Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
nienia

Jaki fotelik samochodowy?

Polecane posty

Musze wybrać fotelik dla córeczki, taki od 9 kg. Zastanawiamy się czy warto kupować taki aż do 36 kg? Czy dziecko które tyle waży rzeczywiście jeździ jeszcze w foteliku? Jakie modele polecacie? Ważne, żeby był bezpieczny, łatwy do utrzymania w czystości i żeby dało się w nim spać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem sie oplaca
Tylko kup dobry fotelik. Ja kupilam Kiddy guardian pro i jestem bardzo zadowolona. Zwykle foteliki 9-36 kostuyja tyle samo lub niewiele wiecej niz te 9-18 kg. Ten fotelik jest bardzo wygodny i w sumie prosty w uzytku; pralam go juz dwa razy i jest ok. Przez jaksi czas mialam Maxi cosi 9-18 , ale wuykonczenie pozostawia wiele do zyczenia i mojej dwulatce wisialy w nim nozki. POza tym nie lubila pozycji polezacej. Najlepij idz z dizeckiem do kilku sklepow i poprzymierzaj dziecko do fotelikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zależy nam na tym, żeby był dobry, czyli przede wszystkim bezpieczny. Sporo podróżujemy z dzieckiem i w razie czego (odpukać) nie wybaczyłabym sobie, że z powodu tego, że fotelik nie był wystarczająco dobry, coś się jej stało.... Wiem, że muszę sprawdzać crash testy i certyfikaty ale chciałabym również znać opinie mam co do funkcjonalności i komfortu użytkowania... Obejrzę sobie ten, który polecasz, dziękuję za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfbjbdfvjfw
Ja kupiłam Bebe comfort z obrotowym siedziskiem, 9-18 kg. Super sprawa! nie trzeba się gimnastykowac żeby wyjąć dziecko z fotelika, tylko jedną ręką bracam cały fotelik w stronę wyjścia! Jest niesamowicie wygodny, ma zagłówek na główkę żeby podczas spania głowa nie latała na wszystkie strony. (stopni regulacji fotelika). Fakt, swoje kosztuje, ale naprawde sie opłaca !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie śpi i dlatego zależy nam na możliwości rozłożenia fotelika do pozycji półleżącej. Z tego co widzę ten kiddy guardiam ma taką opcję mimo, że ma zakres 9-36.... A czy ma ktoś fotelik firmy cybex? Polecano mi je jako bardzo bezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my właśnie kupiliśmy kiddy enegry pro. 9-16 kg. Bardzo dobrze wypada w testach. Zastanawiałam się nad cybexem 9-36 kg, ale jak posadziłam w nim dziecko. to zgnięło ( waży 9 kg) Moim zdaniem lepiej kupić fotelik 9-16, bo ten o większej rozpiętości jest mniej dostosowany do tak małego dziecka i przez to mniej bezpieczny. Kiddy energy jak na razie super i świetnie wypada w testach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza córeczka waży właśnie 9 kg i właśnie tak się zastanawiam czy fotelik o dużej rozpiętości wagowej rzeczywiście jest bezpieczny dla dziecka w dolnych granicach....czy nie będzie zwyczajnie za duży? A ten Kiddy Energy to jest 9-16 czy 9-18? Bo jeszcze nie widziałam takich z przedziałem 9-16...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem sie oplaca
W kiddy guardian moja corka jezdeila od 9 kg i nie zginela. ten fotelik sie reguluje: zaglowek, podnozek itp. Teraz ma 11 kg ( 2 latka) i wysyniety podnozek plus nieco wysuniety zaglowek. Od poczatku dziecko jest fajnie " opatulone" fotelikiem. Jezdzi glownie w pozycji pollezacej, bo w tym foteliku szybvko usypia w samochodzie. Ja naprawde moge go polecic z cyzstym sumieniem. Z tego co wiem bvebe comfort tez sa b wygodne dla dziecka. ( Axiss ma moja kolezanka i tez ejst zadowolona. Wybor nalezy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiddy enegry pro jest oczywiście 9-18 kg. Pomyliłam się :-) I dodam, że nie ma pasów dla dziecka Najlepiej samemu zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latynoska25
