Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do re mi fasola

Jaką wyprawkę kupić dla lipcowego dziecka?

Polecane posty

Gość do re mi fasola

Do tej pory kupiłam: -łóżeczko turystyczne-kojec, ale nie wiem czy się sprawdzi jako normalne łóżko ??? - kołderkę i poduszke do niego - podkład na materacyk - śpiworek - 2 kocyki; mały i duży Co jescze będzie mi potrzebne? Zastanawiam się nad rożkiem (ale wszystkie takie sztywne i z szorstkiego materiału) oraz nad takim kwadratowym kocykiem z zapięciami, który może pełnic tez funkcję szlafroczka po kąpieli). No i chyba pościel do wózka. Co jeszcze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam lozeczko turystyczne-jest extra.bardzo fajny przewijak. co do wyprawki...zaopatrz sie w dobre kosmetyki typu puder oliwka oilatum i takie tam do tego ubranka.polecam z bawelny np.kaftaniki i wszelkie body oraz spodenki ale zeby byly u dolu rozpinane to ulatwia zmiane pieluszki. a wlasne pieluszki masz? pamietaj ze na poczatek 1!!! fajne sa huggies. mozesz tez kupic sobie karuzele do lozeczka choc przymocowanie jej do turystycznego lozeczka jest bardzo trudne. my musielismy znalezc metalowa rurke i do iej dosztukowalismy karuzele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chusteczki nawilzajace, platki do mycia buzi , sol fizjologiczna do przecierania oczek, pieluchy tetrowe-batrdzo sie przydaja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z reguly nie zaklada sie ze dzidzia bedzie chorowac ale poniewaz rodzilam zma kiedy latwo o katarek wiec kupilismy od razu gruszke i fride-super urzadzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do re mi fasola
ale lista :) znowu musze iść na zakupy.... jeśli chodzi o łóżeczko turystyczne, to nie wiem czy będę korzystać z przewijaka na nim, wydaję się taki niestabilny i mały... pieluszek jeszcze nie mam, pamęta, żeby kupić najmniejsze, ale czy tetrowe też? jeśli tak to ile? a ceratki to takie materiałowe, a od spodu cerata? bo ja taka kupiłam ale nie wiem, czy to zamiast prześcieradła, czy pod???? słyszałam też o rożkach z polaru lub frotte, ale podobno na lato są za ciepłe no i nie wiem czy laktator juz kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do re mi fasola
acha jeszcze jak z z ubrankami? same śpioszki, body, kaftaniki starczą na lato? bo czapeczki to chyba i tak musi nosic nawet jak ciepło na dworzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tetrowych kup pare sztuk - przydają sie nawet zeby podłożyć sobie do karmienia jak dziecko ulewa- dobrze chłoną i szybko schną. zaopatrz sie w jakiś dresik bo latem też potrafi być chłodno i deszczowo. cerata idzie między materac a prześcieradło. acha jakieś zmiany pościeli- bo zdarza sie ze dziecko prześcieradelko zasiusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rożków nie dokupuj bo rzeczywiscie nie dosc ze za ciepłe to jeszcze są przydatne tylko na chwile- lepiej mieć kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do re mi fasola
a co z czapeczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czapeczke musisz mieć - najlepiej wiązaną - na początku nawet po kapieli wiekszość mam zaklada- ale podejrzewam że na latko tylko takie cieniutkie ci starczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tvn style
w programie mamao juz jestem mówili, zeby właśnie nie kupowac wiązanych, bo czesto dziecku skóre podrazniaja troczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a cooo
z nianią elektroniczną? przyda sie\?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosze1245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam zamiar
kupić elekktroniczny monitor oddechu, czy ma może go któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość górka xxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hira
