Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

jakie najlepsze mleko dla noworodka

Polecane posty

Gość gość

tygodniowy noworodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej skonsultować z lekarzem, każde dziecko jest inne. my np dajemy gerber, ale chyba bebilon jest bardzo popularny i mamy chwalą, tyle,że naszemu dziecko nie przypadł do gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mleko matki zdecydowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
enfamil- podobno dzieci najlepiej się rozwijają, no i jako jedyny zawiera kwasy Omega-3. Ja polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla noworodka zdecydowanie z piersi, jeśli nie można karmić naturalnie to chyba enfamil ja kiedy po 4 m-cach skończył mi się pokarm podałam najpierw puszkę nan 1 ha, ale i tak miała skazę więc próba nutramigenu, dziecko nie chciało tego smrodu jeść i bebilon pepti był do końca podawania mm gdy skończyła 2 lata z hakiem. Myślę, że na początku nie oszczędzaj podając jakieś gerbery bebiko itp. W pierwszych miesiącach życia dziecko żywione jest tylko mlekiem, jeśli nie możesz karmić piersią to chociaż podawaj mu mm o dobrym składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poradz sie pediatry no i mleko matki wcale nie jest najlepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie ze mleko matki jest najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxbvzdxfg
sprobowac bebiko, jest niedrogie, jak dziecko dobrze zareaguje to podawalabym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
enfamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twierdzenie ze mleko matki nie jest najlepsze jest dla nnie szczytem ignorancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie ze mleko matki jest najlepsze__________________________________________________________________________________________________ ten mit juz dawno upadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejny temat prowokacja karmienie piersią kontra mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no pewnie najlepszy jest tuczacy, chemiczny ciezkostrawny sztuczny pokarm. To tak jakbys twierdzila ze Vegeta jest lepsza od swiezych warzyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enfamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to,że mleko matki jest najlepsze pisze nawet na opakowaniu mleka modyfikowanego debilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanko od "debilek"- na mleku jest tak napisane, ponieważ są przepisy, które zakazują reklamy mm początkowego i również te przepisy nakazują producentom umieszczać taką informację na opakowaniu. Nie twierdzę, że to nieprawda, natomisat proponowałabym się douczyć. Ja nie mam z tym problemu, kto co podaje swoim dzieciom, weź pod uwagę, że często matka nie ma pokarmu/ dziecko zaraz po porodzie z różnych przyczyn podawane ma mm, po czym piersią już "gardzi". Jest wiele czynników decydujących o tym, że ktoś wybrał karmienie mm. Poza tym autorka nie pyta zupełnie o mleko matki, tylko o mm, ale oczywiście Wy jedna z drugą takie super-inteligentne, że musicie swoją rację napisać, wyzywając przy tym innych. Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja niestety miałam taką sytuację, że po porodzie ( cesarskie cięcie ) nie miałam w ogóle pokarmu... tym sposobem dziecko straciło mi bardzo dużo na masie - niestety przekroczyło dopuszczalną normę utraty masy ciała i nie chciało długo wyrównać masy urodzeniowej... w szpitalu już zaczęto podawać mu mm i tym sposobem z piersią było coraz gorzej... obecnie moje dziecko je bebilon 1 nutricia - mleko bardzo dobre, ale drogie niestety - jednak czego się nie zrobi dla dziecka. Piersią także karmię, ale niestety w zdecydowanej mniejszości niż mm, gdyż po prostu nie mam na tyle pokarmu, aby dziecko się najadło.. a je już 150 ml - a z piersi wyciągnę tylko 60 ml...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko mleko enfamil ma kwasy omega 3. Mleko HIPP BIO Combiotik posiada kwas omega 3 i 6. Także probiotyki. Ja to mleko podaje i moim zdaniem jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoim zdaniem. Ja z kolei opieram się na zdaniu pediatrów. A od niejednego słyszałam, że Enfamil najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też podaję Hipp 36,99 zł za 800 g, miesięcznie 4-5 puszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co moim zdaniem????? Przecież ja sobie tego nie wymyśliłam, że ma te kwasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że nie, ale to nie tylko obecność kwasów czyni je najlepszym, a pozostała skł. odżywcze, ich proporcje..itd. Napisałaś, że takie a takie mleko TWOIM ZDANIEM jest najlepsze. I w porzo. Ale ja tam wolę zaufać specjalistom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale też nie każdemu dziecku mleko Enfamil odpowiada, moja miała po nim kolki i zaparcia, przeszłam na Hipp i po problemie, mleko trzeba dopasować do dziecka a nie do swojego widzi mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ENFAMIL zdecydowanie!! Ja kupuję na allegro (apteki) po 10 małych lub 5 dużych puszek, bo jest taniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mądry gościu, obrzucający nas epitetami wyobraź sobie teraz (o ile potrafisz) taką sytuację: masz bliźniaki, umówiona cesarka (zaraz napiszesz, że jestem "leniwa", bo nie chciało mi się rodzić naturalnie- to była akurat decyzja mojego lekarza- ułożenie miednicowe), siłą rzeczy laktacja przyszła z 3 dniowym opóźnieniem. Do tego czasu dzieci karmione przez położne mm, mające bardzo słaby odruch ssania, a wiadomo- z butli łatwiej. Jak laktacja co-nieco się rozkręciła, dzieci pierś do buzi i śpią- zero ssania. I tak w kółko- ja próbuję przystawiać, one mają to w głębokim poważaniu. Ale ściągasz ten swój pokarm (znikome ilości) laktatorem i tak karmisz dzieci. Dodatkowo jeden bliźniak- duży spadek wagi po porodzie, nie potrafiący w ciągu 3 tygodni wyrównać nawet masy urodzeniowej (położna i lekarz doradzają karmienie mm. W nocy karmisz co godzinę, chodzisz nieprzytomna, to jakim sposobem do cholery mam znaleźć czas, energię, aby rozkręcać tą laktację i po raz tysięczny przystawiać nie chcącego ssać piersi noworodka????? Byłaś w takiej sytuacji????? Nie oceniaj i nie wyzywaj. Dla mnie mm to zbawienie. Dla moich dzieci także. Tyle. Rozumiesz już???? Czy nadal będziesz nas wyzywać?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo blizniakow, moja kolezanka urodzila blizniaki przez cc w 34tc i z powodzeniem karmi teraz 5 miesiecznych chlopow dalej piersia. jednego glodomora musiala przez jakis czas dokarmiac butla (ok.8-9tygodnia zycia), ale pracowala usilnie nad laktacja i daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, ale pytanie- cesarka z akcją porodową, czy bez? Miała kogoś do pomocy? I czy u niej również był problem z przybieraniem na wadze? Wiesz, ja znam mamę, która wykarmiła trojaczki, ale jedna sytuacja do drugiej niepodobna. A ten wpis na swój temat odniosłam do bardzo obraźliwego wpisu powyżej- u mnie było tak a nie inaczej i wypraszam sobie wyzywanie mnie od "leniwych cip", tylko dlatego, że nie karmię piersią. Dziękuję za uwagę, Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie, ze planowana. ja sama tez urodzilam 6 miesiecy temu dziecko, cesarka planowana, zupelnie bez najmniejszych oznak nadchodzacego porodu i bez problemu karmie piersia, a mam dziecko, ktore obecnie jest w 9 centylu wzrostowo i wagowo. tak jak ktos napisal - nawet matki adopcyjne karmia piersia, jesli chca. a tym bardziej kobiety, u ktorych organizm od kilku miesiecy naturalnie bez sztucznej stymulacji przygotowuje się do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam CC z wyboru i karmię MM też z wyboru i jestem z tego bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×