Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majaaaaaaaaaa

JAKIE BIERZECIE WITAMINY, ŻELAZO, KWAS FOLIOWY, WAPNO ITD W CIĄŻY?

Polecane posty

Gość majaaaaaaaaaa

Jakie i ile tabletek bierzecie tych preparatów dziennie. Ja biorę maternę w obiad, Tardyferon 2 razy dziennie rano i wieczorem oraz od czasu do czasu wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bralam tylko feminatal on xawieral wszystkie potrzebne skaladniki, jezeli bierzesz materne to i tak tam jest tych skladnikow strasznie duzo wiec nie wiem po co jeszcze chcesz brac cos dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaaaaaaaaaa
Miałam słabą morfologię, lekarka kazała brać mi żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE WOLNO brac dodatkowo zelaza bez wyraznego zalecenia lekarza (co do dawki dziennej)!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z asienka- bez lakarki lepiej nie brac zelaza a magnez dobry jest na skurcze lydek-ja mial w ciazy ale przeciez w maternie tego jest dostatecznie duzo. Spotkalam sie z wiloma kolezankami ktore braly materne a pozniej rodzily dzieci o wielkiej wadze ponad 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaaaaaaaaaa
Ale mi właśnie lekarka kazała brać żelazo. A czy jego nadmiar może zaszkodzić dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzadca
a co przyjmowac na pol roku lub kilka miesiecy przed zajsciem w ciaze? jakies porady????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedzadca---->przed zajsciem w ciaze polecany jest nawet na 3 miesiace przed przyjmowanie kwasu foliowego pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli ci kazaal brac zelazo to ok. Wiem ze nadmiar wyplukuje cos z organizmu ale nie pamietam co. A przed ajsciem w ciaze trzeba brac kwas foliowy na 100% ja bralam przez 3 miesiace przed ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa34
3 miesiące przed ciążą należy brac kwas foliowy, a potem jakiś preparat wielowitaminowy np. Maternę. Ja brałam tylko Maternę i to w zupełności wystarczało. pozdrawiam http://www.dla.dziecka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargulec;)
ja biore Floradix- zelazo + witaminy do picia 2 razy dziennie;)sporadycznie wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rilleja
ja zaczęłam brać 3 miesiące przed ciążą feminatal metafolin 800. mój lekarz mi tłumaczył, że jest lepszy niż folik, bo metafolina się zdecydowanie łatwiej przyswaja. po zakończeniu 13 tygodnia zaczęłam brać feminatal 400 z dha, on zawiera też jod i niezbędne witaminy. ten zestaw mi wystarczał i nie było konieczności, abym brała coś więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę raz dziennie feminatal DHA. Do tego od niecałego miesiąca biorę raz dziennie BIOFER (żelazo) bo dopadła mnie anemia ciążowa. Dużo tego bierzesz tak na marginesie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę masę tabletek:( Od razu mówię, że z zalecenia lekarza:) A więc: feminatal metafolin z DHA, 3x1 aspargin i do tego żelazo raz dziennie. A i bym zapomniała , jeszcze wapń:) Ale miałam kiepską morfologię i twardy brzusio. Teraz jest dużo lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastopujcie trochę... Ja nie brałam nic do 6tego miesiąca, gdy zaczeły mi dokuczać skurcze łydek - wtedy magnezik się ukłonił, i to nie pierwszy lepszy tylko Slow-mag i wreszcie miałam spokój. Zwykłych musiałam żreć po 5 tabl. dziennie i 0 poprawy, a slow magu wystarczyła mi jedna tabletka (wchłania się dopiero w jelitach, więc nie ma strat po drodze). Poza tym nic a nic nie brałam. Mam kilku lekarzy w rodzinie i wiem, że te witaminki to pic na wodę. Co innego minerały. Jak to oni mówili, połowa pójdzie w siusiu, a pozostała część wiadomo gdzie. Ja zaczynałam dzień od koktajlu owocowego na jogurcie naturalnym, potem soki, soki, soki - które robiłam sama, dlatego polecam dobrą sokowirówkę. A soczek jabłkowo-buraczkowy (proporcje 1:4) MNIAM :) Dziewczyny trochę zdrowego podejścia. Nie dajcie się ogłupić kolorowej prasie i pięknym reklamom, które mają za zadanie ściągnąć z was jak najwięcej kasy. Jestem po dwóch ciążach i naprawdę można się bez tych sztuczności obyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mivina
ja biorę feminatal metafolin od początku ciąży. teraz już ten drugi, po I trymestrze, czyli feminatal 400 z kwasami DHA. przed zajściem w ciążę łykałam kwas foliowy, ale potem lekarz zalecił mi zmianę na feminatal - ma już i kwas foliowy i inne niezbędne witaminy w składzie. innych preparatów nie biorę, tyle wystarcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jemy zdrowo i wychodzimy
na powietrze. Ciaza to nie choroba. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jemy zdrowo i wychodzimy
Folik jest w pozywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę prenatal classic i poza tym nic. moja gin twierdzi, że nie trzeba więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tardyferon
ja biore to zelazo 1 raz dziennie rano na czczo ,bo przy posilkach wogole sie nie wchlania to tak jakby wogole go nie brala ,tak mi gin kazal i do tego Feminatal matafolian 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga_347
Ja w ciąży piłam Floradix żelazo i witaminy. Byłam o krok od anemii więc musiałam w jakiś sposób uzupełnić poziom żelaza. Floradix zawiera poza żelazem inne witaminy (B1, B2, B6, B12 i witaminę C) także wpływa na cały organizm. Żelazo świetnie się wchłania bo towarzyszy mu witamina C:) Po porodzie brałam dalej ten preparat, dziecko karmiłam piersią także chciałam dostarczyć mu wraz z mlekiem najważniejsze składniki odżywcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assiiaaa
Nie rozumiem komentarzy osób piszących porozmawiaj z lekarzem i rób co on mówi. Dziewczyny - pytajcie się lekarza ale nie słuchajcie jak wyroczni! Samemu trzeba myśleć. Ja brałam elevit i dodatkowo folik oraz calcium gluconicum. Zalecana norma dla ciężarnych to 1600 mg wapnia dziennie. Z mojej diety wynikało, że przyjmuję 450 mg, lekarz nie zlecił dodatkowego wapnia! Sama brałam i wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy 15mg, b12 20 mg. Czasami magnez albo wapno i łyżka oliwy dziennie :-) feminatal jest bdb ze względu na metafoline ale mi lekarka powiedziala żeby na razie nic nie brać oprocz tego co biorę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tego pochłaniam owoce tonami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest dostępny suplement żelaza z kwasem foliowym, który zawiera żelazo hemowe - zwierzęce, które jest dużo lepiej przyswajane. Jak zapytacie swojego lekarza, to będzie wiedział. Ja nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć jego nazwy, ale bardzo dobrze się po nim czułam i wyniki też były bardzo przyzwoite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 17tygodniu. Biore Pregna Plus 1x1, Duphaston 3x1, Nospa 3x1, Asmag Forte 3x1. I pewnie niedlugo zelazo bo mam hemoglobine 11,6 :( Mam ciaze zagrozona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już brać żelazo w tabletkach to tylko takie które zawiera 2 rodzaje żelaza czyli pochodzenia roślinnego i zwierzęcego a jak ma jeszcze vitaminę C i kwas foliowy dla lepszego wchłaniania- to jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×