Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość mloda1111

jaki jest dobry sposób na rozstepy??

Polecane posty

Gość mloda1111

witam jestem w ciazy w 7 miesiacu i zaczely pojawiac mi sie rozstepy na brzuchu mimo ze smarowalam brzuch kremem przeciw rozstąpom one sie pojawily czy ktos z was zna jakis sposob aby sie ich pozbyc albo jakis nie drogi krem ktory pozwoli mi sie ich pozbyc i zapobiec powstawaniu nastepnych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma. Ja od 3 do 7 miesiąca stosowałam oliwkę na wszystkie zagrożone rozstępami miejsca, a gdy zauważyłam że na biuście zaczynają mi się pojawiać prążki kupiłam Mustelę (niby najlepsza). Gó wno prawda, używam jej teraz na same piersi (na resztę jak do tej pory - oliwka, na reszcie nic się nie dzieje) i widzę jak powstają nowe rozstępy. A biust w ciąży urósł mi tylko o 1 rozmiar (rodzę za miesiąc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manna30
witaj. ja w ciąży nie nabawiłam się żadnych rozstępów. podstawa to ciągłe, mocne nawilżanie skóry. ja nie smarowałam się oliwką, bo dermatolog mówi, że ona guzik a nie nawilża, o wiele lepszy jest krem nivea soft - ja się nim smarowałam całą ciążę dwa razy dziennie i tylko raz miałam kupiony krem z ziajki na rozstępy dla matek w ciąży. muszę się pochwalić, że jako jedyna na sali szpitalnej nie miałam rozstępów, pomimo swej 30 na karku. nie wiem jak usunąć istniejące, ale w dobrze nawilżając możesz zapobiec następnym. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena23
Niestety ale rozstępów trudno będzie się pozbyć, można je tylko trochę rozjaśnić kremami, ja pomimo stosowania kremu na rozstępy i tak mam w niektórych miejscach ale na szczęście są małe, na brzuchu jak na razie nie mam wcale, tylko na udach mi się pojawiły i na piersiach. Wkrótce rodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollllllo
oj dziewczyny, rozstepy to sprawa genetyki i tyle, kremy mozna stosowac aby skora byla w lepszej kondyzcji i tylko tyle one daja, ktos ma miec to bedzie miec i tyle, poki sa czerwone mozna rozjasnic laserem, potem juz tylko pod skalpel zeby sie pozbyc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 3 miesiąca ciązy używam musteli. Teraz jestem na początku 7 miesiąca i póki co nie mam ani jednego rozstępu, ale też jestem zdania, że to bardziej kwestia uwarunkowań genetycznych, niż czegokolwiek innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam rozstępy od zawsze
czyli gdzieś od 14 roku życia przyzwyczaiłam się i mam je w nosie jedynie budzi mój niepokój to jak to będzie z nimi w ciaży, już nie chodzi o wyglad, ale czy przy mojej skłonności rozstępy nie staną sie jakoś niebezpieczne dla mojego zdrowia? Ktoś miał tak jak ja?? Dodam, że nie jestem jakimś spaślakiem, przy kości trochę, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam rozstępy od zawsze
mam je wszędzie: uda, piersi , biodra, parę sztuk na kolanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozstępy to niestety
kwestia genów...nigdy nie byłam gruba a rozstępy na udach i piersiach zaczely mi sie pojawiać w wieku kilkunastu gdy zaczęłam szybciej rosnąć....tak że nie wyobrażam sobie jak moja skóra na brzuchu mogłaby wygladac gdybym była w ciąży!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 37 tc
Dziewczyny niestety, ale rozstepy to glownie kwestia genow i niestety lekarze potwierdzaja te teze. Ja mimo, ze brzuch mam ogromny i przytylam juz 18 kg to nie mam ani jednego rozstepu, ale u mnie w rodzinie nikt nie ma: ani siostra po 2 porodach, ani mama tez po 2 porodach itd. Dodam, ze ja smaruje sie zwykla najtansza oliwka i to jak mi sie przypomni, a wiec nieregularnie, takze nawilaznie skory na pewno pomaga utrzymac elastyczna skore, ale niestety, jesli ktos ma sklonnosci do rozstepow to niestety raczej ich nie uniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylla
Według mnie jednym skutecznym sposobem na rozstępy są zabiegi. Teraz te bezinwazyjne są oparte na takich technologiach, że całkiem dobrze radzą sobie z bliznami i rozstępami. Czasami wystarczy kilka zabiegów by prawie do zera zminimalizować rowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.e.a.t.a
Nikt jeszcze nie wspomnial o diecie, trzeba jesc duzo bialka i cynku, co wspomaga produkcje elastyny i kolagenu i tym samym zapobiega rozstepom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taak taak geny
:o Moja mama ma rozstępy po ciążach. Moja siostra ma rozstępy po ciąży. Ja mam niewiele na odach ( po okresie szybkiego wzrostu i dojrzewania. W ciąży przytylam 14 kg. brzuch duuuuzy - mialam wielowodzie. Rozstępów nie dostalam. Smarowalam się oliwką przeciw rozstępom z Rossmana i nacierałam zagrożone rozstępami miejsca szorstką gąbką. A niby bylam skazana na rozstępy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niweja
Nie geny ale sklonnosc do rozstepow lub jej brak. Ja przytylam w obu ciazach niecale 10kg, brzuch mialam niewielki bo mialam cos okolo 95cm w obwodzie i co? rozstepy mam mimo ze cudowalam, smarowalam, masowalam itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bububa
