latka to już staruszka złymi jajnikami płodząca potworki - jak już jakimś cudem zajdzie w ciążę w tym bardzo podeszłym wieku, i w którym hormony zabijają :O Yebnijcie sie w te puste łby kretynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że tabletki są niebezpieczne dla zdrowia to nie jest żaden ciemnogród, tylko fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a słyszalas głupia krowo kiedys o zakrzepicy? yebane kretynki z was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy lek ma skutki uboczne, nawet witamina C i glupia aspirina. Kazdy rozsadny czlowiek ma tego swiadomosc ale ta histeria jaka sie w polsce odbywa na temat pigulek to istna paranoja. Jest to po prostu smieszne i straszne jednoczesnie. Pomijajac to, ze pigulki anty maja tez szereg dzialan prozdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może w d**ę puki młoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I zmień sobie nick na mamuśka po 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 35 lat. Właśnie urodziłam trzecie dziecko i jestem po zabiegu podciecia jajowodow. Tylko że ja mieszkam za granicą , gdzie zabieg ten jest legalny. Dodam też że dziecko przyszło na świat przez cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy lek ma skutki uboczne, nawet witamina C i glupia aspirina. Kazdy rozsadny czlowiek ma tego swiadomosc ale ta histeria jaka sie w polsce odbywa na temat pigulek to istna paranoja. Jest to po prostu smieszne i straszne jednocześnie. xxxxxxxxxxxxxxx z tą różnicą, że powikłania przy stosowaniu aspiryny zdarzają się wyjątkowo rzadko i przeciętny lekarz nawet się z nimi nie spotka. A nie znam lekarza który nie spotkał się ze skutkami stosowania prochów antykoncepcyjnych. Nie jestem ani kato-ani eko- oszołomem, ale widziałam mnóóóóóóstwo kobiet z dramatycznymi, nieraz śmiertelnymi powikłaniami. Uwierz mi, gdybyś naooglądała się kobiet 30, 40-letnich po udarach albo zatorach płucnych miałabyś takie samo zdanie jak ja na ten temat. Antykoncepcja to trucizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam wyzej-ja na zabieg podwiazania jajowodow to bym sie za nic nie decydowala..Wielka mi to wolnosc :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 47 lat i jem tabletki anty. Rozmawiałam na ten temat z wieloma lekarzami, znakomita większość nie widzi problemu pod warunkiem robienia co roku badań (USG dopochwowe, USG piersi, cytologia, próby krzepliwośc***próby wątrobowe). W ostatnim dziesięciu leciu podjecie do stosowania antykoncepcji po 40-tce wyraźnie się zmieniło i mówi się w tej chwili wręcz o korzyściach zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co sądzicie o komputerach cyklu? Korzysta, któraś z Was w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co sądzicie o komputerach cyklu? Korzysta, któraś z Was w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×