Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakie macie rachunki za prąd?

Polecane posty

Gość gość

Piszcie ile macie osób w domu, czy mieszkacie w domu / mieszkaniu, w dużym czy małym mieście, może na wsi.. U nas dom w małym miasteczku, 3 dorosłe osoby plus dziecko, rachunki średnio 100-120 zł na 2 miesiące. Dodam że mam prąd w energi i tzw tanią strefę - prąd 40% tańszy od 13ej do 15ej, oraz od 22ej do 6ej i przez całą sobotę i niedzielę. Żarówki energooszczędne, kuchenka gazowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też 120zł, 2 osoby dorosłe, nie mam żadnej specjalnej taryfy, sprzęty z klasą energetyczną A, A+, żarówki energooszczędne, kuchenka gazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczecin, mieszkanie 30m, co 2 miesiące 800-900zl. 4 elektryków juz sprawdzalo instalacje i niby jest ok. Mam już dość bo nie wiem dlaczego takie rachunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że całe oświetlenie mam ledowe energooszczędne i urządzenia klasy a+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile??? ja oddałabym licznik do ekspertyzy albo go wymieniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100zl miesiecznie. mieszkanie 50m 2 osoby dorosle plus dziecko. teraz przyszlo wyrownanie 500zl. zarowki mamy energooszczedne,zmywarka,lodowka,pralka w klasie a,a+ ale bojler mamy na prad i zre najwiecej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
300zl teraz przyszlo i to jest malo-4doroslych i jedno dziecko. normalnie nawet 380-500. domek: 2 tv,2lodowy i jedna duza zamrazara, 2 kuchenki i 2 mikrofale(dwie kuchnie mamy i dwa kible)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Licznik 2 razy był wymieniany. Zostaje nam tylko pruc ściany i po kabla szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepsze rozprute ściany niż takie rachunki. Może ktoś się gdzieś podłącza do ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 osoby dorosłe + dziecko. Małe miasto / mieszkam w bloku / prąd mam z energii . Płacimy 155 zł co 2 miesiące . Do prądu mam podłączoną - lodówkę , TV i komputer chodzą ciągle , pralkę nastawiam średnio 3/4 razy w tygodniu,odkurzam codziennie , piekarnik mam na prąd i też często na chodzie , z mikrofali praktycznie nie korzystamy. Natomiast moja szwagierka też ma 3 os. rodzinę , te samo miasto,blok oraz dosłownie wszystko na prąd a mimo to płaci 50 zł mniej niż my. Obie nie mamy "specjalnych" taryf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
800-900 zł???? MUSI się ktoś pod was podłączać, chyba że jakąś mini-halę produkcyjną macie w mieszkaniu i maszyny żrące prąd chodzą większość doby. U nas dwie osoby dorosłe i 1 dziecko, bloki, duże miasto, większość sprzęty klasy A+, rachunki 120 zł/mies. to max!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 130zł miesiecznie dom 155 m2 (płyta indukcyjna , piec z podajnikiem , w zimie wiecej uzywam piekarnika ), taryfa połroczna tylko ze to teraz spisane tzn w styczniu gdzie pradu sie duzo uzywa same swiatło ,mysle ze bede miec nadpłate nawet .. tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem skąd macie tak niskie rachunki. ja płacę 350-400 co 2 miesiące. 2 telewizory, 2 komputery (chodzą non stop) lodówka, zamrażarka, kuchenka elektryczna, pralka. 2 dorosłych + 2 dzieci - miasto 90tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w domku pod Kaliszem, dom parter plus piętro ale tylko parteru używamy. Teraz przyszedł mi rachunek za rok - 650 zł. Wszystkie żarówki energooszczędne, lodówka A+, kuchenka gazowa, piekarnik elektryczny A+. Pralka i mikrofala stare. Dodatkowo ogrzewanie centralne więc pompa na prąd. Sporadycznie używamy laptopa, za to co drugi dzień ładujemy telefony. Często lubię włączyć sobie radio. Tak jak autorka mam te -40% w określonych godzinach, bardzo pilnuję żeby pranie i pieczenie odbywało się w tym właśnie czasie. A rachunek za cały rok bo rok temu się wprowadziliśmy i pomimo ciągłego wydzwaniania do siedziby operatora nic nie przychodziło, dopiero jak mąż wpadł tam do nich i zażądał rozmowy z kierownikiem przysłali kogos do pomiaru i rachunek przyszedł. Ktoś mógłby powiedzieć że po co przypominać jak można nie płacić ale w końcu by przecież wyszło to a wtedy rachunek byłby dużo dużo wyższy.. Uważam że lepiej zaplacic np 200 zł co drugi miesiąc niż te 1200 jednorazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My 3-pokojowe mieszkanie, 2 dorosłe osoby plus dwoje dzieci. Do 200 zł za 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom na wsi, 150 m2, 4 osoby - średnio 450 zł. co dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jjnb
Dom 200 m na wsi, 4 dorosłych i 1 dziecko. Dwie kuchnie, dwie łazienki, 3 telewizory i komputer, po prostu dwie rodziny na dwóch poziomach w jednym domu. Płace ok 200 zł co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 35 metrow. 2 dorosle osoby +dwoje dzieci srednio 180zl na dwa miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 100m, większe miasto kuchnia i piekarnik na prąd, 2 komputery, 2 telewizory, żarówki energooszczędne, sprzęt klasy A+ - 530zł za 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja od 530 zł - 2 dorosłe osoby, 4 pokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej to sie ubierac i zachowywac jak ta panienka z fimika a facet nigdy nie zdradzi i kazdy sie zakocha bez pamieci 333 www.youtube.com/watch?v=v3ruLZoFe44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
350 zł miesięcznie, 3 osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
400 miesięcznie 7 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie 110m,2os,wszystko na prad(ciepla woda,zmywarka,kuchenka,okap,pralka itd) Za luty rachunek-280zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 zł/miesiac, dom 370 m2, wszystko x2, (lodówka,okap,zmywarka,zamrazarka,pralka,mikrofala,telewizor) do tego 4 laptopy,oświetlenie ogrodu,podswietlenie numeru domu,w sezonie fontanna,piec gazowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrocław, mieszkanie 45m, 2 osoby, sprzęty klasy A++, żarówki ledowe, płyta indukcyjna i piekarnik na prąd ( gotuję/ piekę codziennie), 2 laptopy i 4 komórki ( w tym firmowe )- płacimy niecałe 100 zł za miesiąc; czasem jest nadpłata. W lipcu nic nie płaciłam, bo była nadpłata, w sierpniu będzie 50 zł do zapłaty. Nie mam żadnych tańszych stref czasowych ani ulg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warszawa, mieszkanie 50m2, trzy osoby. Dwa telewizory kineskopowe + dekodery cyfrowe, lodówka i pralka klasa A+, żarówki energooszczędne wszędzie, kuchenka gazowa, czajnik zwykły, nie elektryczny, laptop (w sumie dwa, ale praktycznie korzystamy tylko z jednego). Do tego sporadycznie używamy kuchenki mikrofalowej no i wiadomo jakieś pomniejsze sprzęty. Rachunki ok. 300zł na 2 miesiące. Bywają niedopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duże miasto, blok, 2 osoby plus dziecko, max 80 zł co 2 msce. Brak tv i komputera (czasem tylko służbowy), kuchnia na gaz. Gaz w ryczałcie 30 zł co 2 msce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tej pory przychodziło nam ok 350zł na 2 miechy 2 osoby plus dziecko. Po wymianie lodówki i bojlera od wody (dodam że woda ciepla na prąd) przychodzi nam 230zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×