Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mineralka bez dna

Jaką wodę mineralną w ciąży?

Polecane posty

Gość mineralka bez dna

Dziewczyny, jaką wode mineralną nejlepiej pić w czasie ciazy? Słyszałam, że sławetna "Mama i ja" nie jest dobrą wodą do pica podczas ciązy, bo ma mało składników mineralnych (i faktycznie, jak się przyjrzałam, to kiepsko z tym). Dobra dla niemowlaka, ale nie dla przyszłej mamy. Oczywiście Muszynianka jest super zdrową wodą, ale jest niezbyt dobra w smaku Jaką wode polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wy nie popadacie w paranoje?wszystkie te wody to jedno i to samo. a niemowle nie powinno pic mineralnej bo glowka dlugo pozostaje miekka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezuuuuu ja pije zwykła
wode przegotowana z kranu a mineralna taka jaka jest akurat w sklepie, czy wiekszosc ciezarnych ma takie problemy? jaka wode, jakie warzywa, czy moge to czy moge tamto boszzzzz:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boszsze
pij taką jaka ci smakuje, no może tylko żeby niegazowana była, nie masz większych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M M M
Pewien pan doktor, jeszcze jak studiowałam polecał staropolankę lub cisowiankę.... oczywiście niegazowane.... Staropolanka jest wysoko zmineralizowana, a głównie o to chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mineralka bez dna
To że pytam nie znaczy, ze to jest problem :O - dla myślącej osoby to oczywisyte. Jesli sie komuś nie podoba temat, to nie rozumiem po co tu w ogóle zagląda? Najlepiej zalożyć kolejny setny topik "Ile przytyłas w ciąży" lub "czy moge być w ciązy" Naprawde, niektóre osoby są tutaj żałosne z zasady fajnie, że znalazły się jednak również osoby, które potrafią podać jakąś konstruktywną wskazówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitny kwiatuszek
Mi znowu smakuje Veroni smakowa ostatnio cytrynowa góruje nad truskawkową choć wcześniej było odwrotnie. Ponoć polecają dobrawe ale to chyba dla niemowląt a nie dla kobiet ciężanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubie wszystkie lekko gazowane jak Nałęczowianka, czy zielona Krynica. Natomiast nie traktuje jako zdrowej wody tych wszystkich z dodatkami smakowymi - to sama chemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustronianka z jodem! Wybrałam tę wodę ze względu na wysoką zawartość jodu, a ten pierwiastek jest niezbędny dla właściwego rozwoju dziecka. Maluch już od 12. tygodnia ciąży wytwarza własne hormony tarczycy, więc musimy pamiętać o tym, bo dostarczać odpowiednią ilość jodu dla siebie i malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piję nałęczowiankę albo cisowiankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie tak się zastanawiam nad wodą z kranu Myślicie,że można w ciąży pić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja pije zwykłą Oazę z biedronki lub polaris :D czasem też żywiec jabłkową lub pomarańczową gazowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marinka2
Niby tak. Ponoć wszystko jest przebadane tak więc można. Sama jednak nie mam zaufania do wody z mojego kranu poniewaz jest bardzo zakamieniona oraz czasami leci wprost żółta woda. I jak to pić? Od jakiegoś czasu zamawiam sobie wodę w baniakach. Mam w domu specjalny dystrybutor ( tak tak ,nie jest to zarezerwowane wyłącznie dla firm). Wychodzi dodatkowo taniej niż jakbym miała kupować osobno butelki 2 litrowej wody. Poczytaj sobie o tym: http://wodawdomuiwbiurze.org.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze pijałam mineralną muszyne, muszynianke itp z wysoka ilością minerałów na zmianę z wodami które maja mniejszą ilość bo nie można ciągle pić wysokomineralizowanych. Niestety w pierwszych miesiącach ciąży po każdym łyku tych wód leciałam do WC "rozmawiać z lwami" i jedyną wodą, która się przyjmowała była z certyfikatem ze wskazane dla kobiet w ciąży np. nestle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H helix
Ja wybieram wodę mineralną, bo źródlana ma niewiele wartości. Patrzyłam i w ciąży, i poza ciążą, żeby było mało sodu. Rozpiętości zawartości sodu w różnych wodach są ogromne, nawet kilkunastokrotne. Wybierałam te, które miały mniej, żeby nie mieć obrzęków, poza tym te mi smakowały, bo nie były słone. Piłam zarówno niegazowaną, jak i delikatnie gazowaną. Po mocno gazowanej miałam straszną pełność w żołądku i odbijanie. Jak nie ma dolegliwości żołądkowych, to nie ma przeciwwskazań do gazowanej. Osobiście lubię Cisowiankę i Muszyniankę. I nigdy nie kupuję wód smakowych, bo koło owoców to one nawet nie stały, za to mają w składzie cukier i chemiczne dodatki. Jak chciałam coś smakowego, to wkrajałam do szklanki plasterek cytryny albo dolewałam jakiś wyciśnięty sok do wody. Fajnie też smakuje z liśćmi mięty lub melisy. Pychota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jodem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a słyszałyście o tzw. Żywej Wodzie? dla kobiet w ciąży jest najzdrowsza, http://miastokobiet.eu/zywa-woda/ piłam ją i piję cały czas, czuję się dzięki temu dużo lepiej, Żywa Woda powstaje w wyniku rewitalizacji, na skutek której dokonuje się trwałe rozłączenie substancji wykazujących cechy zasadowe od tych, które tworzą związki kwasowe. Woda pozwala przywrócić równowagę kwasowo-zasadową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gremlinka
ja jestem w ciąży i już od jakiego czasu piję Veroni Hydration, sprawdziłam, że woda ta jest mega oczyszczona, dodatkowo wzbogacona o właściwe minerały i elektrolity, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, a w ciąży już na pewno warto zwracać uwagę na to co jemy i co pijemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w czasie ciąży piłam tylko wodę źródlaną ponieważ taką mi doradziła pani doktor. Najbardziej smakowała mi Iwoniczanka (http://iwoniczanka.pl/) więc taką głównie piłam. Jak dla mnie miała ona dobrze zbilansowany skład minerałów które akurat były mi wtedy potrzebne. Ale to już zależy od tego jaka woda wam smakuje ale dobrze gdyby była to woda źródlana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pije Veroni Hydration, jest to woda, ktora ma odpowiednia ilość minerałów i elektrolitów. A w ciąży przede wszystkim trzeba zdrowo odżywiać organizm i odpowiednio nawadniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio pije muszynianke Lubie jej smak,nawet mój 4 letni syn polubił i zamiast zwykłej wybiera "ta kwasna-muszynianke"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×