Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolanta HANNOVERR

Jaki lekarz stwierdzi czy moje dziecko jest autystyczne?

Polecane posty

Gość jolanta HANNOVERR

Niedlugo bede w polsce i chcialam Was mamy zapytac do jakiego lekarza zapisac sie z dzieckiem by stwierdzil czy moje dziecko moze miec autyzm? tu "zagraniczny" lekarz raczej tego nie strwierdzi tak mysle.. bo noje dziecko nie reaguje na nic po poslku prawie a co dopiero po niemiecku. poradzcie mamy. psycholog dzieciecy czy ktos inny, balag pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejeje
a ile twoje dziecko ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej jak zobaczy
dziecko neurolog, logopeda i psycholog dzieciecy. Podobno we trojke musza stwierdzic lub wykluczyc autyzm. W jakim wieku jest dziecko? mowi cos? rozumie polecenia? szuka kontaktu wzrokowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
PRAWIE 3 LATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
MOWI PARE WYRAZÓW, NIE WYRAZNIE, jakby przez nos... histeryzuje z byle powodu, boje sie z dzieckiem wyjsc na dwor zeby nie bylo histerii 2 godzinnej z podou np ze nie idziemy ta droga ktora on by chcial :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
neurolog, logopeda i psycholog dzieciecy tzn umowic sie na wizyty do tych trzech specjalistów i ja bedzie cos nie tak to ktorys napewno by to wiedzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
nie jest zainteresowany nocnikiem, wpada w histerie jak chce mu majteczki zalozyc lub spodnie bez pieluchy (chcialam prac te majtki 100 razy dziennie by go moze podoli odzwyczaic od pieluch) ale jest histeria jak nie ma na sobie pieluchy, patrzy sie jak do niego mowie ale jakos tak jakby przezze mnie, nie rozumie albo na przekur mi nie wykonuje moich polecen np: polz sie zmienimny pieluche. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porazajaceeeeeeeeeeee
jak mozna bylo czekac 3 lata!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
jakos mozna, jak nie masz mi nic do doradzenia tylko takie puste komentarze to daruj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porażające to jest mysleć
że autyzm stwierdza się w pięć minut po urodzeniu. Czasem nawet kilkuletnie dzieci nie mają diagnozy bo to nie jest prosta sprawa: mnóstwo schorzeń może mieć podobne objawy, a zdiagnozowanie autyzmu u dziecka cierpiącego na coś innego może być dla niego tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porazajaceeeeeeeeeeee jak mozna bylo czekac 3 lata!!!!!!!!!!!! odpusc sobie pojazdy ;/ i nie stresuj kobiety. Moja siostra ma 3 latka i 4 msce, do pravvie 3ech lat nic praktycznie nie móvviła, i była bardzo, i balismy się że az za bardzo spokojnym dzieckiem i że się nie rozvvija pravvidłovvo. Ale badania, vvyniki- vvszystko ma idealnie, a teraz navvija i po polsku i po hiszpańsku co potrafi, po prostu każde dziecko potrzebuje svvojego czasu na każdą rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej jak zobaczy
nie kazde dziecko ktore robi afery na spacerze ma autyzm. Mlody czlowiek testuje w ten sposob na ile moze sobie pozwolic z rodzicami stad te histerie. Chlopcy mowia pozniej a dzieci dwujezyczne juz w ogole. Daj mu czas, pkazuj ze problemy mozna rozwiazywac bez histerii, ucz go cierpliwosci. A czy syn cie potrzebuje? chce zebys dawala mu jesc, bawila sie z nim, zasypaiala? potrzebuje twojej obecnosci? jak reaguje na ludzi, dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
do niego po polsku tylko mowimy, nie jest dwujezyczny ze np ojciec niemiec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