ja polecam na rozstepy silny strumien ze sluchawki prysznicowej... to czuc ale bolem nie mozna nazwac... ja stosowalam na brzuch strumien silnej wody kierowalam na brzuch jakies 5min co drugi dzien po trzech miesiaca zdumiewajace rezultaty nie tylko niewidoczne rozstepy ale brzuszek jaki ladny sie zrobil... ale to raczej po ciazy i nie wczesniej jak po 6tyg pologu:) ja przeszlam przez dwie ciaze po pierwszej mialam wstretny brzuch a w trakcie drugiej dowiedzialam sie o tym sposobie polecam moj brzuch wyglada prawie idealnie poniewaz mam blizne po cieciu cesarskim jeszcze widaoczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bububa
acha po tym prysznicu jest zaczerwieniony brzuch ale to tylko skutek polepszonego krazenia dlatego im szybciej po takim domowym zabiegu wetrzec balsam ujedrniajacy ja stosowalam taki najzwyklejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozstepy
hej, nie panikuj nt tych rozstepow, z biegiem czasu wyblakna i beda malo widoczne, jak urodzisz wez sie za siebie i zainwestuj w dobry krem a na teraz sprobuj balsam Ziaja mammamia, lub stosuj oliwke jest szansa ze nie wyjdzie ci tych rozstepow wiele wiecej. maja racje dziewczyny ktore pisza ze to kwestia genow. ja w ciazy przytylam 30 kg i mialam tylko 1 rozstep na prawym biodrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozstepy
acha bynajmniej nie stosuj na brzuch ani miejsca zagrozone rozstepami zadnych peelingow bo to tylko pogorszy sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebra afrykańska
Obawiam się, że nie ma sposobu. Zgadzam się, ze to kwestia genów. Budowy skóry, gęstości włókien kolagenowych itp. Moja mama urodziła 3 dzieci i nie ma ani jednego rozstępu, chociaż wtedy, kiedy była w ciaży nikt nie myślał o takich fanaberiach jak kremy przeciwko rozstępom. Mi rozstępy pojawiły się w wieku dojrzewania, mimo, że ani nie schudłam, ani nie przytyłam gwałtownie. Podobno to efekt burzy hormonalnej i na pewno genów (mój ojciec ma rozstępy). Rozstępy zostały mi do dziś, ale są mniej widoczne. Nowe się nie robią. Jedyną metodą jest chyba tylko zabieg laserem. Przyznam, że rozstępy to jest chyba główny powód, dla którego ciężko zdecydować mi sie na dziecko. Bo z moimi uwarunkowaniami genetycznymi, na pewno będę je miała, a dalszego oszpecenia ciała nie zniosę. Poza tym, boję się żylaków i obwisłej skóry na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebra afrykańska
Rozstępy w ciąży mogą się robić również od zmian hormonalnych. Nie pamiętam, jaki hormon odpowiada za ich powstawanie. Chyba progesteron, ale głowy nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ciąży całe ciało tak się znienia że szok. mie np na plecach strasznie wysypło ogromnymi bolącymi prycholami a jestem w połowie ciązy i jak tak bedzie do konca a zwłaszcza latem to masakra, a jak dojda rozstepny olaboga, a apropo zylaków to zastanawia mnie od czego sie pojawiają i kiedy, czy to od nadmiernego stania na nogach w ciąży?hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebra afrykańska
Myślę, że od nadmiernego obciążenia nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhaa ahaa aaa
oliwka bambino .Rozstępów się nie pozbędziesz ,jak się zrobią to już zostaną,Mogą się troche rozjaśnić po jakimś czasie.Jeśli chcesz żeby nie było ich tak widać polecam mezoterapie ,ale trzeba ją wykonać wtedy gry rozstępy są ''świeże'' czyli gdy mają kolor czerwony bądz fioletowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klassi
Ja mam problem z rozstępami w różnych częściach ciała i z doświadczenia wiem, że jedynie dobrze dobrany zabieg może pomóc. Coś w tym stylu http://vimed.pl/zabiegi/laser-i-fale-radiowe/ Warto wybrać się na konsultację bo bez wywiadu z kosmetologiem/specjalistą nie ma co na własną rękę wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiikkk0ooonnnaa
Ja w ciazy tez smarowalamsie kremem Ziaja dla kobiet w ciazy i oliwka a rozstepy i tak mam :( teraz kupilam Bio Oil-powinno sie go stosowac 2 razy dziennie przez 3 miesiace-i rozstepy powinny dzieki niemu byc mniej widoczne. tylko jest na moje drogi, smaruje sie raz dziennie tylko... zobaczymy, czy to cos pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsza przeciw rozstępom
jest oliwka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111222Aga
Moze to niewiele pomoze, bo znalazłam taki krótki opis jak zapobiegac rozstepom. troche malo tego jest, ale dowiedzialam sie kilku ciekawych rzeczy http://raport-rozstepy.biobalans.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustella czy inna cipella - nic nie da jeśli masz tendencje do rozstepów, najwazniejsze to regularne nawilzanie skóry, wystarczy oliwka w zelu np jonson swietnie nawilza zatrzymuje do 7x wiecej wody a skóra jest naprawde nawilona i kosztuje 15 zł. za tydzien rodze i nie mam najmniejszego rozsęęęęppaaaaaa !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×