do moim zdaniem sie opłaca-jejku kochany!!twoja córka ma 2 latka i waży 11 kg!???szok!!to chyba same kości, moja ma 7 miesięcy i waży 10 kg i nie jest kompletnie gruba, taka w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieliśmy ten sam problem. Chciałam kupić fotelik9-36, ale nasłuchałam się, ze nie warto. Foteliki z tak dużą rozpiętością wagową, nie są dobre. W rezultacie kupiliśmy fotelik espiro http://allegro.pl/optima-pro-2011-espiro-9-25-kg-wkladka-oslona-i1698107048.html Polecam Ci z czystym sumieniem. Ma 4 pozycje, dziecku jest w nim wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybierając fotelik zwróć uwagę na jego wykonanie i posiadane atesty - nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka, ale nie ma sensu płacić za firmę. Warto zdecydować się na fotelik z większym przedziałem wagowym - w większości wypadków można potem z niego zrobić podkładkę pod pupę.A to ważne, ponieważ taki zakup i tak was nie ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupilismy Britax First Class Plus : http://tnij.org/mnid I tez jestesmy z niego super zadowoleni :) Rozklada sie do pozycji pol-lezacej, corka ma 2latka i 4 miesiace i bardzo dobrze sie w nim czuje i bardzo czesto przy dluzszej podrozy slodko spi :) No i wazne ... nawet przy najwiekszych upalach NIGDY sie w niem nie zapocila, bo jest zrobiony z dobrych, przewiewnych materialow. Tez wychodze z zalozenia ze jak cos jest do wszystkigo to jest do niczego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latynoska25 do moim zdaniem sie opłaca-jejku kochany!!twoja córka ma 2 latka i waży 11 kg!???szok!!to chyba same kości, moja ma 7 miesięcy i waży 10 kg i nie jest kompletnie gruba, taka w sam raz. Moja droga 10 kilo w 7-ym miesiacu to spora nadwaga :P.... no chyba urodzila sie z waga 4.5 kg ;)....Dziecko w wieku pol roku powinno podwoic wage urodzeniowa a w wieku roku potroic :) Moja drobinka ma 2 latka i 4 miesiace i wazy 11.5 kg... i wcale sie tym nie przejmuje :P Przynajmniej nie bedzie miala w zyciu problemow z nadwaga i nie bedzie sie musiala cale zycie odchudzac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka ma ponad rok i dokładnie waży 8700. Na początku się martwiłam, ale teraz to się cieszę, że szczupła. :-) Sama jestem chuda i cieszę się, że moje dziecko też takie będzie a problem nadwagi raczej nas ominie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam fotelik Recaro 9-36kg. jest super!! i nie jest za duzy na dziecko z waga 9kg, bo ma specjalna wkladke. my ja nawet synkowi wyjelismy, bo zima w kombinezonie bylo mu ciasno. ma super zaglowek, zabudowany po bokach, ladnie przytrzymuje glowke spiacego malucha. fotelik wydaje dzwiek przy odpinaniu pasow, wiec slychac bedzie, gdy maly bedzie majstrowal przy pasach dla zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za wszystkie rady, dzisiaj chyba wybierzemy się na zakupy więc spisze sobie wszystkie polecane modele i dokładnie je obejrzymy. Mam nadzieję, że dokonamy dobrego wyboru...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zminimalizowana
a na EXO? też ma zrobione eurotesty i 4 gwiazdki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnoczerwonna
a nautilus? on jest od 9 az do 36 kilo, i jest dosc wygodny z tego co pisza, ja sama szukam i sie wlasnie nad tym zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co ,trudno jest wybrać idealny fotelik . Ja miałam szczęscie i ten ,co ja wybrałam spełnia moje oczekiwania .Kupiłam Jane Exo .Jest bezpieczny ,a to najważniejsze .Ma też dodatkowe wzmocnienie boczne w okolicach głowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