Cześć:) ja urodziłam w pod koniec czerwca w zeszłym roku gdy było strasznie gorąco. Napewno przydały się wszystkie body zapinane od dołu na napy, jeśli możesz kup sobie parę z krótkimi rękawkami i z dwie pary bez rękawków, miałam pieluchę którą wykładałam na dno wózka na poduszkę która była w komplecie pościeli, bo tak to strasznie mi córę grzało a pieluszka chłodziła, do tego kup parę czapeczek z bawełny, ale żeby miały przykrycie na uszka po bokach. Ja moją po każdej zmianie pieluszki kąpałam polewając ją po prostu wodą z miseczki po pupie i myłam mydłem i ani razu nie miała odparzonej pupy. Do tego jeśli bedzie bardzo gorąco przykryjesz dziecko pieluszką a jeśli zimniej to bawełnianym kocykiem. Na wieczór przydadzą się śpiochy z długimi nogawkami. Ja nie polecam żadnych kaftaników wiązanych-podwijają się i będziesz musiała na okrągło w wózku dziecku je poprawiać, żadna z moich koleżanek które je miała wogóle ich nie używała. Jeśli koniecznie chcesz kup z dwie pary. Jak mi się jeszcze przypomni to Ci napiszę:) a monitor oddechu napewno się przydaje jeśli dziecko śpi samo w łóżeczku a Ciebie stać na taki wydatek-mój brat, ojciec dwulatka bardzo go sobie chwalił:) Ja nie używałam bo po prostu córa od razu spała z nami w łóżku bo mi było tak wygodniej ją karmić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hira
Aha, kupiłam sobie oczywiście rożek z kokosowym wkładem którego to wkładu oczywiście ani razu nie użyłam, więc bardziej podoba mi się ten pomysł z rożkiem a potem szlafroczkiem:) Aha ja myję Małą w mydle z Oilatum i do tej pory je mam, jest bardzo oszczędne, a do kąpieli wlewam trochę, dosłownie pół naparstka, też z Oilatuma emulsji do kąpieli, polecały mi to koleżanki, wydatek trochę spory ale napewno super się sprawdza. Po kąpieli w tej emulsji już nie musisz dziecka niczym smarować, ja jej tylko pupę dodatkowo trochę nacieram linomagiem-tani ale bardzo dobry, tak nam polecałam położna w szkole rodzenia- i to wszystko. Aha na bardzo suchą skórę czasami nacieram oliwką dla niemowląt z Bambino:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
a jak z wozeczkiem, jak dlugo posluzy gondolka, do ktorego miesiaca? u mnie tez termin na lipiec i zastanawiam sie nad wozkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
wystarczy body kaftaniki sa niewygodne, trzeba je wiazac, w body dziecko ma wiecej przestrzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
ja uzywalam body zapinanych w kroku, gdy sa zapinane na calej dlugosci to malej bylo niewygodnie, chyba ze chodzi Ci o spiochy (pajace) to tylko zapinane z przodu, a nie na pleckach! chociaz w lato to wystarczy body + ewentualnie kocyk. I pamietaj nie przegrzewaj dziecka, zakladaj mu o jedna warstwe odziezy wiecej niz Ty masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
aha - i linomag "zielony" jest najlepszy, nie stosuj zasypek bo w lato skora dziecka moze latwo sie podraznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaki rozmiar dla noworodka
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
w sumie racja, troche zapomnialam, moja mala ma juz 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
moja miala wage urodzeniowa 58, wiec kupowalam na 62 kupuj zawsze wieksze, taki maluch szybko rosnie, lepiej zeby bylo za duze ubranko, niz cisnelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
nie wage - wielkosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
i pamietaj o usunieciu metek - strasznie podrazniaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
dzieki dziewczyny, duzo dobrych rad, kolezanka proponuje gondolke, wiec raczej wezme, chociaz moj synek bedzie w niej juz 3 dzieciatkiem i nie wiem na ile gondolka sprawna. poza tym koleczka ponoc jeszcze te stare, male. chyba dobrze przewidzialam, bo kupuje maluchowi body, pajacyki, spodenki na rozmiar 62-68, rozm. 56 kupie tylko do szpitala, w razie czego sie dokupi, na szczescie nie ma z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
dziewczyny a jak sie sprawdzaja polspiochy?? mnie sie spodobaly ale nei wiem czy sa praktyczne. Myslalam o tym zeby kupic kaftanik i polsposzki do kompletu, zeby kaftanik si enie podwijal a na lato wydaje mi sie dobrym pomyslem- co Wy na to?? Aha! Bo ja tez rodze w lipcu :) i jestem na etapie zakupow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×