tak potrzebuje no bo do kogo innego ma podejsc i jęczec o jedzenie (tak jęczec bo tak sygnalizuje ze chce jesc), ciagnie mnie za reke i chce by sie na dywanie bawic albo chociaz zebym lezala obok, lubi ksiazeczki ogladac, ale tez za 3 mity potrafi nimi z calej sily w telewizor, w sciane. lubi dzieci, jak idziemy na plac zawaba to jak widzi go w oddali to pieje i bawi sie , a raczej prubuje sie bawisc z dziecmi. jest tez delikatny bardzo ostatnio go inny chlopak lekko popchnal a on sie strasznie rozplakal i szukal mnie wzrokiem zebym szybko go przyulila. ogolnie wie ze jak byle co mu sie stanie to ja lece w sekunde i go caluje (tak wiem moja wina musze to chyba ograniczac, ale on jest maly przeciez to jak to ma byc, kiedy my sie bedziemy tulic, )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
b hbun TO NE TOPIK PRZECHWALANIA SIE CO MOJE DZIECKO POTRAFI A ZAPYTANIE DO JAKIEGO LEKARZA MAM SIE UDAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
b hbun przedszkole to wieeeeeeeeeeelki plus ale tu nie wchodzi to w wrachube majatek kosztuje wiec musi siedziec cale dnie w domu. corka mojego brata zaczela mowic jak miala 16miesiecy! od 1,5 roku chodzila do zlobka i miedzy nia a moim synkiem jest ogromna przepasc, NIE ma toi jak przedszkole. twoja gdyby siedziala z toba w domu tylko tez moze ciut wolniejsza by byla. zazdroszcze Ci bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
no niby nic nie mowi, tu by sie zgadzalo ale reszta nie, bo pieje na widok dzieci, lubi mnie po buzi glaskac jak zasypia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
szkoda ze przykladow nie ma do tym stwierdzen.. np o co chodzi z tym powtarzaniem stereotypowych czynnoasci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kuzyna ,który teraz ma 13 lat ,w wieku prawie 4 lat nie mówił ,tam gdzie go postawili tam stał ,w ogóle nie bawił się z dziećmi ,czasami rodzeństwo go próbowało rozkręcić ale zabawa go nie interesowała.Miał badania,jakieś konsultacje neurologiczne a pediatrzy mówili jeszcze się nagada nie martwić się na zapas .Poszedł do szkoły to wszyscy mówili że do specjalnej trzeba go posłać bo sobie rady nie da ,chłopak powoli się rozkręcał i na dzień dzisiejszy jest normalnym ,zdrowym chłopakiem ,nauka bez problemu jakieś konkursy wygrywa i na judo od paru lat chodzi wyniki też ma niezłe. tak że nie powiedziane jest że dziecko w wieku 3 lat dziecko ma śpiewać ,tańczyć wierszyki klepać a już jak nie kontaktu z rówieśnikami to tym bardziej może troszeczkę inaczej się zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolanta HANNOVERR
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jolanty
po 1-znajdz sobie lekarza-pediatre,ktory mowi po polsku.jesli mieszkasz w hanoverze to nie bedzie problemu.tam jest kupa polskich lekarzy. po 2-smialo mozesz isc do niemieckiego lekarza,jesli twoje dziecko nie rozumie duzo i nie mowi,to nie bedzie problemu.lekarz bedzie mu pokazywal rozne obrazki,podawal zabawki itd a jak nie to da ci liste lekarzy mowiacych w j.polskim. tu jak widzisz nie masz co szukac na tym forum,bo jest zaraz a moje dziecko to a moje tamto itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy twój syn miał
badany słuch? Bo mi bardziej się wydaje, ze może niedosłyszeć. Wiem, ze takie dzieci często są nieposłuszne, jak słyszą niewyraźnie, to po prostu ignorują, są bardziej lękliwe itd. Z tego co opisujesz, to nie wygląda na autyzm, ale może to być oczywiście jakas lekka forma autyzmu. Najpierw udaj się do dobrego pediatry, on powinien cię pokierować dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatam jedna
mojej koleżanki synek nie mówił do 4 r,z. Tez nieposłuszny, nerwowy, nadpobudliwy. Okazało się ,że przyczyna problemow byl niedosluch spowodowany przerosnietym 3-m migdalem. Po zabiegu usuniecia migdala dziecko po 2 m-cach gadalo jak najete, uspokoilo sie. Teraz ma 5,5 roku i jest normalnym, pogodnym, non stop gadajacym:) dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimmama
U nas okazało się to w wieku już 4 latka teraz ma 6lat ze to autyzm i lekkie upośledzi mimo ze Amelka normalnie chodzi do przedszkola itd... Niestety późno stwierdzono i teraz trzeba dużo nadrobić wozić ją na masę różnych terapii... a niestety bez tego jest coraz gorzej z każdym rokiem...wiec ćwiczymy i robimy co się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroczekowa
