Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anika12123

Jaki mialyscie wynik glukozy 75 g

Polecane posty

Gość Anika12123

Pytanie j.w Ja mialam 82 na czczo,84 po dwoch godziach... A po okolo 3 po przyjsciu do domu cukier spadl mi do 58;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ew_aa
a ja miałam na czczo 68, po godzinie 100, a po 2 godzinach spadło na 53.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja typ matki lenia
104 po 2godz 114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na czczo 79, po godzinie 114, po dwóch 81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na czczo 82 po 2h 104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 2 godzinach 135, chyba coś nie tak, bo mam skierowanie do diabetologa, widzę ze tu wszystkie niższe mialyscie wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na czczo 83, po 1 h 136 a po 2h 103. Wynik idealny! :) PS. Nie rozumiem, czemu Wam robia tylko 2 pobrania, w 75 g powinny byc 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na czczo 89, po 2 h 112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na czczo kolo 90. Po 2h 145. Bylam na diecie do konca ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa ostatniego : byłaś tylko na diecie czy mierzylas tez codziennie poziom glukozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam po godzinie 150 a po dwóch godzinach 145 czyli lekarz wyśle mnie na dietę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, bo masz cukrzycę. Dostaniesz tez glukometr i będziesz mierzyć 4x dziennie cukier. A jak nie dasz rady dieta utrzymać dobrych cukrow to insulina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na czczo mialam 76 a po 2 h 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka to dieta tak mniej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko że w pierwszej ciąży z takim wynikiem moja ginekolog stwierdziła ze wynik jest okej bo mieści się w górnych normach, dziecko urodziło się bardzo duże poród cc bo były komplikacje i powiedziała ze duże dziecko to kwestia genów, dobrze że zmieniłam ginekologa, wwizyta w środę zobaczymy co powie, na wszelki wypadek odstawie słodycze i słodkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, norma jeß do 140. U mnie dieta wyglądała mniej więcej: 50gr pukpernikla z wędliny i masa warzyw, herbata bez cukru 50gr pumpernikla z jajkiem i sałata (tylko tyle mogłam bo inaczej cukier wysoki) Owoc plus jogurt naturalny Zupa 2 danie normalne ale w wersji mini Zupa mleczna lub grahamki z serem zoltym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko 50 g chleba na śniadanie? Przecież to tylko 1 kromka, Kurczę ja się nie najem takim posiłkiem :( zdechne z głodu... a z owoców to też chyba nie wszystko można jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jedna. Czasem jadłam co godzine. Najesz się, zrobisz sałatkę do tego chleba czy dużo warzyw. Może Tobie cukrzyca pozwoli na więcej. Chociaż ja miałam wynik 143. Przez pierwsze tygodnie chodziłam głodna i wsciekla. Schudlam 3kg. Ostatecznie w ciąży przybrała 6, dziecko 3200, zdrowe. W 2 ciąży cukrzycy nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owoce mogłam tak: 1 brzoskwinie lub 3 morele lub niecałe nektarynke lub małego banana lub 2 jabłka lub niewielka gruszek lub ok 15 winogron lub 3 małe śliwki. Możesz jeść co godzine gdy cukier masz dobry po posiłku. Ja tak dojadalam często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 2 h 175 . Cukrzycy nie dalo sie opanowac dieta, mimo insuliny musialam bardzo uwazac co jem. Na poczatku bylam glodna, schudlam 2 kg, potem juz sie przyzwyczailam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 97 na czczo, po godzinie 159 :///, po dwoch spadlo do 92.. to tez