Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kornelk_a

jaki syrop najlepszy na mokry kaszel?

Polecane posty

tussipect czy pulneo (eurespal) , a może jakiś inny? myślę o jakimś "mocniejszym" bo kaszel utrzymuje się już 3 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tussipect ma slabe dzialanie wykrztusne, Eurespal nie ma go w ogole; jesli ma cos byc ewidentnie wykrztusnego to leki typu: Ambrosol, Mucosolavan czy Flavamed ( wszystkie zawieraja ten sam skladnik ambroksol ) albo acetylocysteina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mucosolvan i kropelki deflegmin(te na recepte) pulneo to raczej na suchy kaszel bo on w odkrztuszaniu nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję :-) kaszel jest z wydzieliną, więc mokry, to właśnie nie wiem czy tussipect i pulneo się nadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinecod to na suchy kaszel lub na noc, by hamował. może Pecto Drill, mam jeszcze pół buteleczki tego syropu, nie wiem czy podawać bez wskazań lekarza...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhnghhgtgfdf
a nam zawsze pomagał GARDIMAX i na suchy i na mokry-dwa dni i kaszel jest mokry potem tylko pare dni i po kaszlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym polecała
na receptę Pecto drill Eurespal bez recepty Ambrosol, Flegamina, Flavamed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergianka
może alergiczny jakiś zyrtec, loratan, clemastinum, ketotifen itp, mimo, że one z reguły na katar to na kaszel też działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja podaje zrobiony przez siebi
syrop z pączków sosny. sama go robie, dla mnie to przyjemnosc, jest naturalny i zdrowy no i pomaga! mi też pomaga, choc kaszel mam b. rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andżelika Kor
Dla mnie z kolei najlepszym syropem dla dziecka jest Akron Sept Junior 3+. Nie kupuje go w aptece stacjonarnej, a tutaj: http://www.pro-apteka.pl/przeziebienie-i-grypa/ bo akurat zawsze trafiam na naprawdę dobrą cenę (przynajmniej moim zdaniem). Mój synek ma dość duży problem z syropami i tabletkami, ale ten akurat jest malinowy więc nie protestuje aż tak bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irminia
Nie wiem czemu nie został wymieniony Bronchosol, ale dla mnie to najlepszy syrop na mokry kaszel. Nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych i radzi sobie z kaszlem tak samo skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciuościu
Ja mam ten syrop Irmina , moje dzieci zawsze go piją jak kaszel ich męczy. 2 czy 3 dni i jest znaczna poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę jutro wybrać się do apteki i chyba za waszymi radami kupie ten Bronchosol, bo niby już dobrze się czuję, a cały czas kaszlę i nie mogę się pozbyć tej flegmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burcielaga
jak dla mnie sprawdzonym syropem na kaszel jest Fosidal. Bardzo dobry syrop o smaku pomarańczowym. Pomógł mi ostatnio jak miałam zapalenie płuc. Bardzo się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie polecam fosidal - używam go i u starszego i u młodszego dziecka, bo nie tylko łagodzi kaszel, ale też ma działanie przeciwzapalne, więc hamuje rozwój choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artona
Ja najbardziej jestem zadowolona z działania fosidalu, bo nie tylko jest wykrztuśny, ale też przeciwzapalny, więc łagodzi objawy, ale też hamuje chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pulneo już nie jest na receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bronchosol jakoś ostatnio nie bardzo pomagał przy infekcji i mokrym kaszlu. O wiele lepiej się sprawdził fosidal, bo naprawdę ułatwiał odkrztuszanie. Mam go w wersji dla dzieciaków i dla dorosłych, bo męża też coś ostatnio dopadło i się tym syropem leczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na mokry daję od razu fosidal, żeby nie dopuścić do rozwoju infekcji. Skuteczny jest, działa przeciwzapalnie i można go przyjmować z antybiotykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też lekarz powiedział, że jak tylko się zauważy pierwsze objawy mokrego kaszlu, to od razu trzeba zacząć podawać fosidal, żeby hamować stan zapalny i do tego wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwarcyt23
rzeczywiście Fosidal jest świetnym syropem na kaszel. Pomaga w 100% pozbyć się kaszlu. Ułatwia odkrztuszanie i zwalcza stan zapalny, a o to przede wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fosi spam! żałosne! co nie wejdę w temat o kaszlu tam wasza d3bilna reklama! W życiu tego badziewia (bo spam = szajs, zawsze) nie kupię! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanaberi
Kaszel przez 3 tygodnie to raczej sprawa nadaje sie na wizytę u lekarza. Ale spróbuj jeszcze fenspogalu bo ja sama podkradam go dziecku i mi pomaga; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam fosidalu, bo to nie jest jeden z tych syropów, które tylko łagodzą, ale działa przeciwzapalnie, więc leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneeczkaa
Jak już tyle trwa to spróbuj czegoś łagodnego, jak dicotuss, albo coś innego z miodem i prawoślazem, im bardziej ziołowy, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam fosidal. Można go też stosować z antybiotykami wspomagająco, bo ma właściwości przeciwzapalne i dlatego hamuje rozwój choroby. Podaję go swoim dzieciakom i sama też się nim leczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×