recaro, w każdej rozpiętości wagowej, najlepiej wejdź na stronę z testami fotelików i poczytaj inne mądre rzeczy, np kiedy trzeba wymienić fotelik, bo np dziecko mierzy więcej niz na dany model, mimo, że wagi nie przekroczyło, itp:) my na taki 9-18 skusilismy się maxi cosi toby, bo ma dobrą notę, niestety nasze duże dziecko, mimo, że waży mniej niż 18kg, to w zimę w kombinezonie miał już bardzo ciasno ale recaro mieliśmy pierwszy, ostatnio najbliżsi zmieniają na większe właśnie 9-36 i rewelacja podobno, my też taki będziemy teraz kupować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokisaefaef
foteliki na chico mio to są maxi cosi, faktycznie bardzo dobre, użyteczne na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy cybex pallas 9-36 i na razie sprawdza się dobrze a syn w foteliku jeździł do 7 roku teraz ma 8 i tylko na podkładce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbiśka12
Ja jeszcze dodam Graco Nautilus tez od ok 9 miesięcy do 12 roku życia czyli spokojnie jako drugi i ostatni kupiłam dla synka i to co mnie ujęło to że jest duży i szeroki a przy tym wygodny =) porównywałam z kilkoma i ten wydał mi się "największy" Ma porządne boczne wzmocnienia no i bezpieczny A synkowi najbardziej podoba się uchwyt na kubek - czuje sie taki dorosły że sam sobie odkłada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co powie.....ryba
mamy concorda i jestesmy zadowoleni -poprzednio mielismy taki od 9-18 kg maxi cosi-sluzyl nam rok i musielismy zmienic bo bylo za ciasno ,wiec warto patrzec czy da sie go poszerzyc itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie da się teściowej traktować
najlepiej w europejskim tescie bezpieczeństwa wyszedł Storchenmuhle z stelażem Recaro który jest najlepszy w Europie. ja mam właśnie ten fotelik i sprawdza się rewelacyjnie a co mi się dodatkowo podoba to alarm sygnalizujący rozpiecie pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma psa i kota
Super bezpieczny jest tez Montecarlo od Jane. Mąż sprawdzał pod względem bezpieczeństwa i ponoć pierwsza klasa. Mnie przypadł do gustu bo rośnie razem z dzieckiem i na wysokość i na szerokość , można sobie regulować w zależności jak dziecko rośnie. Nie ma obawy, że będzie za wąski co czytałam ze sie wielu mamom zdarzało. Jest od 15 do 36 kilo ale jest do niego przednia wkładka co zamienia go w fotelik od 9kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggrazkka
Też o tym montecarlo czytałam , wydaje się to super ze tak rośnie tylko muszę do sklepu u nas podejśc i zobaczyć jak to w realu wygląda i jak to się rozszerza rzeczywiście Z tego co pisza fotelik bardzo dobry no ale ja zawsze wszystko sprawdzić musze sama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja na początku myślałam
że taki od razu 9-36kg. Ale najlepiej to się wybrać do sklepu i obejrzeć. Bo niektóre właśnie w tym przedziale to ledwo 10 kilogramowe dzieci mieszczą a co dopiero 36 kg. W sumie to kupiliśmy takie recaro http://www.pierwszyusmiech.com.pl/product-pol-419-Recaro-Young-Sport-Grey-Petrol.html i jest super, ale nasze dziecko jest dość drobne. Więc jak dziecko jest większe to lepiej taki 9-18 a potem 15 do 36, bo i tak trzeba będzie dwa razy kupować, jak z takiego 9-36 po roku wyrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggrazkka
No własnie trzeba obejrzec ale o montecarlo czytałam że jest duzy, gdzies na forum nawet laska podawąła wymiary tego siedziska przed i po maksymalnym rozszerzeniu i podniesieniu i wydawał sie duży , na plus że na boki się rozszerza bo na wysokość to chyba wszystkie ale na szerokość to żadnego innego nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×