cukrzyca??? :/ lekarz dopiero po nd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja gosc z 8:29 Moj ginekolog powiedzial mi po konsultacji z innym lekarzem,ze wynik troche zawyzony,ale ogolnie ok. Nie skierowal mnie nigdzie. Nie mialam insuliny,nie mierzylam cukru. Na poczatku troche stresowalam sie dieta,ale potem zaczelam jesc prawie normalnie. Nie jadlam slodyczy i tlustych potraw. Z tym,ze ja wiedzialam,ze pielegniarki zamiast po 2h pobraly mi ponownie krew o 15min za wczesnie i na pewno moj wynik byl zly. Do tego 2 dni przed badaniem objadalam sie slodyczami,bo nie wiedzialam,ze niewolno. Dziecko urodzone przez cc,zdrowa,3300g. W ciazy przytylam 15kg i po 6tyg zostaly mi tylko 2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwni ci wasi ginekolodzy co twierdzą że norma po godz to 140...po kolei.... To moja 3 ciąża, każda z cukrzyca ciążowa :-( wiec mam ją oswojoną i znam ją jak siostrę ( głupią wredna i paskudną). norma 140 to z przed 13 lat. obecnie normy są : na tczo do 90, po godz do 120, po dwóch nie pamiętam... te których lekarze 140 twierdzą że ok, ryzykują dużo. bo jeśli w połowie ciąży juz masz taki cukier to pod koniec ciąży może skakać ci dużo duzo bardziej i zrobisz krzywdę sobie i dziecku.... ja w każdej mimo restrykcyjne diety- ZERO PIECZYWA, A WĘGLOWODANY TYPU RYŻ KASZA ZIEMNIAKI TO TAKIE MIN, CZYLI 1/3 GARŚCI, po kilku tyg musze włączać insulinę... Obecnie jestem w 24 tyg ciąży, dzięki diecie w dzień trzymam cukry w normie, niestety mam już insulinę na noc bo rano miałam 99/95.... Co więc jem: rano dwa Jajka z dwoma chlebki różowymi pół pomidora. po 2 godz jabłko, potem obiad mięso z warzywami, potem jabłko, potem ser biały ze śliwka lub.cukinię z mocarelo i pomidorem, znów jakieś miecho.... Jem produkty z niskim indeksem glikemicznyn, kwestia przyzwyczajenia.... Można wytrzymać bez pieczywa ;-) ze smakołyków można orzechy, ja jem kilogramami pistacje :-) nie twierdzę że jest łatwo ( po nocy śni mi się zapiekanka, pizza, czekolada) ale jeśli z dzieckiem miałoby być coś nie tak. nigdy bym sobie nie wybaczyla.... To tak jak z piciem i paleniem w ciąży..... n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam mierzone tylko na czczo i po 2h. Gluzkoza 75g. Wlasnie po 2h mialam 145. Na normach z laboratorium bylo napisane,ze to zla tolerancja glukozy czy jakos tak. A od wyniku 200 zaczynala sie cukrzyca. Wiec zalecono mi tylko diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie popierniczonych lekarzy. 145 masz. Wiesz jakie miałam cukry po zjedzeniu 2 golabkow? 184. W wyniku miałam 143 po 75 gr glukozy. I miałam cukrzycę. Bo norma przy mierzenia glukometrem po godzinie od posiłku jest do 120, a nie 184.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wonder86
Lawlii. Nie. Normy 75 gr glukozy - na czco do 90, po 1h do 180, po 2 h do 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wonder86
A sorki, na czci masz przekroczone, wiec... cukrzyca. Wystarczy jeden wynik ponad normę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszę, jakie mialyscie wyniki i jakie zalecenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 13:39 Czytaj ze zrozumieniem. 145 mialam po 2h,a nie po jednej,wiec wynik przekroczony o 5 jednostek. dlatego moj lekarz nie panikowal. Ani ja,bo jak juz pisalam piguly pobraly mi za wczesnie krew niz s 120.minucie. Jakby poczekaly te 15minut to na pewno bylabym w normie. Dziecko urodzilam juz miesiac temu, bsz komplikacji,10punktow. Waga 3300,wiec nie miala duzej masy jak zwykle bywa przy cukrzycy. Zalecenia co do diety mialam np.calkiem odstawic slodycze(co zrobilam),jesc samo chude mieso,zadnej smazeniny,wszystko gotowane itd. Ogolnie dieta lekkostrawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×