jak bedziesz w Polsce umów sie najpierw do neurloga dzieciecego- niech dziecko obejrzy. Jeśli jest tak źle jak piszesz, pewnie Ci wpisze spectrum autyzmu. Spróbuj sie potem umowić do poradni psychologiczno-pedagogicznej- z taka kartka od neurologa naciskaj, zeby ci wyznaczyli szybki termin. Jak termin bedzie odlegly znajdz psychologa dzieciecego, ale takiego ktory zna sie na autyzmie. Do strzalu ci powie, czy dziecko ma symptomy wskazujace na autyzm- charakterystyczne ruchy, sposob patrzenia, czy reaguje na jakiekolwiek polecenia, czy dzieli pole uwagi. Nikt na 100% nie powie ci, czy to autyzm, ale majac takie podejrzenie, nawet to zaswiadczenie od neurologa mozesz starac sie o terapie. Powodzenia. Aha, skoro duzo zachowan synka cie niepokoi nie czekaj bo "wyrosnie". Im wczesniej zaczniesz tym lepsze beda efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pod słońcem toskanii
Autorko z doświadczenia wiem, że neurolog nic Ci nie powe sensownego jeśli chodzi o autyzm. Są poradnie diagnozujące. Poszukaj w swojej okolicy. Najlepszy jest Synapsis ale tam się zapisuje na odległe terminy (z tego co wiem 3-6 miesiace). Warto się tam zapisać a w międzyczasie iść do okolicznej poradni, gdzie kompetetni ludzie się tym zajmują. A tu masz adres synapsisu od razu do testu wstępnego: http://www.synapsis.waw.pl/index.php/rodzina-i-otoczenie/dla-rodzicow-i-opiekunow/po-3-roku-ycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Synapsis diagnozują dzieci do 2 roku życia tylko. Najlepiej, gdybyś umówiła się już teraz do jednego z najlepszych ośrodków w Polsce czyli PRODESTE w Opolu Tam możesz zrobić prywatnie diagnozę kliniczną i funkcjonalną. Diagnozowanie odbywa sie według standardów europejskich, diagnozuje trójka: pedagog specjalny, psychiatra i psycholog. Możesz też zostać pod ich opieką i dostawać plany terapeutyczne na każdy miesiąc, napisane wprost pod deficyty dziecka. Pozdrawiam i trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroczekowa
dziewczyny, i synapsis i prodeste kosztują, a autorka pisze, że nie ma kasy na przedszkole to skad ma ja wziać na te fundacje? Nie wiem jak to wygląda w DE, w Polsce idzie się do poradni psych-ped. Może lepiej sprawdzić czy w DE nie ma takich poradni, jak to u nich wygląda? Problem w jezyku, skoro mówicie do syna tylko po polsku nie wyobrażam sobie jak psycholog czy logopeda moze na nim testy przeprowadzić...szczerze. generalnie, autyzm to nie jest coś co jest w stanie określić ci jeden lekarz czy psycholog. Ale mysle warto isc do neurologa i psychologa- oni mogą Cie pokierować czy widzą objawy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba koniecznie zajrzeć do książki Dr NAtashy Campbell-McBride "Zespół psychologuczno-jelitowy GAPS" i zabrać się za leczenie dziecka. Zakończone sukcesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość einzweidrei
Autorko, nie słuchaj diagnoz pań, które tu Ci piszą na forum, tylko idź w Polsce najpierw do psychologa, ew. neurologa. Ci specjaliści generalnie są w stanie ocenić, czy dziecko ma autyzm czy nie. Uspokoję Cię tylko, że mój syn też ma niektóre z cech Twojego dziecka, chocby to, że potrafi rzucać zabawkami ze złością czy zrobić histerię o to, że nie poszło się wybrana przez niego drogą. Też nie mówi, właściwie coś tam mówi, ale jak na 3 latka o wiele za mało. Byłam u psychologa, u kilku logopedów, badałam słuch w poradni audiologicznej i nic niepokojącego lekarze nie widzą i twierdzą, że to według ich oceny opóźnienie mowy bez ogólnego opóźnienia rozwoju dziecka. Tak że zapisz się na początek do psychologa, a potem ewentualnie w razie konieczności neurolog i inni specjaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×