Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

little.d

jaki materacyk? gryka-kokos, pianka, lateks?

Polecane posty

jaki materacyk bylby najlepszy dla malucha? gryka-kokos, gryka-pianka-kokos, kokos-pianka-kokos, sama pianka czy moze lateks? slyszalam, ze te lateksowe najlepsze, ale brak mi pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobineczkaqq
my mamy kokos. najlepszy jest najtwardszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margollcia
Polecam lateksowy. Mamy prawie 2 lata i wygląda jak nowy. masz taki sam termin jak ja miałam :) tyle,że przenosiłam córę do 23 czerwca :) a miał być prezent na drugą rocznicę,bo ślub braliśmy 14 czerwca 2008...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
pianka najtańsza i jest ok gryka kokos kiedyś hit obecnie mówi się że pleśnieje, śmierdzi - nawet jak nie widać powierzchownie, że jest nie wygodny i odchodzi się od tego lateksowy najlepszy ale najdroższy z tego co ja czytałam to jak masz kase bierz lateks - jak nie masz bierz piankę - a te gryki itd nie są już zalecane - choć większość jeszcze żyje z przekonaniem że są super - ale niech sami na tym śpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z osoba powyzej
Lateks super, ale moze nie warto, bo pianka dla dziecka nie jest duzo gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupowałam niedawno materac
dla dziecko i przeczytałam mnóstwo informacji na ten temat. wiec z pewnoscia odrzuciłam kokosa czy gryke. dlaczego? po pierwsze kokos jest za twardy dla dziecka, materac dla dziecka powinien byc srednio-twardy . teoria ze dziecko musi spac na twardym to stara szkoła i teraz sie od tego odchodzi. poza tym kokos czy gryka to sa naturalne materiały, moga pleśniec a nawet powodowac alergię! materace piankowe te zwykłe..no cóz, sa tanie ale szybko sie odkształcają. najlepszy wybór to latex lub piankowe ale termoelastyczne , lub łaczone. lateksowe najlepsze sa firmy hevea ale tez wyczytałam ze latex moze uczulać. ja chciałam by materac był srednio-twardy - nie za miekki i nie za twardy, miał dobra wentyalcje i odporowadzanie wilgoci, był antyalergiczny i miał wzmocnione brzegi tzw rame gdy dziecko bedzie juz stawac w łózeczku. na w miare dobry materac niestety trzeba wydac min 200 zł ale ja sadze ze to jedna z najwzniejszych rzeczy dla dziecka.dlatego tu nie warto oszczedzac i kupowac badziewi za 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdnjdnjdn
Ja mam gryczno kokosowo piankowy :) i póki co tylko pianke wymienialiśmy ( po 14 miesiącach ) i za kolejne 15 miesięcy znowu wymienimy , natomiast gryka i kokos są suchutkie ale to prawda że mogą plesnieć, zwłaszcza kiedy dziecku zdarzyło sie podsikiwac na materac i materac nie został wysuszony (wyczyścić czy zdezynfekować gryki czy kokosu się nie da) a wtedy trzeba wymienić materac. Jak mała skończy te 30 miesięcy to kupimy jej całkiem nowy antyalergiczny materac w rozmiarze junior i będzie mieć na 3 lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdnjdnjdn
Dodam jeszcze że jak ktoś ma wilgotne mieszkanie to taki materac odpada i lepiej wydać już na lateksowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupowalam niedawno materac - masz gdzies w necie link do materacyka, ktory masz? gdy kupowalam sobie lozko, materac byl mega wazny, dlatego i kupujac mojemu dziecku jest to bardzo istotna kwestia. jestem przygotowana na kazdy rozsadny koszt, max 500 zl. te po 50 zl mnie nie interesuja, bo wydaje mi sie, ze tam cena mowi sama za siebie. kiedys sama spalam na kokosie - najwiekszemu wrogowi nie zycze takich meczarni... czyli jednak lateks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HeheheheheBdbbnm
Sprerzyny ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kupowałam niedawno materac
wiec ja kupiłam materac z baby zone modio climalatex - dostepny jest na ich stronie www.baby-zone.pl . wybrałam go bo climalatex ma ponoc lepsze własciwosci niz sam latex i jest łaczony z piankami co maja dobrą wentylację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klafsnba
gryka-kokos chyba najbezpieczniejszy choć o lateksach też słychać wiele dobrego. Na pewno nie pianka - to najtańsze i najgorsze materace, które z czasem się wyleżą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamuskaMamuskaaaa
gryczano piankowo kokosowy najlepszy a tak apropo jakmozna dziecko klasc na samej piance haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d.z.iunia
Lateks podobno jest super dla alergików. Jeśli moje dziecko będzie alergikiem, to mu taki kupię. Jeśli nie wolę naturalne tworzywa - grykę i kokos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklmnkhh
Srężynowy kieszeniowy-najdroższy najwygodniejszy i najlepszy! Osobiście nazbierałam już sporo materacy gryka-kokos gratis do łóżeczek ale nie położyłabym dziecka na sianie więc dokupuje materace dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eklmnkhh
Jach chcesz dla dorosłego to kupuj u bazyla na allegro ma dobre źródła i jest do90% tańszy niż konkurencja A jak dla dziecka to on chyba nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkakkulla
Havea lateksowy - bez wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rysunkowa
Osobiście najlepiej mi się śpi na sprężynowych materacach ale to kto jak lubi. Tanie materace widziałem na stronie www.lozkapietrowe.com - stosunek jakość do ceny jest super! Naprawdę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3latki
my mieliśmy gryka-kokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natyde:)
Gryka to polski wynalazek, nie ma czegoś takiego na zachodzie, Kokos jest idealny, tani, "antyalergiczny" a przy tym zdarza się, że z naturalnych materiałów - uwaga na pianki poliuretanowe - mogą uczulać. Ja córce kupiłam taki: http://www.comfortbe.pl/menu,7,esklep,katalog,kat,84,name,Kokosowe,prod,0 bo spełnia te wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdcsdcs
Moja córa ma gryka-pianka-kokos już czwarty rok (spanie dzień w dzień, skakanie itp) i wygląda jak nowy. Jestem bardzo usatysfakcjonowana a dziecko swoje łóżeczko uwielbia do tego stopnia, że wciąż śpi w nim, mimo wieku. Nie kupiłabym innego jakiekolwiek nowe doniesienia by się nie pojawiły, bo w praktyce sprawdził się idealnie. Ktoś tu pisze (w 2012) o firmie i użytkowniku Allegro Bazyl - właśnie u niego kupowałam ten materac w 2009 i to był strzał w dziesiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materac dla dziecka nie powinien być nie za twardy i nie za miękki. Sprężysty materac będzie dostosowywał się do kształtu ciała i jego ułożenia, podczas gdy zbyt miękki lub twardy przysparza maluchowi dyskomfortu, ale także zaburza jego rozwój. Zdecydowanie nie powinno się też obdarowywać dziecka materacem „z odzysku, ponieważ będzie on już dopasowany do kształtu ciała dziecka śpiącego na nim wcześniej. Poza tym materac powinien być także odpowiednio higieniczny, antyalergiczny tak żeby jak najlepiej służył zdrowiu dziecka. Zdrowie i spokojny sen dziecka są przecież najważniejsze. Materac, który spełni wszystkie te wymagania to z pewnością materac Treenes Junior http://doradzamy-materace.pl/index.php?route=product/product&path=65_134&product_id=236 Treenes Junior to materac średnio twardy i bardzo wygodny. Zapewni Twojemu dziecku podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Mam nadzieję, że powyższe uwagi pozwolą Państwu dobrze wybrać komfortowy materac dla Waszej pociechy. Doradca Justyna www.doradzamy-materace.pl tel. 730 787 814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kauczukowy albo termoelastyczn
y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kauczukowy albo termoelastyczn
kauczukowy/lateksowy albo termoelastyczny/termoplastyczny (memory foam) są najlepszymi materacami w tej chwili na rynku. ewentualnie może być lateks o odpowiedniej gramaturze. materace roślinne (kokos, gryka, trawa morska itd.) są kiepskim pomysłem, bo jeśli dostanie się do nich wilgoć zaczynają gnić (bo to jest produkt organiczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kauczukowy albo termoelastyczn
* tfu, tzn. nie lateks tylko ewentualnie pianka poliuretanowa o odpowiedniej gramaturze. lateks to wyższa półka od pianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym ci polecała materac, który ma właściwości ortopedyczne. dla swojej pociechy na początku chciałam kupić miękki materac, jednak w sklepie powiedzieli mi, że lepiej przy rośnięciu dziecka wybrać średnią twardość np. http://materace-dla-ciebie.pl/sklep-internetowy/rodzaj_materaca/materac_piankowy_z_lateksem_krasnoludek.html . dzięki temu mamy pewność, że dziecko nie będzie nabędzie problemów z kręgosłupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolo55
Polecam Ci sklep gdzie masz bardzo duży wybor, wiec i dla malucha na pewno coś znajdziesz: bejto-materace.pl Sam zamawialem tam materac dla siebie jak i moich dzieci, i z tego co wiem- nie narzekają:) a to chyba najlepszy dowod na to, że są wygodne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×